Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: Przedstaw się :)

Post autor: mama czworga »

Witam . Jestem Agnieszka - mama czworga

Pediatra nas olewa wiec postanowiłam wziac sprawy w swoje rece i zdiagnozować synka , czekamy na wyniki transuglutaminazy i powoli wdrazam produkty bg
madziolek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 26 kwie, 2016 15:16

Re: Przedstaw się :)

Post autor: madziolek85 »

Witam:):)
Jestem Magda mam dwie córeczki Julka ma uczulenie na gluten i mleko.
mam dosyć lekarzy, i próbuję wszystkiego by nauczyć się normalnie funkcjonować z cały czas podrażnionym i płaczliwym dzieckiem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8127
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Witamy serdecznie g:)
Awatar użytkownika
Eilen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 kwie, 2016 19:52

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Eilen »

Dobry wieczór :oops:
Mam na imię Kamila. Tydzień temu dowiadziałam się, że mam celiakię. Moja pani doktor gastrolog poleciła mi stronę celiakia.pl i to forum w celu szukania cennych dla mnie informacji. Obecnie jestem bardzo zagubiona, gdyż diagnoza była dla mnie zaskoczeniem. Przyznaję, że o celiakii wiedziałam niewiele, teraz szukam, czytam, chłonę informacje na ten temat by móc zrozumieć i odnaleźć sposób na siebie. Zawsze myślałam, że mam "tylko" anemię (zresztą nawet lekarze mówili, że taki mój urok), jednak ta moja anemia zadmowiła się na dobre przez te 10lat wspólnych wzlotów i upadków (nie tylko związanych z anemią). Dopiero niedawno trafiłam do kolejnego hematologa, który już po wywiadzie zapytał mnie, czy ktoś w mojej rodzinie choruje na celiakię. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wszystko zaczęło się wyjaśniać. Nigdy nie przypuszczałam, że dieta pozbawiona glutenu może być lekarstwem na moje problemy zdrowotne. Cóż jestem na początku mojej diety. Już wiem, że łatwo nie będzie jednak staram się podchodzić do tego pozytywnie. Mam nadzieję, że w chwilach zwątpienia dodacie mi otuchy :)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: pleomorfa »

Hejo! :)
Dobrze będzie. Witajcie na pokładzie :564:
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
miri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 02 maja, 2016 16:29

Re: Przedstaw się :)

Post autor: miri »

Hej hej :)
Na forum zaglądam od dawna ale na zarejestrowanie zdecydowała się dopiero teraz.
Półtora roku temu zdiagnozowano u mnie celiakie gdy trafiłam na oddział z ostrym bólem brzucha . Problemy z tego co pamiętam były już od dziecka i jak się okazuje spustoszenie w organizmie spore. Chociaż myślę , że gorszym problemem są zaburzenia odżywiania z którymi zmagam się od ponad 6 lat. Szczególnie kompulsywne jedzenie gdzie do brzuszka wpada wszystko bez względu na skład i wiadomo jak to się kończy.
Mam nadzieję , że rejestracja na forum w jakiś sposób mi pomoże przemówić sobie do rozsądku i zadbać o zdrowie ;)
melisa.44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 03 maja, 2016 14:08

Re: Przedstaw się :)

Post autor: melisa.44 »

Witajcie :) jakieś dwa miesiące temu zdiagnozowano u mnie celiakie, chociaż czułam się gorzej od kilku lat. Dopiero uczę się bezglutenowego życia, mam nadzieję, że to forum pomoże mi się z tym oswoić ;)
Lusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 04 maja, 2016 13:14

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Lusia »

Witam
Jestem mamą 12 miesięcznej Lili która nie rośnie nie przybiera na wadze. Od paru miesięcy walczę z lekarzami o badania które powiedziały by mi dlaczego córeczka stanęła na 8 miesiącu z wagą i wzrostem.. do tej pory wmawiano mi że na pewno źle ją karmię ,za mało lub o nią nie dbam nie chcąc nawet pomyśleć nad przyczyną która mogła by tkwić w jakiejś chorobie ! To jak walka z wiatrakami.. córcia jest bardzo nerwowa,ma luźne kupki, podobne do atopowego zapalenia skóry wysypki po każdym posiłku odsypia. Po wielu bataliach znalazłam lekarza który był uprzejmy łaskawie wystawić nam skierowania na badania w kierunku nietolerancji na gluten - celiaki! Jestem przerażona. Mam nadzieję że tu znajdę odpowiedzi na moje pytania oraz wsparcie w was ;(
blueberry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 04 maja, 2016 15:34

