Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Galena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 29 paź, 2011 23:57
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Galena »

Witam i ja.
Jestem mamą 5 letniej córeczki, u której kilka tygodni temu wykryto celiakię.
działam jak na razie trochę "po omacku" ale z każdym dniem jest coraz lepiej - z naszą świadomością i nowymi posiłkami.

Fajnie że jest takie miejsce.
pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś na wątkach :okulary:
arczi07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw 03 lis, 2011 09:40
Lokalizacja: Mielec

Post autor: arczi07 »

Witam wszystkich. Jestem nowym uzytkownikiem i nowym "bezglutenowcem" :). Wczoraj lekarz stwierdził u mnie poczatki tej dolegliwosci i probuje odnalesc sie w tym nowym swiecie :). Mam nadzieje ze czasem mi pomozecie i na poczatku przymkniecie oko na moja nieznajomosc tematu :). pozdrawiam wszystkich jeszcze raz
Joanna PW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr 02 lis, 2011 15:32
Lokalizacja: Przyszowice k/Gliwic

Post autor: Joanna PW »

Witam wszystkich, mam na imię Joanna, mieszkam niedaleko Gliwic na Śląsku i jestem mamą 22 latka, który od 21 lat jest na diecie bezglutenowej, ale dopiero od kilku dni korzystam z tego forum, bardzo bym chciała poznać inne mamy które mają dzieci z tym samym problemem, oraz żeby mój syn mógł poznać rówieśników na diecie. Jesli ktoś ma ochotę poklikać i wymienić się doświadczeniami to serdecznie zapraszam :)
Mama Mateusza który jest na diecie bezglutenowej od 21 lat
savanah1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt 04 lis, 2011 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: savanah1974 »

Witam wszystkich.Nowa bezglutenowa:) mogę się też pochwalić duringiem:)
Pozdrawiam
Gula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 24 lis, 2010 09:36
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Gula »

Witam,

konto na tym forum mam już założone od dłuższego czasu. Nie udzielałam się z prostej przyczyny-braku czasu. Jednak stwierdziłam, że dzięki Wam posiadam swoją wiedzę i czas się podzielić swoimi doświadczeniami.
Jestem mamą dwóch córeczek. Starsza ma 4,5 roku a młodsza 2 latka. Obie są uczulone na gluten i ogromnymi łakomczuchami.

Co prawda od dawna nic nie wpisywałam na swoim blogu ale mam nadzieję, że uda mi się go w niedługim czasie reaktywować. Jest to blog kulinarny - od pewnego czasu typowo bezglutenowy. Gdyby ktoś miał ochotę lub potrzebę odwiedzić mojego bloga będę wdzięczna za wszelkie uwagi.
http://www.kucharzenie-guli.blogspot.com/

Pozdrawiam,
Gula
Magdalena_M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 08 lis, 2011 21:42
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Magdalena_M »

Witam wszystkich,
parę dni temu potwierdzono u mnie celiakię i kompletnie nie wiem jak się z tym oswoić, co mi wolno, a co nie. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w tej kwestii będę wdzięczna :)
Pozdrawiam serdecznie
Magda
max intoleranz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 10 lis, 2011 22:52
Lokalizacja: wroclaw münchen

Post autor: max intoleranz »

witam wszystkich..
bylam tutaj duzo wczesniej.. jeszcze z celiakia i durliniem laktoza...
wrocilam ponownie po latach tyle ze doszla mi nietolerancja fruktozy po domyslach i atemtest h2 po polsku chyba oddechowy test wodorowy..a wiec pewne jest ze mam gluten laktoze fruktoze intoleranz..teraz mam badania na histamin intoleranz..bo tez sa podejzenia...mam prosbe jesli jest tu ktos z tymi trzema to prosze o kontakt i wsparcie..z glutenem to proste jak dochodzi lakzoza to tez fajne ale po fruktozie zaczyna byc kiepsko bo jedna dieta wyklucza druga..tymbardziej ze niemoge jesc ani jaj ani orzechow z mies to tylko drob..i ryby sa ok..a najbardziej boje sie ze histamina dojdzie,,,prosze o pomoc...bo umre z glodu...
elmario
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 09 lis, 2011 00:21
Lokalizacja: Koszalin

Powitanie

Post autor: elmario »

Witam wszystkich!

Mam na imię Mario i jestem dietetykiem. Przyznam szczerze, że do tej pory zagadnienia związane z celiakią znałem głównie od strony teoretycznej. Jestem przekonany, że lektura tego forum pozwoli mi na poznanie tematu bardziej od strony praktycznej.

Prowadzę również stronę internetową, której celem jest popularyzacja zdrowego żywienia oraz pomoc osobom zmagającym się z problemem nadwagi i otyłości. Zapraszam wszystkich do poczytania i będę wdzięczny za wszystkie komentarze :-)

Oto adres: http://dietcoach.pl
zbyszek35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 14 lis, 2011 14:41
Lokalizacja: Poznań

Post autor: zbyszek35 »

Witam,

jestem Zbyszek z Poznania. Moja dziewczyna jest chora, chce pogłębić swoją wiedzę na temat celiakii.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

Witam sedecznie,jestem mamą chłpoca chorego na celiakę,może ktoś się podzieli ze mną swoimi doświadczeniami w diecie bezglutenowej...pozdrawiam.
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

Wita jestem mama 3,5latki chorej na celiakię i czekam na badania starszej córki.aż mnie głowa od tego wszystkiego boli.czy starsza tez może mieć celiakię?
Michelle7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 21 lis, 2011 16:35
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Michelle7 »

Witam , dowiedziałam się o celiakii niedawno obecnie jestem w fazie badań i nadal na glutenie. Od 1.12.2011 chcę przejśc na dietę :)
michalgruby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 17 lis, 2011 16:10
Lokalizacja: lubelskie, Lublin,

Post autor: michalgruby »

Witam jestem na diecie bezglutenowej od 01.11.2011 mam prawdopodobnie chorobę Dhuringa jestem w czasie padan
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

witam. o tym, że mam celiakię dowiedziałam się wczoraj, w wieku 17 lat. dziś pierwszy dzień z dietą!
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
emeczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob 26 lis, 2011 23:26
Lokalizacja: Żory

Post autor: emeczka »

Hej,
Mama Marcina (21 m-cy), u którego podejrzewam celiakię i/lub chorobę Dhuringa. na etapie samodzielnego tropienia wroga, bo na razie na lekarzy nie bardzo mogę liczyć.
Fajnie, ze jesteście :)
ODPOWIEDZ