„Mój kolega na diecie bezglutenowej” w Mielnie

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

„Mój kolega na diecie bezglutenowej” w Mielnie

Post autor: Leeloo »

Szkoła Podstawowa im. Leonida Teligi w Mielnie to kolejne miejsce, w którym przeprowadzona została lekcja pt. „Mój kolega na diecie bezglutenowej”.

Tego typu działanie to jedna z bardzo wielu form pomocy, którą Stowarzyszenie oferuje swoim członkom i ich dzieciom. Dlatego tak ważne jest, aby się z nami zrzeszać i poszerzać krąg osób rozumiejących realne potrzeby osób będących na diecie bezglutenowej z powodów zdrowotnych.

3 lutego 2020 r. podczas lekcji była mowa o celiakii, glutenie, diecie i kosmkach jelitowych zgodnie z opracowanym scenariuszem lekcyjnym, w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci, z użyciem rekwizytów obrazujących te pojęcia. Przeprowadzono także kilka konkursów z nagrodami, które bardzo się dzieciom spodobały.

Najważniejsze jest jednak to, że rówieśnicy dziecka z celiakią zrozumieli, że wszyscy różnią się od siebie choćby wzrostem, kolorem włosów, oczu lub sposobem ubierania się. Teraz tylko doszła jeszcze jedna wcześniej dla nich niewidzialna różnica. Ich kolega żywi się nieco inaczej, bo to ważne dla jego zdrowia.

Otrzymana przez dzieci wiedza pomogła im oswoić nową sytuację, co z pewnością przełoży się na akceptację i zrozumienie potrzeb bezglutenowego kolegi. I o to właśnie chodziło.

Stowarzyszenie pracuje nad udostępnieniem swoim członkom scenariuszy lekcji edukacyjnych „Mój kolega na diecie bezglutenowej”, tak by każdy zainteresowany rodzic lub opiekun mógł je (w porozumieniu ze szkołą i wychowawcą) przeprowadzić w klasie swojego dziecka.

Barbara Domaracka

Oddział Koszalin

https://celiakia.pl/moj-kolega-na-dieci ... w-mielnie/
ODPOWIEDZ