Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
myszka23t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 25 sie, 2007 13:20
Lokalizacja: malopolska

Post autor: myszka23t »

witam wszystkich jestem monika i celiakie wykryto u mnie w wieku 22lat chociaz ja od dawna podejzewalam ze ja mam:) teraz mam 25l i czuje sie super dzieki wam nie kupuje chclebka ale juz ppieke go sama:) pozdrwaiam
artiii

Post autor: artiii »

Hejka wszystkim na tym forum.Wydaje mi się że jestem jednym z Was,chociaż żaden lekarz mi niepowiedział że mam celiakie...poprostu mam liczne alergie,szczególnie na pszenice,które wymęczyły już moje jelita(zespół jelita drażliwego-ech :zdziw: ) i dopiero teraz chcę sobie pomóc :)
Pozdrowionka ;)
chmyzek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 29 sie, 2007 19:53
Lokalizacja: Chełm/Wrocław

Post autor: chmyzek »

witam wszystkich na forum:) cierpię od pewnego czasu na chorobę Duhringa, a na diecie bezglutenowej jestem od 1,5 roku, pozdrawiam:)
galadriela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 01 wrz, 2007 14:27
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: galadriela »

witam jest mamą 21 miesięcznych bliźniaków - Natalki i Marcinka. Oboje mają skazę białkową. Natalka jest na diecie bezglutenowej ze wzgl. na zdiagnozowane cechy autyzmu. Marcinek ma z kolei na gluten bardzo silną alergię, do tego na białko sojowe. Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczów!
misioza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 31 sie, 2007 12:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: misioza »

I ja witam wszystkich :-) Jestem mamą 7-letniej Martynki,która od ukończenia pierwszego roku życia choruje na cukrzycę typu 1 (insulinozależną),a od trzech dni wiemy już,że doszła nam celiakia....to dwie choroby,które się "kochają" :| :| :| :|

Oprócz tego prowadzę portal i forum o cukrzycy u dzieci. Coraz więcej naszych "cukiereczków" ma celiakię :(

Pozdrawiam serdecznie

Małgośka z Wrocławia
www.diabetica.pl
Mulesia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 08 wrz, 2007 11:14
Lokalizacja: Leszno

Cześć

Post autor: Mulesia »

Jestem Danka. U mojej bratanicy stwierdzono właśnie celiakię. Ma 12 lat, więc byliśmy bardzo zdziwieni tą diagnozą.
Brat nie ma dostępu do internetu, więc prosił mnie o pomoc. Mam nadzieję, że uda mi się u Was znaleźć przydatne dla nich informacje. Nie mamy żadnych doświadczeń z dietą bezglutenową.

Pozdrawiam Mulesia
Ostatnio zmieniony sob 08 wrz, 2007 12:22 przez Mulesia, łącznie zmieniany 1 raz.
_hania_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob 08 wrz, 2007 12:02
Lokalizacja: Opole (prawie)

Post autor: _hania_ »

Witam ;-)

wczoraj dowiedzialam sie ze z diety mojego 2-letniego Jaska musze jeszcze wyeliminowac gluten... To tej pory tropilam tylko krowie bialko i kakao...

ruszam na poszukiwanie przepisow, w ktorych nie znajde ani glutenu ani bialka krowiego, a na poczatek musze dowiedziec sie w czym ten gluten siedzi ;-/

pozdrawiam goraco i do "przeczytania"
Ostatnio zmieniony sob 08 wrz, 2007 12:45 przez _hania_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tektura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 10 wrz, 2007 10:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tektura »

Witam wszystkich!
Na forum będę szukać praktycznych informacji nt. życia z celiakią w Warszawie. Potrzebne są znajomemu z Włoch, który przyjeżdża tu od czasu do czasu. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Kamil:)

Post autor: manu666 »

Witam!!!

