Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

cześć,
Paweł, Kraków, 31lat, zdiagnozowana celiakia na przełomie 2009/2010.
Długi elaborat z moją historią w podforum z długimi elaboratami z naszymi historiami. :)
Niestety 27/02 będę poza Krakowem i ominie mnie krakowskie spotkanie.
Pozdrawiam wszystkich życząc niższych cen produktów bezglutenowych...
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Karom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 22 lut, 2010 11:54
Lokalizacja: Bochnia

Witam

Post autor: Karom »

Jestem nowym użytkownikiem, o chorobie wiem od 2 miesięcy :(
Mam nadzieję że to forum wiele mi pomoże a ja pomogę wielu z Was.
Awatar użytkownika
ES
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: śr 16 gru, 2009 17:35
Lokalizacja: woj.Mazowieckie

Post autor: ES »

Witam.
Z bólami brzucha i przykrymi dolegliwościami zmagam się od kilku lat. Moja pierwsza diagnoza to Zespól jelita drażliwego,oczywiście leki nic nie pomagały, na szczęście jestem uparta osoba i szukałam dalej. W końcu pewien lekarz prywatny stwierdził po wcześniejszych wynikach badan ze to może być celiakia. Wiec szlam w tym kierunku niestety przez moje nieświadome błędy sama sprawiłam ze gastroskopia z biopsją wyszła negatywnie.. wiec byłam w punkcie wyjścia..(poddałam się i znów jadłam normalnie gluten) w końcu postanowiłam iść do przodu i walczyłam do końca porobiłam trochę badan w kierunku choroby i czekam na wyniki.. (ogólnie robiłam je tylko po to by na karteczce mieć rozpoznanie : celiaki) NA diecie byłam wcześniej była poprawa ale nie było funduszy i tak się ja zakończyło. W tej chwili (za pomocą postów osób na forum w podobnych sytuacjach)bez względu na to czy badania wyjdą pozytywne czy negatywne przechodzę definitywnie na Bez gluten. (Z forum korzystałam kilka lat wcześniej a teraz moja historia rozpoczyna się na nowo lecz z większym entuzjazmem :)Zmieniłam podejście i zobaczymy jak sobie poradzę:))
Może zedrzesz sobie łokcie i kolana,
ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę...
-Mia Hamm-
-Na diecie od Kwietnia 2010- Października 2010
sławek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 15:57
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek40 »

Witam, jestem mamą małej dziewczynki prawie 4-latki chorej na celiakie diagnoza postawiona 8 miesiecy temu , mam nadzieje ze forum dowiem sie wiecej o tej chorobie i jakos sobie poradzimy :)
kasia_s4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 01 mar, 2010 20:53
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: kasia_s4 »

Witam piszę pracę licencjacką na temat celiakii. Chciałam Państwa prosić o wzięcie udziału w sondażu skierowanego do rodziców dzieci cierpiących na celiakię (poniższy link).
Z góry dziękuję za wypełnienie.


http://www.ankietka.pl/ankieta/36062/celiakia.html
Piootrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 13:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Piootrek »

Hej:) Jestem Piotrek. Mam 19 lat:) Zdiagnozowano mi chorobę Duhringa w zeszłym tygodniu. Dopiero teraz zaczynam swoją przygodę z życiem bez glutenu. I z tego co widzę forum mi baaardzo w tym pomoże.:)
MatEwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 20:36
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MatEwe »

Hej. Mam na imię Ewelina. Celiakię zdiagnozowano u mojego partnera przed miesiącem, który powoli wykańcza siebie (brak apetytu i brak współpracy ze mną) i mnie (leczenie psychiatryczne się przyda ;) )
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

witam:) jestem jola:) mam 21 lat:) od bardzo dawna mialam czeste biegunki, okropne wzdecia, zaparcia, bole brzucha, wszystko na zmiane, morfologia na niskim poziomie, do tego jakies pojedyncze i nie tylko krostki na nogach ( to akurat nie wiem czy powiazane :D:P) lekarz zwalal wszystko na jelito drazliwe, tak wiec przez dlugi czas pochłaniałam olbrzymie ilosci tabletek na biegunke, do tego duspatalin retard na regulacje pracy jelit, ktory niebardzo dawal rezultaty, w zeszle wakacje mialam zrobiona kolonoskopie, i gastroskopie, i inne ciekawe badania z ktorych nic nie wynikalo, calkiem przypadkiem zrobilam sobie testy na alergie pokarmowa bo juz mialam dosc problemow z brzuchem, wyszlo z nich uczulenie na make przenna ( gdzie bardziej spodziewalam sie alergi na mleko), poszlam do lekarza i zaproponowal zrobic badanie na transglutaminaze tkankowa IgA, wynik mialam dodatni 107. gdzie norma to >20, nie wiem czy to wysoki wynik bo sie nie znam, a lekarz ogolny tez zaduzo nie wiedzial, czekam teraz na wizyte u gastrologa i ogromnie sie ciesze ze nie jestem sama :) bardzo chcialabym porozmawiac z osoba ktora sie na tym dobrze zna, jesli ktos jest zainteresowany to prosze o wiadomosc;) pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony ndz 07 mar, 2010 17:10 przez dzolka89, łącznie zmieniany 1 raz.
asia30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 11:21
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: asia30 »

Witam mam na imie Asia celiakie zdiagnozowano u mnie 2 tygodnie temu-więc jestem zupełnie zielona w tym temacie,ale mam nadzieję,że forum mi pomoże.
pozdrawiam wszystkich :)
martex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 22 lut, 2010 14:50
Lokalizacja: Berlin/Szczecin

Post autor: martex »

Witam wszystkich. Jestem mamą 7/letniego Łukasza. Choruje od ok.3 lat. Wreszcie nasz nowy lekarz wysłał nas na badania. Od 2 tygodni wiemy o Celiakii. Mieszkamy w Berlinie, ( tu też jestem użytkownikiem forum ) ale często jesteśmy w Polsce więc mam nadzieję, że nawyajem będziemy mogli sobie pmóc.

