Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pancerny48
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 10 maja, 2007 11:11
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: pancerny48 »

miszczPZ dzięki za radę ale byłem w Mullheim/ad Ruhr gdzie było jedno stoisko ze zdrową żywnością Żadnego wyboru a co najlepsze to ja wykupiłem cały ich zasób (raptem 6 piw i koniec).Muszę zaznaczyć , że celiakia nie jest powodem szukania innych źródeł zaopatrzenia w produkty bezglutenowe lecz nie zdiagnozowana polineuropatia kończyn dolnych czyli normalnie ograniczony bezwład powoduje, że jestem skazany na pomoc .Najlepiej pomaga żona :564:

:|
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

hmmmm.... i co z tym naszym piwkiem? Czy ktoś znalazł już do niego dostęp??? może ktoś wie coś na temat moniśki i jej sklepu?
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Wino, wino i jeszcze raz wino!!! Ostatnio tak jakos wpadlo mi w reke czerwone wino polwytrawne i patrze na sklad a tam : "zawiera siarczany" :/ to przeciez tak samo jak jakies tanie jabole!! szczerze to nie bylo zbyt smaczne:D
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

manu666 pisze:to przeciez tak samo jak jakies tanie jabole!! szczerze to nie bylo zbyt smaczne:D
http://old.wino.org.pl/frames/siarka.htm
Ostatnio zmieniony śr 11 cze, 2008 12:28 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Ok. Przepraszam, nie wiedzialem:-) ale i tak lubie wina( te z gornej polki) :)
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Awatar użytkownika
no_name
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 02 lut, 2008 09:07
Lokalizacja: Ursus

Post autor: no_name »

Polecam wszystkim domowy wyrob miodu pitnego.

Ja wyprodukowalem Miód pitny i naprawe polecam, w skladzie sam miod, woda i drozdze wszystko pewne. Wystarczy poswiecic troszke czasu na przygotowanie samej brzeczki i tyle, po 6 miesiacach mozna sie cieszyc wspanialym smakiem (na oko ok 18 alko) :D :D :D
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

hmm...ciekawe, moze warto sprobowac;-) Nigdy nie mialem przyjemnosci pic miodu pitnego.
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

poprosimy tylko o proporcje :D
Awatar użytkownika
nika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 23:58
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: nika »

Ostatnio zmieniony śr 25 cze, 2008 14:36 przez nika, łącznie zmieniany 1 raz.
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

:galy: już mi się to zaczyna podobać :galy:
renata85
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 19:03
Lokalizacja: Sopot

Post autor: renata85 »

Z tego co udalo mi sie doczytac to wszystko co poddawane bylo destylacji nie zawiera glutenu oprocz wodek jakichs smakowych ale tez glowy sobie nie dam uciac. Po piwie zawsze sie zle czulam, po wodkach, whisky itp nigdy. Destylacja sprawia ze wszystkie bialka zostaja usuniete wiec mysle ze mozna pic :)
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

renata85 pisze:whisky itp nigdy
:036: odkąd jestem na diecie nie piłem Whisky bo na forum ktoś kiedyś napisał, że nie można. Dopiero teraz przekopałem jeszcze raz zagraniczne fora i praktycznie wszędzie jest napisane, że whisky jest "bezpieczne". Już wiem co będę robił dzisiaj wieczorem :)

Co do miodów pitnych to również polecam. Do ich produkcji nie wykorzystuje się nic co mogłoby nam zaszkodzić. Jednak mi miody najlepiej smakują zimą - na ciepło jak grzaniec. Co do mocy to z tego co wiem tylko dochodzą do około 16% i to półtoraki których raczej samemu w domu robić się mało opłaca - chyba że ktoś jest bardzo cierpliwy i wytrzyma kilka lat zanim miodek doleżakuje ;)
Co do produkcji to już się kiedyś zabierałem ale zawsze było coś innego do roboty... tutaj jest link z przepisem: http://www.pszczoly.pl/miody%20pitne/mpitne_podzial.php
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Tak, o tym, żeby nie pić whisky mówiła dietetyczka Magdalaeny, chociaż na stronie USA ten alkohol zaliczany jest do bezpiecznych.
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

może inne są u nas, a inne na rynku amerykańskim?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Rafal_tata pisze:Tak, o tym, żeby nie pić whisky mówiła dietetyczka Magdalaeny.
nie przypominam sobie posiadania jakiejkolwiek własnej (tj. sprawdzonej i za przyjaźnionej) dietetyczki, a tym bardziej wypowiedzi o whisky. Dotychczas wszelkie moje doświadczenia z dietetykami były negatywne (brak kompetencji) o czym już pisałam.

Teraz byłam u lekarki , którą poznałam na MSC, ale jest za wcześnie, żeby ją polecać.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