Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sylvia Maciaszczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 16 gru, 2010 12:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sylvia Maciaszczyk »

Witajcie!
bardzo się cieszę, że mogę czerpać z Waszej wiedzy i doświadczenia:-)
Serdeczności,
Sylvia
Bruner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 17 gru, 2010 14:04
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Bruner »

Witam
Mam na imię Michał, jestem z Tczewa, na diecie bezglutenowej od zawsze, czyli od 31 lat.
Od jakiegoś czasu przeglądam forum, ale nieodparta potrzeba zadania kilku pytań spowodowała, że w końcu się zarejestrowałem, więc witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam :)
i-t-a86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 04 gru, 2010 21:19
Lokalizacja: Wasilków/Gdańsk

Post autor: i-t-a86 »

witam wszystkich;) bardzo się ciesze ze znalazłam te forum...mimo ze dieta bezglutenowa towarzyszy mi odkąd pamiętam, nie miałam o niej za dużo pojęcia i wiedzy dlatego tez intensywnie zaczytuję się w interesujące mnie watki. te forum zdecydowanie ułatwiło mi dalsze życie bez glutenu;))
monia90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 10 gru, 2010 12:49
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: monia90 »

Witam :) Mam na imię Monika na celiakie choruje od roku i mam nadzieje, że na forum znajdę wiele ciekawych informacji :)
Ostatnio zmieniony czw 30 gru, 2010 19:33 przez monia90, łącznie zmieniany 2 razy.
Magnoliah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 22 gru, 2010 01:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Magnoliah »

Witam:)
Mam na imię Aneta, o celiakii dowiedziałam sie zdaje się 3 tygodnie temu. Cieszę się że mogę się tu czegoś dowiedzieć, choć włos czasem mi się jeży:)

// zmieniono kolor czcionki - proszę o używanie czarnego koloru czcionki.
Ostatnio zmieniony sob 08 sty, 2011 00:12 przez Magnoliah, łącznie zmieniany 1 raz.
ignac2007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 10 sty, 2011 22:06
Lokalizacja: wrocław

Post autor: ignac2007 »

Witam,
Od dwóch tygodni wiemy, że nasz trzyletni synek ma celiakię. To forum jest skarbnicą informacji i wiedzę o tej chorobie i diecie. Cieszę się, że dzięki niemu łatwiej będzie nam żyć z tą chorobą
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Witam!
Choroba mnie zaskoczyła! jak to się mówi, jesteś zdrowy dopóty dopóki nie pójdziesz na badania.... Od 15 lat choruję na CU, był odpowiedni czas aby znów pojawić się w klinice na badaniach. Pani doktor pomyślał, że przy moim braku wchłaniania żelaza zrobi mi badania w kierunku celiakii. I tak bo endoskopii i wycinkach stwierdzono celiakię :(. Jakby tego było mało wykryto też cholestaze.
Jestem bardzo zadowolona, że istnieje ta strona i fantastyczne forum. To z niego dowiaduję się co i jak mogę jeść! Dziękuję, że jesteście!!!
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
gil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 21 sty, 2011 16:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: gil »

Dzień dobry.
Zgadzam się z poprzedniczką,że dopóki się człowiek nie zbada,dopóty jest zdrowy <:>>
Jestem mamą 13 letniej Basi,którą położyliśmy do szpitala z powodu bólu palców stopy.
Od 9 mies. życia,córka choruje na cukrzycę.
Wyszła ciężka niedokrwistość,brak żelaza i podwyższone przeciwciała na celiakię.
Byłam załamana,ale dzięki temu forum,widzę,że nie jest tak źle :)
Pozdrawiam serdecznie.
gil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 21 sty, 2011 16:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: gil »

Może to głupie pytanie,ale my z córką dopiero raczkujemy z tą celiakią :/
Co się stanie,jeśli córka zapomni się i zje coś z glutenem?
Dodam,że nigdy nie miała dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.
Choruje też na cukrzycę.
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Reah »

Hej,
jestem z Wrocławia, mam 28 lat. Od około miesiąca jestem na dicie bezglutenowej i bez laktozowej ;) Cały cas uczę się na co zwracać uwagę, co można zjeść a czego nie itp. Problemy znane pewnie każdemu z was.
Nie jest jednak ta źle jak myślała, gyby nie ta ochota na lody... :/
LadyGoja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 31 sty, 2011 23:10
Lokalizacja: zabrze

Post autor: LadyGoja »

Witam.
Jestem mamą rocznej Hani. Na forum trafiłam przypadkowo poszukując informacji na temat nietolerancji glutenu u małych dzieci.

Nasza przygoda z "chorobą" rozpoczęła się w połowie grudnia gdy córka zaczęła robić coraz to częstsze i luźniejsze stolce w ciągu doby.
Niestety 4 wizyty u pediatry skończyły się na podawaniu "Bactrim w syropie" i stwierdzeniu lekarza, że dziecko ząbkuje i to może być przyczyną luźnej kupki. Zero badań kału, moczu, czy krwi.
Gdy zasugerowałam nietolerancje glutenu, bądź podejrzenia o celiakie - wyśmiał mnie.

Po eliminacji z diety córki wszystkich produktów na bazie mąki pszennej. Poprawiło się, tzn stolce robi raz dziennie ale nadal luźne. Ma bardzo wydęty (w mojej ocenie) brzuszek, ostatnio pogorszył jej się apetyt.

Niestety nie wiem czy powinnam nadal stosować dietę bezglutenową nie mając potwierdzenia lekarza specjalisty. Przepraszam,że tak chaotycznie, ale piszę w towarzystwie bardzo ruchliwego szkraba.

Czy ktoś z forum mógłby mi polecić gdzie powinnam się udać z maluszkiem i jakie podstawowe badania wykonać by potwierdzić swoje obawy. Jak przekonać lekarza pediatrę, który raczej nie chce by rodzic był mądrzejszy od niego, by skierował mnie do specjalistów.
Pozdrawiam. Zdesperowana mama.
tenczowakredka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 31 sty, 2011 22:16
Lokalizacja: Chałupki

Post autor: tenczowakredka »

Hej jestem Iwona. Na diecie jestem od 5 lat. Dziękuję, że istnieje takie forum, bo uświadamia mi to, że nie jestem sama:) Pozdrowienia dla wszystkich:*
bynio1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 04 lut, 2011 09:25
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: bynio1991 »

Witam,
Jestem tu ponieważ mój brat ma najprawdopodobniej celiakię od dzieciństwa (ma teraz 23 lata).
Co do lekarzy to szkoda tylko czasu, żeby się o nich wyrażać, tyle czasu, tyle pobytów w szpitalu i w końcu samemu trzeba było dojść co to za choroba.
Aina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011 23:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Aina »

Hey mam na imie Ania. Dziekuje za możliwość skorzystania z wiedzy zawartej na forum. Licze na pomoc w pisaniu pracy dyplomowej. Pozdrawiam :)
lancome
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 26 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: białystok

Post autor: lancome »

Witam,
Mam na imię Edyta, mam prawie 32 lata i próbuję się dowiedzieć czy mam celiakię i czy jest ona powodem moich dolegliwości. Na razie wiem mniej niż więcej a to za sprawą naszych cudownych lekarzy ;)
ODPOWIEDZ