O diecie bezglutenowej na międzynarodowych warsztatach na SGGW

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8082
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

O diecie bezglutenowej na międzynarodowych warsztatach na SGGW

Post autor: Leeloo »

W dniach 11-15 września 2023 r. Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka na SGGW w Warszawie zorganizował międzynarodowe warsztaty dla studentów ze Słowenii, Czech i Litwy poświęcone diecie bezglutenowej. Zostaliśmy zaproszeni do przedstawienia studentom wykładu w języku angielskim pt. „Dieta bezglutenowa – perspektywa pacjenta”.

W ramach powyższego wykładu dietetyk Centrum Diety Bezglutenowej Natalia Lipietta opowiedziała o działalności Stowarzyszenia, edukacji, programie MENU BEZ GLUTENU, certyfikacji i znaku Przekreślonego Kłosa oraz problemach z jakimi borykają się osoby na diecie bezglutenowej w Polsce. Zadaniem studentów było sprawdzenie czy takie Stowarzyszenia działają również w ich krajach. Studenci słuchali z wielkim zainteresowaniem czego dowodziły pytania na koniec wykładu.

W ramach 5-dniowych warsztatów studenci między innymi sami opracowywali recepturę zdrowych bezglutenowych muffinek, które potem wypiekali i oceniali rezultaty:) W warsztacie uczestniczyli studenci kierunków nie tylko żywieniowych, ale również pedagogicznych.

Serdecznie dziękujemy Pani prof. Joannie Myszkowskiej-Ryciak za zaproszenie. Stowarzyszenie zawsze chętnie i z przyjemnością współpracuje ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

https://celiakia.pl/o-diecie-bezgluteno ... h-na-sggw/
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
ODPOWIEDZ