Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gumaorbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 paź, 2010 19:32
Lokalizacja: Przemysl

Post autor: gumaorbit »

Kasia22 pisze:Katarzyna, 24 lata. choroba crohna + choroba trzewna. generalnie wielkie smierdzące g. ;-) uwielbiam chleb i ciasta i papardelle z kurkami :D poki co, ratuje mnie firma Schar, portfel za to cierpi męki.
zgadzam sie. owa firma jest rewelacyjna. no i masakrycznie droga, ale czego nie robi sie dla podniebienia :)
edka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 24 paź, 2010 14:13
Lokalizacja: Lublin

Post autor: edka »

Witam Wszystkich,

Mam na imię Edyta (27lat). W lipcu tego roku, po biopsji dwunastnicy, wykryto u mnie celiakię. W mojej rodzinie nie było wcześniej żadnych przypadków tej choroby, jestem debiutanktką w tej dziedzinie i przyznam że nie jest łatwo. Wśród znajomych i rodziny jestem "odludkiem" i sama muszę zmagać się z tą chorobą dlatego postanowiłam dołączyć do grona ludzi z tym samym problemem i na forum wymieniać się poradami, wskazówkami i tym podobnymi sprawami :) .

Pozdrawiam.
jn_milo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jn_milo »

Nie martw się nie tylko ty jesteś odrzutkiem ja mam 58 lat i znajomi nie mogą zrozumieć, że do tej pory normalnie jadłam a teraz nie mogę bo mnie gluten truje a w cześnie to niby nie! Dodam, że przebywam wśród ludzi niby na wysokim poziomie!Myślą, że mi coś na głowę padło. Młodsze pokolenie jest bardziej tolerancyjne niż ciotki w mym wieku!
Ewka76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 27 paź, 2010 17:02
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: Ewka76 »

mam 34 lata i właśnie dowiedziałam się że mam CELIAKIĘ . Czy od razu muszę przejść na dietę czy mogę wprowadzać ją stopniowo? proszę o odpowiedż
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Zadaj sobie pytanie:

Czy mam natychmiast przestać spożywać truciznę, która mnie niszczy czy odstawiać ją powoli?

Odpowiedź prawidłowa brzmi- natychmiast! Od razu poczujesz się lepiej :) Na forum nie jesteś sama z tym problemem, dasz radę.
Obrazek
asiak2007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 29 paź, 2010 11:22
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: asiak2007 »

:)
Witam wszystkich forumowiczów,
mam na imię Joanna, mam 34 lata i w sierpniu tego roku zdiagnozowano u mnie III stopień zaniku kosmków i celiakię. Jestem przerażona tym wszystkim, nie smakuje mi chleb bezglutenowy a na wafelkach jestem cały czas głodna. Jestem na początku swojej "drogi" i mam nadzieję że na forum znajdę pomoc. Pozdrawiam
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

porada

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Witam wszystkich wchodzących w grono bezglutenowcow.Nie martwcie sie naprawdę nie ma co panikowac, nalezy tylko pamietać o diecie i prawidłowo ja stosować, bo to jedyne leczenie tej choroby, trzeba sobie tłumaczyć, że sa gorsze.Bardzo duzo już jest wiadomości na ten temat, mozna pogłębiać swoje i być na bieżąco .Bardzo pomaga nam Stowarzyszenie ,Sa tam wspaniali ludzie, ktorzy naprawdę się poświęcili problemowi .Każdy na początku jak muśi się zmierzyć z tym problemem to jest przerazony.Ja także, jak w wieku 57lat rozpoznano mi celiakie, to prosze sobie wyobrazić, jakie było u mnie niedowierzanie, ale jestem szcześliwa że znalazłam ludzi , ktorzy mi w tym pomogli.Prosze o cierpliwosc i być w kontakcie, bardzo chetnie dzielimy się doswiadczeniam.Pozdrawiam .
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Cześć:)

Post autor: Monisiaczka »

Witam wszystkich serdecznie:)nie wiem jak działa to forum jestem tutaj nowa ale chętnie będę tu zaglądać :)pozdrawiam
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Witam:)

Post autor: Monisiaczka »

Witam wszystkich serdecznie.Mam na imię Monika celiakię wykryto u mnie rok temu.Dopiero w tym roku zapisałam się do forum i to był błąd.Potrzebowałam wsparcia czułam się odludkiem jak każdy na początku.Teraz jakoś sobie radzę choć przyznam szczerze nie było łatwo.Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Adam1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 08 lis, 2010 15:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Adam1987 »

Witam!
Mam 22lata..za miesiąc już bede miał 23 hehe :)
5 dni temu wykryto,że mam prawdopodobnie 'celiaklie' ale dla pewnośći dostałem dodatkowe badania krwi na przeciwciała :) oby to była tylko alergia ale o tym pozniej..
Jestem tutaj nowy bo waszą stronę polecił mi mój lekarz, wiec mam nadzieje,że zawsze ktoś mi pomoże :D pozdrawiam serdecznie wszystkich !!! :P
:)
purtus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 10 lis, 2010 13:19
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Post autor: purtus »

Witam wszystkich
Mam 32 lata i jestem mamą 4-letniej Laurki chorej na celiakię. O chorobie dowiedzieliśmy sie niedawno jakieś dwa tygdnie temu. Córka od razu przeszła na dietę, ale ja jestem tym wszystkim przerazona. Od razu zaczęłam przeszukiwać internet, ponieważ nigdy nie miałam kontaktu ani z osobą chorą ani z produktami bezglutenowymi. Liczę że tu znajdę pomoc :)
Pozdrawiam :043:
Ewa Karpińska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 18:44
Lokalizacja: warszawa

Witam !!!!

Post autor: Ewa Karpińska »

Witam mam na imię Ewa . Mam 40 lat mieszkam w Warszawie , w czerwcu dowiedziałam się , że jestem chora na celiakie. Prowadzę barek myślę o wprowadzeniu dań bezglutenowych.
pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na forum :okulary:
Ewcia
Aga18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:31
Lokalizacja: Wielkie Radoeiska

Post autor: Aga18 »

Witam.Mam na imię Agnieszka.Mam 18 lat i dwa lata temu dowiedziałam sie że jestam chora na celiakie.Chętnie porozmawiam z innymi. :)
Fitz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 17 lis, 2010 10:29
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Fitz »

Maciek, lat 30 :) Na diecie bezglutenowej jestem od lutego tego roku i od tego czasu też regularnie zaglądam na forum. Dziś postanowiłem się w końcu zarejestrować, przywitać i włączyć do dyskusji i wymiany informacji.
kaśka k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 15 lis, 2010 21:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kaśka k »

Witam serdecznie jestem mamą 5 letniej Martynki i rocznej Michalinki
strasza córeczka po gastroskopii od września rozpoczęła dietę, a młodsza czeka na diagnozę


póki co dziewczynki razem wspierają się bezglutenowym jedzonkiem
ODPOWIEDZ