Re: Przedstaw się :)

Post autor: blueberry »

Cześć, jestem Jagoda z Krakowa, 31 lat, diagnoza dzisiaj, chociaż prawdopodobnie choruję całe życie, zobaczymy co to będzie dalej :)
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Przedstaw się :)

Post autor: uniaczek »

Witamy! Dalej g:) oswoisz się z tym tematem, stosując dietę nabierzesz wprawy i poczujesz się lepiej. Zaglądaj na forum - tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Ja tak zrobiłam g:D
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: pleomorfa »

Witamy, witamy!
I podpisuję się pod tym co napisała Uniaczek. W kupie raźniej :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Lisia Kita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 05 maja, 2016 10:45
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Lisia Kita »

Witajcie, z nadzieją na dobry początek :D
Mam 29 lat. Po półrocznym diagnozowaniu (lekarz rodzinny – litania o skierowanie, gastrolog, dermatolog, ginekolog, obie endoskopie, badania krwi, EKG, USG) znaleziono winowajcę mojego złego samopoczucia i orzeczono – celiakia. Wcześniej, w dzieciństwie i latach szkolnych nie miałam problemów gastrycznych, zero alergii, nietolerancji, niedoborów, anemii, częstych niestrawności, po prostu okaz zdrowia :) Od roku zaczęły się problemy, które znacie - jednym słowem, brzuszek nie był szczęśliwy. Na diecie jestem od miesiąca, bo kończyłam ostatnie badania. Popełniam błędy, łapię się na nieuczciwych sztuczkach producentów żywności, chodzę po sklepach i staram się szukać produktów na moją kieszeń (niektóre przypędzają mnie o zawrót głowy :zdziw: ), ale wierzę, że małymi krokami uda mi się osiągnąć poziom Bezglut Master Chef :okulary: Mam wsparcie w narzeczonym, obu rodzinkach i najbliższych przyjaciołach. Znajomi patrzą na mnie raczej dziwnie, a odmowę poczęstunku kwitują najczęściej „jedno Ci nie zaszkodzi”. Oswojenie się z diagnozą trochę mi zajęło, a najwięcej mentalne pożegnanie się z pachnącym, świeżym i chrupiącym chlebkiem z masłem (wychowałam się przy piekarni). Widzę jednak pozytywne zmiany w moim życiu po przejściu na dietę. Pozdrawiam wszystkich bezglutenowców – niech moc będzie z Nami :D :D :D
Bezglutenowe domowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 16 maja, 2016 20:44

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Bezglutenowe domowe »

Cześć,
Jestem Agata. Nie wiem czy choruję na celiakię ale od jakiegoś czasu jestem na diecie bezglutenowej. Po odstawieniu glutenu zaczęły mi znikać wypryski na przedramionach, moja skóra bardzo się poprawiła i co najważńiejsze pozbyłam się problemów związanych z bólem brzucha i wieczną niestrawnością.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Przedstaw się :)

Post autor: uniaczek »

Witamy g:D
MadziaDz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 17 maja, 2016 18:01

Re: Przedstaw się :)

Post autor: MadziaDz »

Witam serdecznie.
Jestem Magda, mam 29, mieszkam w centralnej Polsce.
Od niespełna tygodnia jestem na diecie bezglutenowej i już widać pierwsze pozytywne efekty, lepsze samopoczucie, mniej częstych problemów natury żołądkowej.
Postanowiłam sobie mocniej o siebie zadbać i temu ma również służyć wiedza z tego forum.
Oprócz tematyki dot. szeroko rozumianej diety bezglutenowej poważnie zainteresowałam się tematem oczyszczania organizmu z toksyn.
Bardzo chętnie poczytam coś na ten temat.
Zatem do przeczytania.
Pozdrawiam.
Madzia :)
ODPOWIEDZ