Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Johana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 19:19
Lokalizacja: Łódź

No to wiśta

Post autor: Johana »

Witam serdecznie!
Mam 22 lata i jestem świeżo zdiagnozowanym bezglutenowcem. W trakcie choroby nabawiłam się anemii. Do tego jestem wegetarianką, więc jedzenie w moim wypadku to wielkie wyzwanie.
Mam nadzieję, że forum uzupełni moją wiedzę, a ja będę chętnie uzupełniać dane na forum.
Johana
Patka_1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 18 sie, 2009 10:13
Lokalizacja: Poddębice

Post autor: Patka_1234 »

witam!
celiakie stwierdzono u mnie 1,5 roku temu.
mam nadzieje ze dzieki temu forum doowiem sie wielu rzecy o chorobie :)
pawlonik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 13 maja, 2009 20:07
Lokalizacja: Dzierżoniów

witam

Post autor: pawlonik »

witam
mam 34 lata

od 19 sierpnia czyli niedlugo jestem na diecie bezglutenowej
zrobilem gastroskopie z wycinkiem jelita dla dzieci by stwierdzic czy tez moga miec i wyszlo ze tak teraz do Wroclawia sie wybieram z dziecmi i tez chyba przejda na diete
Khanysha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 24 sie, 2009 23:02
Lokalizacja: Opole

Post autor: Khanysha »

Witam,
Nazywam się Kasia i mam 23 lata. Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u mnie celiakię na podstawie wycinka z jelita krętego. Zanik kosmków włosowych w III stopniu wg skali Marsha. Lekarz podejrzewa, że od dziecka choruję, na co wskazuje moja budowa ciała i inne objawy, które pojawiały się przez te wszystkie lata. Mam nadzieję, że forum pomoże mi się odnaleźć w tym, jak na razie nieprzyjemnym bezglutenowym świecie i sprawi, że będzie bardziej przyjazny.

Pozdrowienia :)
mama_Zuzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 sie, 2009 23:36
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: mama_Zuzi »

Witajcie!
Jestem mamą Zuzi ( 7 lat). 11 sierpnia dowiedzieliśmy się, że ma celiakię. Od kilku dni przeszliśmy na dietę bezglutenową, uczymy się wszystkiego od początku, mamy mnóstwo pytań i wątpliwości. Żal nam naszej córci, bo trudno wyjaśnić jej, dlaczego nagle z tylu rzeczy musi zrezygnować. Nie potrafię zwalczyć smutku i przygnębienia które są we mnie od czasu gdy dowiedziałam się, że jest chora. Myślę, że wszyscy odczuwają to podobnie. Pozdrawiam wszystkich ciepło.
wieska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 15 sie, 2009 19:21
Lokalizacja: gniezno

Post autor: wieska »

witam ; jestem nowym ludkiem na tym forum na diecie jestem od 3 lat .zdiagnozowano u mnie duhringa pozdrawiam :oops:
Awatar użytkownika
elpes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 09:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: elpes »

Witam,
Jestem starszym bratem 12-latki uczulonej na gluten. Lubię czasem coś upichcić, więc przygotowuję posiłki w dwóch wersjach. Często czerpię z tego forum pomysły kulinarne, więc postanowiłem się wreszcie zarejestrować. :)

Pozdrawiam!
agabuksa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 11:45
Lokalizacja: łobez

Post autor: agabuksa »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Bardzo cieszę się ,że takie forum istnieje. Zdiagnozowano u mnie celiakię jakiś miesiąc temu . Trudno się w tym wszystkim połapać na początku , ale z Wami na pewno pójdzie łatwiej . Już skorzystałam z przepisów i rad zamieszconych na tym forum . Pozdawiam wszystkich
Awatar użytkownika
maniekrack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 29 sie, 2009 13:29
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: maniekrack »