Jestem Kamil, 19lat z Częstochowy. Jestem studentem, jestem chory na Chorobe Duhringa juz od roku i postepy jakies tam sa, ale nie zadowalajace mnie. Staram sie utrzymac diete ale nie zawsze sie to udaje. Jestem szczesliwym forumowiczem. Pozdrawiam Kamil:)
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Joanka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Joanka »

Dobry wieczór,
Jestem wrocławianką, mamą dwóch synków (3 lata i 1 rok). obaj muszą być na diecie bezglutenowej i bezmlecznej a młodszy dodatkowo ma alergię na jaja kurze. U mnie podejrzewa lekarz celiakię (testy z krwi sa dodatnie,czeka mnie jeszcze dalsza diagnostyka by potwierdzić, lub nie celiakię).
To dla mnie prawdziwa rewolucja (od tygodnia).Nie mam zadnych doświadczen z dietą bezglutenowa wiec to forum jest dla mnie kopalnia informacji :).
Chętnie nawiąże kontakt z dziećmi (i ich rodzicami) z Wrocławia. Mam nadzieję, że mój 3latek nie jest jedynym "bezglutenkiem" w naszym mieście :)
pozdrawiam serdecznie
Joanna
Ostatnio zmieniony śr 12 wrz, 2007 21:53 przez Joanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Joanka pisze:Mam nadzieję, że mój 3latek nie jest jedynym "bezglutenkiem" w naszym mieście
Nie jest :) Moja bezglutkowa córka ma lat 7. Mieszkamy we Wrocławiu. Służę radą i pomocą. Pozdrawiam Cię.

Prośba od moderatora - przypominam, że w tym wątku nie odpowiadamy i nie prowadzimy dyskusji. Proszę kontaktować się na PW lub utworzyć inny wątek w stosownym miejscu. Pozdrawiam. :D
Ostatnio zmieniony czw 13 wrz, 2007 05:44 przez GosiaM, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Witam, jestem Kasia z Piaseczna, mam 29l. Jako dziecko celiak byłam na diecie, dopóki nie "wyzdrowiałam" czyli tak do ok 10-12 lat. Patrząc jednak z perspektywy miałam problemy z włosami, zębami, miesiączkami, cerą do tej pory, po pierwszym dziecku osteopenia, wymioty z niewiadomych przyczyn, przewlekłe biegunki, w drugiej ciąży przytyłam 17kg, schudłam 20 w ciągu 3miesięcy... No i wiosną w tym roku się zaczęło, znowu biegunki, zapalenia górnych dróg odd, cztery antybiotyki pod rząd, półpasiec, potem internistka zaczęła leczyć mnie na wrzody. Z powodu strajku z bólami brzucha odesłali mnie ze szpitala już w lipcu, a ja do tej pory próbuję się zdiagnozować, bo moja lekarz w sprawie celiakii mi nie dowierza (tknęło mnie jak zobaczyłam plakat z II MDC), gastrolog powiedział, że może się "odezwała"... i chodzę już siłą woli. Myślałam, że jak zrobię przeciwciała, to zachęcę dr gastro do gastroskopii, jednak EMA wyszły ujemne obydwa... Ech długa droga przede mną... Oby starczyło mi siły:/ A muszę się zdiagnozować, bo nie wiem jak dzieci :( podejrzewam starszego :(
Ostatnio zmieniony czw 13 wrz, 2007 23:16 przez Kasinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Paulina Sander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 14 wrz, 2007 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Paulina Sander »

Hej,

Tu Paulina z Poznania. Własnie tydzień temu dowiedzieliśmy się, że mój chlopak Sander ma celiakię..Więc zaczynamy nowe życie... :)

na razie jesteśmy zupełnie zieloni w tym temacie...Pozdrawiamy.
kaskarb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 19 wrz, 2007 16:49
Lokalizacja: Pińczów

Witam!

Post autor: kaskarb »

Cześć. Mam na imię Kasia i mam podejrzenie celiakii. Na diecie mam być na razie przez 3 miesiące a potem zobaczymy. Na razie jest ciężko. Pozdrawiam wszystkich!!! :)
kaskarb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 19 wrz, 2007 16:49
Lokalizacja: Pińczów

Post autor: kaskarb »

Cześć!!! Ja mam podejrzenie celiakii i musą być na diecie przez 3 miesiące. Na razie minęły dwa dni i jest ciężko. Podziwiam Cię, że już tyle wytrzymałaś. Życzę powodzenia i licze na jakieś rady.
ODPOWIEDZ