Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zdyba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 17:30
Lokalizacja: Ostrowiec

Post autor: Zdyba »

Witam,

Mam na imię Kinga jestem z Ostrowca Świętokrzyskiego. Miesiąc temu zdiagnozowali u minie celiakie, ciężko mi się oswoić i przestrzegać diety. Dobrze, że jest takie miejsce jak to forum wiele można się dowiedzieć :)

Pozdrawiam wszystkich
besti188
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 10 lut, 2012 10:30
Lokalizacja: Wrocław

Witam Bezglutki :)

Post autor: besti188 »

Córcia na diecie bezglutenowej od niedawna :) Forum jest jak prawa reka :D Pozdrawiam ;] :)
anutek69
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 12 lut, 2012 21:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anutek69 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Mam 41 lat, od 7 lat mam zdiagnozowaną chorobę Hashimoto i pierwotną niedoczynność kory nadnerczy, czyli tzw.chorobę Addisona. Tydzień temu po raz pierwszy w życiu trafiłam na dietetyczkę, która zna się na tych schorzeniach - we wstępnej rozmowie zasugerowała mi żywienie bezmleczno -bezglutenowe. Jestem przerażona, bo zaczęłam czytać informacje o celiakii oraz to forum i stała się jasność! Kurde, dlaczego żaden z mądrych lekarzy mi nie powiedział, że nie wolno mi jeść ani glutenu, ani mleka?! :galy: Ja mam właśnie takie dolegliwości, jakie są opisywane :!: :!: :!: i bóle brzucha, i wielokrotne wypróżnienia, i wzdęcia, i bóle mięśniowo - stawowe, i całą gamę innych dolegliwości. Poszłam do pani dietetyk tylko dlatego, że postanowiłam mądrze się odchudzić i chwała mi za to jak widzę :| , bo przez przypadek wiem, co jest grane. Wyniki badań krwi mam odebrać za dwa dni- pobrane za polecenie pani dietetyk - hormony, przeciwciała Hashimoto i wieeele innych, więc zobaczymy co we mnie "piszczy". No w szoku jestem. Przerażona, zaskoczona i słów mi brak :zdziw: :zdziw: :galy: CZEMU NIKT MI O TYM NIE POWIEDZIAŁ? NIE ZASUGEROWAŁ? Jak dobrze, że trafiłam tu - mam nadzieję, że wyniosę stąd wiele mądrości.
Pozdrawiam czytających. :)
Dieta BG od 09.02.2012r.
Obrazek
angel2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 06 lut, 2012 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: angel2 »

Witam,

Na razie śledzę wszystkie tematy, żeby się ciut przygotować do diety. U mojej 4,5 letniej córki przypadkiem zdiagnozowano chorobę trzewną. Dodatkowo wcześniej nietolerancję laktozy i fruktozy.
Dlatego przypadkiem, bo gdyby nie diagnoza u drugiego dziecka( laktoza i fruktoza) i moja prośba żeby w takim razie sprawdzić siostrę, nic bym nie wiedziała.
Jedyny objaw to wystający brzuszek. Ile razy bym nie pytała lekarzy o ten brzuch, zawsze słyszałam jedno- "to normalne u małego dziecka". Dziwiłam się, bo drugie dziecko jest zupełnie płaskie od urodzenia.
Na szczęście już wiem( lepiej teraz niż za kilka lat), za tydzień mamy gastroskopię a potem dietę.
Reszta rodziny robi badania, ale jak czytam objawy to obstawiam siebie:(.
Dziękuję za forum, bardzo dużo mi pomaga.
Ekki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 13 lut, 2012 17:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ekki »

Witam serdecznie
Z racji niezdiagnozowanej ostatecznie i nie potwierdzonej badaniami (wszelkie wyniki ujemne) choroby dhuringa przeszłam na dietę a więc cóż tu więcej dodać OTO jestem i witam :)

Z góry dziękuje za wszelkie informacje jakie tu przeczytam i przyswoję do swej wiadomości a stanowią dobro intelektualne osób trzecich (i drugich) :)

Pozdrawiam,
Sylwia
karola.s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 14 lut, 2012 17:33
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: karola.s »

Witam

Dokładnie wczoraj, po trwających wiele miesięcy wizytach u lekarzy, dochodzeniach i badaniach, odebrałam wyniki badań histopatologicznych z gastroskopii i potwierdziłam diagnozę...celiakia Marsha I - i nie wiem co oznacza ta Cyferka :( jeszcze nie konsultowałam się z gastrologiem i wogóle nie wiem co i jak...mam nadzieję, że forum bedzie wsparciem i pomocą bo na razie się gubię...
Awatar użytkownika
Blackout
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 14 lut, 2012 17:41
Lokalizacja: z internetu.

