Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Werthers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 19 maja, 2010 21:55
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: Werthers »

Witam,
mam na imię Weronika i jestem mamą 10-letniej Marysi chorej na opryszczkowate zapalenie skóry. Na diecie od ok. 2 miesięcy. Forum poleciła mi Pani ze sklepu z żywnością bg i faktycznie jest kopalnią wiedzy :). Pozdrawiam.
malin22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 06 cze, 2010 10:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: malin22 »

Witam,
Nazywam się Justyna i jestem z Łodzi. O tym, że choruję na celiakię wiem już od bardzo dawna, ale dopiero ostatnio zaczęłam przeglądać strony na ten temat w internecie. Przejrzałam forum dopiero z grubsza, ale już znalazłam sporo ciekawych informacji. Pozdrawiam serdecznie.
aniutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt 01 cze, 2010 20:49
Lokalizacja: kraków

Post autor: aniutek »

Witam.Ania mam na imię jestem mamą chłopca z cukrzycą u którego niedawno zdiagnozowano celiakie.W celiaki zaskoczył mnie...brak szkoleń i informacji.Powiem krótko jak dobrze,że jest wasze forum:)
tera555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 07 cze, 2010 15:52
Lokalizacja: zambrów

Post autor: tera555 »

Witam.mam na imie Teresa jestem mamą 11 Emila i 4 Mikołaja na diecie od 13 maja tego roku.Na forum znalazłam wiele informacji które pamogły mi przezwyciężyć pierwsze trudności zwiazane z dieta bg.Dzękuję że jesteście.Serdecznie pozdrawiam. :)
Mystek Malgorzata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 12 cze, 2010 04:14
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Mystek Malgorzata »

Witam, mam na imie Malgorzata na diecie od 2001 jestem mama Aleksandry lat 17 na diecie od 2008 i Jakuba lat 9 oprocz orzechow moze jeszcze wszystko jesc ale cierpi na atopowe zapalenie skory. Jestem stalym czytelnikiem forum, zarejestrowac zdecydowalam sie jednak dopiero przed dwoma dniami. Informacje z forum sa dla nas bardzo pomocne. Dziekuje i Pozdrawiam.
Szmajchel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 14 cze, 2010 21:42
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Szmajchel »

Czesc. Mam na imie Krzysztof. Nie wiem czy mam celiakię ale od paziernika u.r mam mdlosci i ostatnio odkrylem ze dzieje sie tylko kiedy jem produkty zawierajace make pszenna. Czasem dostaje wysypki na klatce piersiowej i z poczatku strasznie swedzi a na drugi dzien znikaja :| jakby ktos wiedzial o co kaman to na priv prosze :)

P.S
Bardzo przydatna stronka:)
Alpro soya
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 16 cze, 2010 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alpro soya »

Czesc :) Ja jestem tutaj w imieniu Alpro soya, żeby porozmawiac o produktach tej firmy i zachecic do sprobowania.
Ostatnio zmieniony czw 17 cze, 2010 11:38 przez Alpro soya, łącznie zmieniany 1 raz.
mery2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 22:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: mery2010 »

Witam Was. Jestem od 26 kwietnia na diecie bezglutenowej . Mam dużo lat . Na moją sugestię ,że mam problemy z trawieniem glutenu , lekarka rodzinna stwierdziła ,że to jest choroba wieku dziecięcego.
Dostałam skierowanie na morfologię , poziom białka i żelaza. Morfologia mieściła się w granicach normy a białko i żelazo lekko pod kreską więc nie dostałam skierowania do specjalisty. Po głębszej analizie dochodzę do wniosku,że mam alergię na gluten , bo całe życie miałam problemy ze skórą a ostatnio wyjątkowo dokuczliwie ale tylko drobne swędzące pęcherzyki na grzbiecie prawej dłoni . Całe dorosłe życie borykam się ze stanami depresyjnymi . Ostatnie trzy lata to walka z wysokim ciśnieniem i cholesterolem oraz otyłością . Strasznie starałam sie trzymać wagę . Odzywiałam się lekko jadałam niewielkie ilości tłuszczu dużo warzyw (gotowanych , bo surowych nie mogę jeść) piłam dużo wody i z wielkim wysiłkiem przez ostatnie dwa lata nie przytyłam . W kwietniu kiedy stwierdziłam ,że jem lekko a nieustające biegunki spowodowały osteoporozę , bóle stawów i tragiczny stan włosów , skóry i paznokci postanowiłam prowadzić dietę eliminacyjną i na początek wyeliminowałam właśnie wyroby mączne . Poprawa była na drugi dzień . Dziś nie muszę walczyć z wilczym głodem . Jem mało , nie odczuwam głodu i chudnę . Muszę jednak walczyć z opinią mojej rodziny , która uważa ,że dieta bezglutenowa to jest fanaberia a nie konieczność . Skoro lekarz tego nie potwierdza to jest niepotrzebne komplikowanie sobie życia. Ja na to odpowiadam ,że moich czterech wypróżnień na dobę i tak nie może potwierdzić lekarz a tej ilości i konsystencji wypróżnień nie sposób sobie wymyślić . Więc dietę trzymam dalej i uczę się co można jeść a czego nie . Właśnie przed chwilą zrobiłam sobie kawę z ekspresu z mlekiem o obniżonej zawartości laktozy . Jak mój organizm tego nie zaakceptuje , to wypróbuję stosowanie enzymu laktazy , bo jestem miłośniczką lodów a tego roku jeszcze ich nie próbowałam.
godfogata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 21 cze, 2010 19:02
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: godfogata »