Witam szanowne grono bezglutków do którego i ja mam "przyjemność" dołaczyć!po 3 letnich dokuczliwych schorzeniach układu pokarmowego w wieku 31lat, w końcu postawiono mi diagnoze: CELIAKIA.... na diecie od 4 miesiecy.. bez spektakularej poprawy.....mam nadzieję że to forum pomoże mi cieszyć się resztą życia.
Bożena mama Klaudii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 25 sie, 2009 21:02
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: Bożena mama Klaudii »

Witam
Jestem mamą 10-letniej Klaudii. Od 10 m-ca życia jest na diecie bezglutenowej, zdiagnozowano celiakię IV stopnia. 6-letni syn Patryk jest alergikiem, od pół roku na diecie bezmlecznej i bezjajecznej. U niego również podejrzewano celiakię, ale badania wykluczyły chorobę. Jedynie ostatnia pociecha (20 m-cy) nie ma objawów alergii, ale u niego też zrobimy badania w kierunku celiakii w wieku 2 lat.
Bardzo cieszę się, że mogłam dołączyć do forum.

Pozdrawiam serdecznie :)
jagna25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 03 wrz, 2009 10:01
Lokalizacja: Lubin

Post autor: jagna25 »

Witam!!!
Jestem mamą 21 miesięcznej Celinki, u której lekarz podejrzewa celiakię.
Zaczęło się od biegunki, która nasilała się po spożyciu artykułów które zawierały gluten. Na polecenie lekarza wprowadziliśmy niuni dietę bezglutenową. Po dwóch tygodniach diety, podaliśmy małej pieczywo i się zaczęło od nowa, dodam że biegunka wystąpiła 30 minut po podaniu pieczywa i była wodnista i strasznie cuchnąca. Znowu pojechaliśmy do pediatry, i córcia znowu jest na diecie bezglutenowej, w poniedziałek mamy jej podać gluten i jak będzie biegunka i ból brzuszka, to dostaniemy skierowanie do poradni gastroenterologicznej.
Nie wiem czy pediatra postępuje dobrze, czynie powinien dać nam od razu skierowania do poradni :?:
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Witam! :)

Kilka tygodni temu zrobiłam sobie testy na nietolerancję różnych pokarmów i okazało się, że jedną z wielu rzeczy, których muszę unikać, jest gluten. Na portal zawędrowałam w poszukiwaniu listy dozwolonych/ zabronionych produktów, i przy okazji wsiąkłam też w Forum, bo lubię fora. Jestem maniakiem różnych ciekawych kuchni i doświadczeń kulinarnych, a niestety, moja nowa dieta je znacznie ogranicza, ale mam o co walczyć, bo przypałętało się trochę dolegliwości.
Mam nadzieję, że do czegoś się przydam:)

Pozdrawiam,

Martini
agneseag
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Agnieszka

Post autor: agneseag »

Czesc,
Mam na imie Agnieszka i mam 21 lat. Kilka dni temu dowiedzialam sie, ze mam celiakie i, ze bede musiala przejsc na diete bezglutenowa, zalamalam sie, poniewaz od 4 lat jestem na diecie beztluszczowej i lekkostrawnej (jestem po ostrym zapaleniu trzustki, mam hipoglikemie, hiperlipidemie, refluks i ektopie trzustki w zoladku). Probuje zyc normalnie. Studiuje i pracuje (notabene w restauracji :P ) Mam nadzieje, ze uda mi sie wdrozyc tutaj. Pozdrawiam.
Agnieszka34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn 14 wrz, 2009 19:41
Lokalizacja: legnica

Post autor: Agnieszka34 »

Witam wszystkich :-) od jakiegoś czasu wchodze na forum i czytam. Moja córeczka ( w styczniu skończy 7 lat) ma podejrzenie celiakii hmm napisali: w obserwacja choroby trzewnej...więc się wdrażamy.
wiola22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob 19 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Ateny

Re: Przedstaw się :)

Post autor: wiola22 »

Witam jestem mama 5 letniej Natalki ktora jest na diecie bezglutenowej i widze ze duzo mozna od Was sie nauczyc i skorzystac z porad itp.
ODPOWIEDZ