Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

modymonter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 13 wrz, 2016 11:04

Re: Przedstaw się :)

Post autor: modymonter »

Cześć,
Jestem tu nowy. Na diecie od kilku tygodni. Zniknęły bóle stawów, "obręcz na czole" (taki dziwny ucisk), gazy, biegunka, bóle tu i tam i wiele innych "dupereli". Całość traktuję jako zaj...tą przygodę z nową dietą, nowymi produktami i zupełnie inną jakością życia. Wcale mnie to nie przeraża bo czego mam się bać? Bycia zdrowym?
Czasem trudno tylko wyszukać produkty bezglutenowe ale to jak poszukiwanie skarbów: liczy się samo szukanie bardziej niż znalezienie (bo potem już jest nudno).
To tyle. Pozdrawiam wszystkich i życzę pogody ducha i radości na nowej drodze :)
Trzymajcie się.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: pleomorfa »

Witamy, witamy :564:
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8128
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Hej i czołem!
Magda Z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 16 wrz, 2016 12:33

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Magda Z »

Dzień dobry, i ja się dołączam do tego licznego grona :)
Celiakia panoszy się po naszej rodzinie: ma ją mój brat i kuzynka, a ja przez lata, podejrzewając jaki będzie wynik, bałam się zrobić badania. Ale w końcu odważyłam się, mam diagnozę która dla mnie była jak wyrok. Toż to choroba na całe życie, już nigdy nie zjem różnych przysmaków, już nigdy nie wyjdę "normalnie" na miasto na obiad... Teraz, po ponad miesiącu na diecie jest lżej, mam nadzieję ze wraz z upływem czasu będzie jeszcze lepiej :)
Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8128
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

witaj :)
Stitch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 23 wrz, 2016 14:00

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Stitch »

Dzień dobry, jak się ostatnio okazało i ja mam celiakię... Niby jest to jakaś ulga, bo przynajmniej wiem, skąd biorą się moje dolegliwości, a jednak jestem jeszcze trochę zagubiona: co dalej? Mam nadzieję że to forum pomoże mi się odnaleźć :)
Justka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 27 wrz, 2016 19:13

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Justka »

Witajcie,
dołączyłam do forum, zostaje jeszcze dołączyć do Stowarzyszenia, i chyba moja mentalna granica, został pokonana - konieczność bycia na diecie stała się faktem :) Dobrze, że jesteście! W sumie to już jestem na diecie bg od kwietnia, ale chyba dopiero teraz mogę napisać, że się trochę oswoiłam i przyzwyczaiłam i zaczęłam ogarniać :D. Po bardzo długiej batalii z problemami zdrowotnymi, które nie reagowały na leczenie, trochę światła rzuciły pozytywne wyniki badań, gen HLA-DQ2.2 i przeciwciała p. deaminowanym peptydom gliadyny. Tak więc jestem! :)
annaloren
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 03 paź, 2016 12:12

Re: Przedstaw się :)

Post autor: annaloren »

Cześć wszystkim,
Jestem Anka. Coś czuję, że sporo się tu dowiem :)
Karolina90-06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 paź, 2016 13:46

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Karolina90-06 »

Witam wszystkich! Od poczatku lipca jestem na diecie bezglutenowej natomiast do tej pory miewam czasami rozne sensacje zoladkowo-jelitowe. Mam nadzieje, ze znajde tu osoby, ktore podziela sie doswiadczeniami i pomoga. Od momentu zaostrzenia objawow schudlam 8 kg.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8128
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

czołem g:)
jokamal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 10 paź, 2016 22:11

Re: Przedstaw się :)

Post autor: jokamal »

Witam, 22-09-2016 potwierdziło się, że mam celiakię, że moje przypadłości znalazły w końcu przyczynę (w wieku 44l. :) ). Następnego dnia zapisałam się do stowarzyszenia. Czekam niecierpliwie na przesyłkę z nowymi dla mnie informacjami. Mam nadzieję, że tu dowiem się wszystkiego. Pozdrawiam Asia
MagdaMyZdrowi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 13 paź, 2016 23:02

Re: Przedstaw się :)

Post autor: MagdaMyZdrowi »

Hej tu Magda z alergią pokarmową na gluten, kukurydzę, nabiał i wiele innych :(
grooby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 17 paź, 2016 15:11

Re: Przedstaw się :)

Post autor: grooby »

Cześć, Jestem Roman. Jestem tu nowy, ale myślę, że dowiem się dużo ciekawych rzeczy o celiakii.
Kamcia84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 19 paź, 2016 19:16
Lokalizacja: Kielce

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Kamcia84 »

Cześć wszystkim!!! Mam na imię Kamila od ok.12 lat choruję na RZS.Od niedawna jestem na diecie bezglutenowej,która mam nadzieję że znacznie poprawi moje samopoczucie i złagodzi postęp choroby g:D
JustynaM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 26 paź, 2016 09:55
Lokalizacja: Rząśno pow. łowicki

Re: Przedstaw się :)

Post autor: JustynaM »

Hej!
Jestem mamą Aleksandra miłego dwu i pół letniego dżentelmena u którego od niedawna stwierdzono celiakie.
Nowa przygoda bezglutenowa czas start :)
Gotują od poniedziałku bezglutenowo.
Jest trudno, ale się staram.
Pozdrawiamy
Justyna i Aleksander
ODPOWIEDZ