Witam. Mam na imię Małgosia. Jestem studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Celiakią interesuję się od niedawna, byłam w maju na Międzynarowodym Dniu Celiakii w Warszawie. Nie przypuszczałam nawet, że jest to tak ciężki problem, z którym musi tak wiele osób żyć. Celiakia jako choroba jest prawie nieznana dla osób, których to nie dotknęło. Dlatego to jeszcze bardziej utrudnia funkcjonowanie chorych.

Pozdrawiam.
Karolcia84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 14 lis, 2009 23:44
Lokalizacja: DULOWA

witam

Post autor: Karolcia84 »

jestem mama 5 letnie Wiktorii u niej podrzenia o celiakie są miała już badania 1 % jest że to ta choroba ma crp podwyższane co by mogło być przy tej chorobie-ja się na tym nie znam ale tak nam powiedziano .Jak reszta wyników potwierdzi to ma mieć gastroskopie i w tedy dieta BG.
W sumie boje się tej gastroskopii -jak jej biedą to robić..I tego co dalej będzie jak wydymacze jej że tego czy tego nie może -ona jest uparta i ma charakter,u nas w domu są też jej kuzyni i będą na początek chyba musieli ukrywać słodycze czy coś przed córka dopóki nie zrozumie.

cieczko to widzie :(
Agga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 29 cze, 2010 13:35
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Post autor: Agga »

witam. podczytuję was od maja gdy okazało się, że moja córka ma uczulenie na gluten. mój syn też ma uczulenie na gluten. mi wyszła kiedyś alergia na mąkę pszenną. obecnie przeorganizowaliśmy całą kuchnię. dzięki waszej wiedzy i informacjom na forum udaje mi się wyeliminować gluten z potraw. pozdrawiam
Izabela_Augustów
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 28 cze, 2010 14:27
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Izabela_Augustów »

witam!!!
Mam na Imię Iza jestem z Augustowa.Celiakię lekarze wykryli u mnie gdy miałam rok i dwa miesiące i zastosowali dietę bezglutenową byłam na niej dwa lata (rok 1987-1989) potem stwierdzono że mogę jeść już normalnie.Nic się nie działo do niedawna jakieś półtora roku temu zaczęło się wszystko na nowo skierowanie do gastrologia gastroskopia z biopsja i rozpoznanie -CELIAKIA.Na diecie od 16.06 a forum dopiero zagłębiam i z tego co widzę będzie moim niezbędnikiem w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Kopciuch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kopciuch »

Witam forumowiczów. Chcąc nie chcąc dołączyłam do zaszczytnego grona "bezglutków". :/ Ciężkie są poczatki dietki, ale daję radę. Pozdrawiam zwłaszcza Rzeszowiaków ;)
Awatar użytkownika
Sildra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 13:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sildra »

Dzień Dobry Wszystkim,

Jesteśmy z żoną Asią rodzicami 4-letniego Kubusia, który oprócz dość uciążliwej wieloletniej już alergii na białko mleka krowiego, jajka, cytrusy, orzechy wszedł właśnie w fazę diety bezglutenowej w wyniku stwierdzonej alergii na gluten.

Dietę bezglutenową w zasadzie dopiero zaczynamy, zatem forum będzie z pewnością od tej pory nieocenionym źródłem informacji i inspiracji kulinarnych.

Pozdrawiam wszystkich!

Krzysiek
Ostatnio zmieniony pn 19 lip, 2010 13:30 przez Sildra, łącznie zmieniany 2 razy.
Kuba (ur. 2 kwietnia 2006)
Mleko, Gluten, Jajka, Owoce drobnopestkowe, Orzechy, Cytrusy
Kamil'90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob 24 lip, 2010 20:32
Lokalizacja: Śmigiel

Post autor: Kamil'90 »

Witam wszytkich.

Za kilka dni rozpoczynam swoje nowe zycie u boku diety bezglutenowej. Mam nadzieje,ze dzieki waszej pomocy 'jakos to bedzie':D

Pozdrawiam
Kamil, lat 20
ODPOWIEDZ