Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
evo15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 20:55
Lokalizacja: Legnica

Post autor: evo15 »

Cześć wszystkim :)
Mam na imię Alicja, mam 19 lat. Już od dziecka od czasu do czasu pobolewał mnie brzuch, objawy zaostrzyły się kiedy poszłam do liceum. Od roku lekarze leczyli mnie na jelito drażliwe, codziennie męczyły mnie bóle brzucha, czułam się coraz gorzej. Jakoś miesiąc temu dowiedziałam się o istnieniu celiakii i postanowiłam się przebadać. Parę dni temu odebrałam wyniki i .. od dzisiaj jestem już na diecie.
Pozdrawiam! :)
ewka23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 25 kwie, 2013 15:38
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: ewka23 »

Witam!

Mam na imię Ewa. Mam 27 lat z czego na diecie od 6 lat. Jestem z Pruszkowa

Pozdrawiam!
Nie każda lokata bankowa jest dobra.
noms
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 28 kwie, 2013 19:43
Lokalizacja: Wwa

Post autor: noms »

hej!
Jestem mamą 1,5 rocznej Feli, która jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezjajecznej od stycznia po chorobie. Jesteśmy w trakcie diagnozowania, ale dieta przynosi efekty, bo Fela zaczęła rosnąć (a była malutka) i teraz prawie sięga do 3 centyla.
Nie wszystko jeszcze jest dobrze i mam dużo wątpliwości.
Oczekujemy teraz na Braciszka Feli, który ma się na dniach urodzić.
Agnessi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013 16:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Agnessi »

czesc,
nazywam sie Aga. jestem z wawy i jestem tu nowa :)
Ewa Trojak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 10:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Ewa Trojak »

Witam,
42 latka z hashimoto i innymi jeszcze nie zdiagnozowanymi chorobami autoimmunologicznymi, wystepujacymi w rodzinie chciała powitać zacne grono wrogów glutenu.
Jestem obecnie w trakcie diagnostyki, ale odstawiłam gluten w marcu 4.03 z powodów silnych sensacji gazowo- przelewowych w jelitach,a 8.03 pobrałam krew na przeciwciała i wyniki wątpliwe( P.endomysium IgA słabo dodatnie, IgG ujemne, tTg IgA ujemne, tTg IgG- ujemne), gastroskopia i kolonoskopia z 25.03 2013r kosmki prawidłowe,ale naciek skapy,przewlekły na dwunastnicy i jelicie cienkim .
Obecnie jeszcze poszukuje lekarza, który zajmie się problemem, gdyz u dwóch gastrologów usłyszałam stwierdzenie jeszcze nie celiakia, a mnie dieta niestety służy!
Jestem wdzieczna za ogrom pracy,jaką włożyło zacne gremium w budowę tego Forum, będę służyć wiedzą w zakresie chorób autoimmunologicznych, a przeszłam już sporo z nimi, ja i mama. <roza>
endohashi
martalinsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 23:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: martalinsa »

Hej, jestem z Lublina i od małego miałam problemy z brzuchem. Nagłe biegunki, skurcze jelit. Rodzice mówili że to nerwowe... Dopiero w sierpniu ubiegłego roku którejś nocy miałam straszne skurcze jelit. Myślałam, że dosłownie to koniec, zwijałam się z bólu. Od tamtego czasu zaczynałam leczyć się miętą, różnymi dietami, lekami i nic nie pomagało, dodatkowo kilka dni po owych skurczach doszedł mi refluks żołądkowo-jelitowy. Po dwóch miesiącach refluksu byłam u gastrologa, który przypisał Polprazol, przełyk miałam już tak wyżarty kwaśnym odczynem, że krwawił... Zmieniłam lekarza. Od razu zlecił gastroskopię, po której głównym przypuszczeniem była celiakia. Zlecił badania na obecność przeciwciał. Po owych badaniach stwierdził, że nie potrzebna jest ponowna gastroskopia, bo na 100 % mam celiakie.
MamaAś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 03 maja, 2013 18:20
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie

Post autor: MamaAś »

Witam serdecznie! Jestem mamą 6 letniego chłopca, który od niecałego tygodnia jest na diecie bezglutenowej, bez mlecznej i bez jajecznej Szukałam wiadomości na temat tej diety i takim sposobem znalazłam Was...mam nadzieje że przygarniecie mnie i podpowiecie jak radzić mam sobie z tą dietą u synka aby rósł i rozwijaj się prawidłowo. Wielu z Was tutaj to już niemalże jak dietetycy ;) ....liczę na Waszą pomoc :oops: Pozdrawiam wszystkich i każdego z osobna :)
ewelka7602
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 25 lut, 2013 20:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ewelka7602 »

Witam
Jestem mamą 6 letniej Julki od listopada chorujemy na cukrzyce i od stycznia na celiakie ciężko :) ale idziemy przez choroby z uśmiechem
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 06 maja, 2013 22:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: Jarczyslaw »

Dobry wieczór :)

Przybyłem tutaj z forum J-elity ponieważ aktualnie zmagam się z WZJG. Choruję od prawie 4 lat choć diagnozę (dość wątpliwą ale póki co taka wersja obowiązuje) postawiono w styczniu tego roku. Celiakię mam wykluczoną (chyba, bo nigdy nic nie wiadomo :D ) ale postanowiłem przejść na dietę bezglutenową więc postanowiłem się zarejestrować i tutaj żeby popodglądać Was jak sobie z tym radzicie :)

Poza tym mam 24 lata i póki co mój staż bezglutenowy to nieco ponad miesiąc. Pozdrawiam!
[center]Trzymajmy się ramy to się nie posramy![/center]
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Witam wszystkich na forum jestem nowa.Mam na imię Agnieszka
jestem mamą 2,5 letniej Poli chorej na celiakię . Pozdrawiam;-)Proszę o odpowiedź czy wszystko Ok;
Ostatnio zmieniony śr 08 maja, 2013 16:22 przez kerima_82, łącznie zmieniany 1 raz.
anna79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 08 maja, 2013 17:09
Lokalizacja: Lębork

Post autor: anna79 »

Witam wszystkim. Jestem mamą trzyletniego Huberta bezmlecznego, bezlaktozowego, bezjajecznego i bezglutenowego. Po diagnozie dieta była dla nas abstrakcją, ale już troszkę czasu upłynęło i oswoiliśmy się z przeciwnikiem. Pozdrawiam
Sylvii77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 17 kwie, 2013 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sylvii77 »

Witam
mam na imię Sylwia - na diecie bezglutenowej jestem od roku, jestem z W-wy
pozdrawiam
Ania1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 17:45
Lokalizacja: Chojnow/Berlin

Post autor: Ania1975 »

Witam jade do Opola na weekend czy sa jakies restauracje gdzie mozna zjesc jakis obiad bezglutynowy :)
Z góry Dziekuje :)
Jędruś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 14 maja, 2013 14:11
Lokalizacja: google

Witam

Post autor: Jędruś »

Jestem
Celiakia dla mnie zabrzmiał jak wyrok. Przecież jestem strasznym łasuchem.
Stało się jednak coś innego - otworzyły się drzwi do nieznanej dla mnie do tej pory kuchni. Dzisiaj poznaję nowe smaki i jem bardzo zdrowo. Cieszę się, że jestem na diecie bezglutenowej
Dieta bezglutenowa okazała się czymś wspaniałym
julieta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 18 maja, 2013 17:44
Lokalizacja: Krakow

Post autor: julieta »

Witam i pozdrawiam serdecznie, też mam problemy, ale jakoś staram się z nimi radzić poki co ;-)
ODPOWIEDZ