Nospa??

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Nospa??

Post autor: zofia »

Na liście leków dozwolonych nie znalazłam Nospy. Zanim przeszłam na dietę używałam jej i pomagała mi. Co w takim razie Wy stosujecie?? (pytanie oczywiście do skierowane do kobiet):)
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

na bóle miesiączkowe świetny jest diclofenac w czopkach.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

dzięki :)
Obrazek
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

nospe można
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

dlaczego, więc nie ma jej na liście leków bezglutenowych? skąd wiesz, że mozna? :?:
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

zofia pisze:dlaczego, więc nie ma jej na liście leków bezglutenowych?
pewnie dlatego, że niemal niemożliwe jest stworzenie pełnej i kompletnej listy leków bezglutenowych, tak jak nie da się zrobić w 100% kompletnej listy artykułów bezglutenowych dostępnych w sklepach.
poza tym receptury się zmieniają, a zmiany dotyczące substancji pomocniczych (a pewnie głównie w nich może czaić się gluten) nie są chyba na tyle znaczące, żeby odnotowywać je na opakowaniu pod hasłem "NOWA RECEPTURA". ale to już moje domniemania, musiałby potwierdzić/zaprzeczyć farmaceuta.

CZYTAĆ, CZYTAĆ, CZYTAĆ listy składników. na wszystkim i wszędzie.
ja np. byłam przekonana, że czekolady Goplany już nie dla mnie, bo zawierają syrop glukozowy z pszenicy, który znoszę bardzo źle - a okazuje się, że zwykła, gorzka, bez nadzienia jest bez syropu. to taki off-top, ale sama mam nauczkę, żeby czytać składniki nawet dobrze znanych i od dawna używanych (albo nie) produktów.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Ola_la ...ja też źle reaguje na syrop z pszenicy, ale o dziwo po czekoladach goplany nic mi nie jest.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

no właśnie - ja też czułam się fatalnie, więc jedyny podejrzany w Goplanie był dla mnie syrop glukozowy. napisałam więc do Goplany z pytaniem, z czego mają syrop - i potwierdzili moje obawy, że z pszenicy, niestety.
ale to już koniec off-topa, zanim mnie skasują :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

zofia pisze:dlaczego, więc nie ma jej na liście leków bezglutenowych? skąd wiesz, że mozna? :?:
Spójrz na datę sporządzenia tej listy. To było przecież w czasach przedhistorycznych (przesada zamierzona). Czy coś jest na tej liście, czy nie, nic nie znaczy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Tworzenie tej listy przerosło tego, który ją sporządzał... Podobno, firmy farmacetyczne nie mają obowiązku dostarczania tej szczegółowej informacji do ministertwa... Z tego powodu zaniechano wykonania tego zadania i lepiej sprawdzać informacje na szczegółowych ulotkach zamieszczonych w opakowaniu leku. Ulotki internetowe nie są pełne, zawierają infromacje o wiodących składnikach lecznicznych, nie ma podanych lub są tylko niektóre substancje pomocnicze.
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

zasada jest prosta - niczemu i nikomu nie ufać :| pomijając już te leki to kolejna załamka czekoladą Goplany ;( w takim razie z jakiej racji pisze, że jest to produkt bezglutenowy i jest znak przekreślonego kłosa!!!!!!!!!!!!!!! :diabelek:
Cały tydzień jadłam te z nadzieniem i się dziwię czemu boli mnie brzuch i ciągle biegam do łazienki... przynajmniej wiem po czym ;(
Obrazek
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Jeszcze jedno czy przyjmowanie leków w czopkach jest dla nas bezpieczniejsze (wchłonięcie leku następuje w jelicie grubym?)???
Obrazek
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Zofio, czy ty masz stwierdzoną celiakię? Jeśli nie masz, to może jesteś alergikiem pokarmowym....a wtedy może szkodzić ci też mleko, może lecytyna sojowa... Z tych powodów ja nie mogę jeść czekolady z Goplany (już tu gdzies pisałam o tym, sory za powtórkę), a smokowała mi bardzo. Mam alergię pokarmową na mleko i soję...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Celiakię mam stwierdzoną od dokładnie dwóch tygodni. Na diecie jestem niecałe dwa. Po pierwszym dniu diety czułam się lepiej (nie jeździło i nie grało mi w jelitach) a potem mając do wyboru czekoladę gorzką lub z nadzieniem zaczęłam jeść tę drugą :029: generalnie lubię słodkie :) Jadłam ją codziennie. Wiem, że za krótko jestem na diecie, żeby oczekiwać na ogromną poprawę, ale Goplana bynajmniej mi nie pomogła :/
Obrazek
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Ok to wątek o lekach :D :)

Jeszcze jedno czy przyjmowanie leków w czopkach jest dla nas "bezpieczniejsze"(wchłonięcie leku następuje w jelicie grubym?)???
Obrazek
ODPOWIEDZ