Pozdrawiam serdecznie :)
Mama 7-letniego Łukasza, diagnoza: luty 2010
athari
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 08 mar, 2010 16:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: athari »

Witam :) Jestem Irena, mam 23 lata. Moje problemy żołądkowo-jelitowe zaczęły się ok. 16-tego roku życia. Wcześniej wszystko było w porządku.. Po licznych badaniach stwierdzono u mnie, żeby cokolwiek stwierdzić i mieć mnie z głowy, zespół jelita drażliwego i przepisano odpowiednie tabletki (Debridat, Duspatalin..), które przynosiły tylko chwilową ulgę. W 2008 roku trafiłam do dra Ziemniaka na ul. Szlak, który wykrył u mnie kandidozę, ale podobno wykrywa ją u każdego pacjenta.. Informacje na temat nietolerancji i alergii na różne produkty znalazłam w internecie, żaden gastrolog nie wpadł na ten jakże prosty a genialny pomysł.. Nie mam jeszcze zdiagnozowanej celiakii, jestem dopiero przed badaniami, które mają ją potwierdzić. Przeczytałam dużo materiałów na temat różnych diet i zdrowego sposobu odżywiania, ale żeby nie przedłużać powiem tylko, że obecnie jestem na diecie: przeciwgrzybiczej (choć już II stopnia, powiedzmy), bezglutenowej, rozdzielnej i zgodnej z równoważnikami kwasowo-zasadowymi. Informacje z tego forum dużo już mi pomogły, teraz jednak postanowiłam do Was dołączyć. :) Pozdrawiam wszystkich walczących - tych uświadomionych i tych jeszcze nie - i życzę zdrowia. :)
krochmolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 09:25
Lokalizacja: chudów

Powitanie

Post autor: krochmolcia »

Witam serdecznie,
Mieszkam na Śląsku, tutaj pracuję. A moją pasją jest piwo (od diagnozy bezglutenowe oczywiście)
Celiakia stała się moją przyjaciółką od października 2009 kiedy postawiono diagnozę po czterech latach, które wolałabym wykreślić z mojego życia. Moje objawy: biegunki, wzdęcia, bóle, anemia, oraz wychudzenie (tak właściwie to BMI wskazywało na wygłodzenie). Uparcie szukałam diagnozy, a bywały różne: anemia złośliwa, zespół jelita wrażliwego, uczulenie na mrówki (!), anemia aplastyczna, uczulenie na pyłki, anoreksja... dużo by wymieniać. Całe szczęście poznałam celiakię, od kiedy stosuję dietę wszystkie objawy ustąpiły.
kasik1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 13:41
Lokalizacja: jelenia gora

Post autor: kasik1976 »

witam jestem Kasia mama malej Zosi u ktorej lekarze podejrzewaja celiakie nie wiem co i gdzie pisac wiec z gory przepraszam jesli cos zle gdzies napisze chcialabym sie dowiedziec wiecej o wyniku na przeciwciala corka miala IgA 291 a IgG 0,23 nic nie wiem bo lekarz nie zbyt chetnie tlumaczyl oprocz tego ma duza anemie hemoglobina 9 a zelazo 28 ale byl czas ze te wyniki byly duzo nizsze jesli ktos wie cos o tych przeciwcialach to prosze o odpowiedz
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Witam :) Mam na imię Marzena i postanowiłam w końcu się zarejestrować bo dzięki Wam dużo się dowiedziałam na temat celiakii i chociaż ostateczną diagnozę postawiono tydzień temu to już dwa miesiące wcześniej lekarz zalecił mi dietę bez glutenu no i mleka bo okazało się, że na niego też jestem uczulona, pomijam już fakt zespołu Gilberta i przepukliny wślizgowej rozworu przełykowego no i jeszcze jakiś problemów z jelitem grubym bo skierowano mnie na kolonoskopie w przyśpieszonym tempie - nie wiem czy może być jeszcze gorzej :( I gdyby nie ten lekarz, który jako jedyny wykazał zainteresowanie moim przypadkiem to pewnie resztę życia spędziłabym tak jak dotychczas w "toalecie" albo gorzej bo mam już zanik kosmków stopnia III b i wyglądam jak "wieszak" bo przy wzroście 164 cm ważę 49 kilo a jak jest dobrze to uda mi się podnieść wagę do 52 to wszystko a od lekarzy słyszałam tylko to stres - z pewnością od czasu do czasu tak ale nie dzień w dzień przez przeszło 10 lat :(. Dziękuję, że dzięki Wam mogę dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy bo jako osoba rozpoczynająca dietę trochę się gubię :) POZDRAWIAM!
Lucja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 12 mar, 2010 16:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lucja »

Witajcie, u mojej pięcioletniej córki miesiąc temu zdiagnozowano celiakię. W porównaniu do wielu opisywanych tu historii nasza jest wręcz niewarta wzmianki. Od około roku córka miała problemy z przejściowymi niedoborami żelaza, od sierpnia dołączyły się codzinne bóle brzucha. Po wykonaniu rozmaitych badań dostaliśy skierowanie do pani gastrolog, która niemal na wstępie poinformowała nas o podejrzeniu celiakii i skierowała na przeciwciała przeciw transglutaminazom. Wyszły dodatnio i tak od grudnia zaczęlismy się dokształcać i odwiedzać to forum. Wycinek jelita pobrano w lutym i teraz mamy już pewność.
ODPOWIEDZ