Post autor: Blackout »

Witam wszystkich naznaczonych.
Przeciwciała ujemnie, kosmki krótsze, skala Marsha I.
Dieta od jakichś 2 miesięcy. Czy to alergia czy celiakia,
sam nie wiem bo konkretnej diagnozy nie ma.
Kłaniam się nisko a damom całuje rączki. :)
Ostatnio zmieniony wt 14 lut, 2012 21:17 przez Blackout, łącznie zmieniany 2 razy.
Kasia Jaworska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 15 lut, 2012 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kasia Jaworska »

Witam,
Moja córka (9 lat) jest chora na mukowiscydozę. Miesiąc temu została zdiagnozowana u niej również celiakia. Jest ciężko...
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Witam :)

Mam na imię Magda i jestem mamą słodziutkiej, 3.5 rocznej córeczki, u której we wrześniu zdiagnozowano alergię na gluten i potwierdzono tę na mleko. "Ekskluzywna" dieta szybko dała pozytywne efekty m.in. eliminując nasilające się bóle brzuszka, więc trwamy pozytywnie nastawione, z nadzieją na szybkie wyleczenie.

pozdrawiam
Dexterka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 19 lut, 2012 13:44
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Dexterka »

Cześć, jestem Karolina, od około 10 lat permanentnie bolała mnie głowa, po wielu wizytach u neurologów, tomografiach komputerowych, za poradą Ukochanego, odstawiłam z diety gluten. Wyczytał bowiem na tym forum ze bóle głowy mogą mieć istotny związek z glutenem. Od 27 grudnia 2011 nie jem produktów zawierających gluten i alleluja, nie boli mnie głowa <lala>
Ostatnio zmieniony ndz 19 lut, 2012 14:14 przez Dexterka, łącznie zmieniany 3 razy.
Małgorzata Majchrzyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 16 lut, 2012 16:09
Lokalizacja: Suchedniów

Post autor: Małgorzata Majchrzyk »

Witam, jestem mamą 5,5-letniego Andrzejka, u którego zdiagnozowano celiakię miesiąc temu. Jedynym objawem choroby była anemia, a przede wszystkim niski poziom żelaza, który się nie poprawiał po lekach i dopiero p.hematolog wpadła na pomysł, żeby oprócz wielu badań zrobić mu EuTtg. Poziom przeciwciał >200, więc wkrótce po tym biopsja i okazało się, że w jelitach jest już niezłe spustoszenie...a synka nigdy nie bolał brzuch, nawet jak był wzdęty. Teraz jest na diecie, za 2m-ce znów badania na przeciwciała i okaże się, czy jest poprawa, bo po dziecku nie widać na razie nic na "+", ani na "-". Teraz jeszcze trzeba przebadać drugiego synka, przynajmniej genetycznie, czy może mieć skłonność do choroby. Cieszę się, że jest forum, bo już dużo rzeczy się tutaj dowiedziałam. Pozdrawiam wszystkich i życzę nam owocnej współpracy i wymiany informacji :)
Gosia, mama Andrzejka
Awatar użytkownika
rudziutka90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 22 lut, 2012 21:12
Lokalizacja: Będzin

Post autor: rudziutka90 »

Witam serdecznie...

Na imię mam Angelika, mam 21 lat... Od około 5lat jestem na diecie bezglutenowej... Celiakię zdiagnozowano u mnie w wieku około 15-16 roku życia...

Miło mi do Was dołączyć:)
Truscaveczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 24 lut, 2012 13:00
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Truscaveczka »

Dzień dobry :)
Jestem mamą półtorarocznego Igora, który jest uczulony na naleśniki - tak obrazowo tłumaczę jego alergię - na jajko, pszenicę i mleko. Ponieważ Mały nie jest już taki mały, muszę wypracować zestaw potraw, którymi mam go karmić. I siebie też, bo karmię piersią :)
Małego ominęła nietolerancja glutenu, może jeść owies czy żyto, co nas trochę ratuje - ale ponieważ to forum nie skupia się wyłącznie na glutenie, mam nadzieję znaleźć tu pomoc i inspirację :)
Synek Igor, uczulony na pszenicę, białko jajka, mleko, kazeinę, orzechy i zdrowa córka Olga i ich mama z nietolerancją laktozy.
Awatar użytkownika
LittlePretty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 lut, 2012 22:11
Lokalizacja: Opole

Post autor: LittlePretty »

Witam Wszystkich.

Mam na imię Paulina, niedługo skończę 18 lat, celiakię wykryto u mnie właściwie przypadkiem jakiś miesiąc temu. Miałam szczęście trafienia na lekarza, który nie zbagatelizował pozornie nieznaczących objawów i przekazał mnie gastroenterologowi. Chorobę zdiagnozowano w ostatnim momencie, gdyż liczba przeciwciał w organizmie wynosiła 6000, przekraczając normę kilkusetkrotnie, a skala Marsha wskazywała fazę IIIc. Mam jednak nadzieję na poprawę i przyzwyczajenie się do diety, co po niemalże 18 latach jest dość trudne, jednakże staram się być dobrej myśli :)
alimak3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 10:30
Lokalizacja: Warszawa

Witam

Post autor: alimak3 »

Mieszkam w Warszawie mam 2 córki, 14 latkę i 4 latkę
Rok temu u młodszej wykryto cukrzycę typu 1 a tydzień temu celiakię.
Przyznam że jestem trochę zagubiona cały czas czytam,szukam produktów i próbuję ustalić nowe dawki insuliny.
Liczę na pomoc doświadczonych mam albo osób które już zaczęły panować na swoim życiem:)
ODPOWIEDZ