Celiakia a ciąża 2

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
keyt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 20 maja, 2007 22:13
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: keyt »

moi kochani jak dobrze ze mam Was na tym forum -ludzi którzy tez cos przezyli-mają celiakie i mają nadzieje! bardzo dziękuję Wam za ciepłe słowa i dodanioe otuchy,,to jest wazne naprawde doceniam to ,mam nadzieje ze jakos się wszystko ułozy i kiedys Bozia da nam zdrowego dzidzia,choc tak bardzo pragnęlismy Tego(....)-Bogusiu,Patko,Rafale tato,Edytko,Polko -dziękuję-
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

keyt, dopiero przeczytałam Twój post... i jest mi ogromnie przykro. Chciałabym Cię jakoś pocieszyć, może jakoś pocieszę Cię tym, że mam koleżankę, która pierwszą ciążę poroniła a obecnie ma 8-letniego syna.
Bardzo Ci współczuję.
Ja nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Miałaś poród pośladkowy? Takie porody się jeszcze odbywają? Gdy ja rodziłam 8-lat temu i dziecko było ułożone głową do góry bardzo się bałam właśnie porodu pośladkowego, ale lekarz mnie uspokoił, że teraz już takich porodów nie ma, że ze względu na bezpieczeństwo wykonuje się cesarskie cięcie.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

no właśnie nie śmiałam O to pytać ... :/
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Keyt, strasznie mi przykro... :(
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Keyt, płakałam jak bóbr jak przeczytałam to co napisałaś. Nie mam słów na pociechę.
Mam nadzieje, że nie stracisz nadziei i będziesz próbować. Wierze, że się uda.
Obrazek
beela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 13:42
Lokalizacja: koło

Post autor: beela »

Keyt jestem w szoku!Tak sie cieszylas.To bardzo przykre i niesprawiedliwe.Miej jednak nadzieje, ze bedzie dobrze.Ja tez sie nie poddaje! :!:
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

Bardzo mi przykro;trzymaj sie mocno
AgullkaO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 30 cze, 2006 11:57
Lokalizacja: śląsk

Post autor: AgullkaO »

Keyt- bardzo mi przyrko :(

Witam,
Dawno mnie nie było na forum Nie wiem czy ktoś mnie jeszcze pamięta... Jestem bezglutkiem od 28lat. Od 6 lat staramy się z mężem o dzidzię. Miałam już 9 inseminacji i 2 podejścia do ICSi. Ostatnie zakończone "sukcesem" ale chyba nie do końca...
W 8 dniu po transferze robiłam Bhcg i wyszło 19,7mIU/ml, w 10dpt -54,1mIU/ml a w 14dpt- 145mIU/ml.
W 14 dniu po transferze zrobiłam jeszcze betę w innym labolatorium ponieważ w moim "starym" zabrakło im odczyników.
Więc w nowym lab wynik w 14dpt- 173mIU/ml
a w 16dpt (rano) -220mIU/ml a popołudniu 288mIU/ml.

Obawiam się bardzo, że jak na tak długi już czas od transferu to ta Bhcg powinna byc znacznie większa. Tak strasznie się boję że moja dzidzia odchodzi
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Dziewczyny nie traćcie nadziei. Czasem w momencie najbardziej niespodziewanym przychodzi szczęcie do nas. Pod różną postacią.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 13 lut, 2008 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wilow »

Witam Serdecznie,

Jestem na forum już od dawna ale na razie tylko obserwatorem.
Jestem na diecie od urodzenia. Chciałam się podzielić swoim szczęściem - jestem w 8 tygodniu ciąży. Nie było to jednak proste oprócz celiakii mam jeszcze PCOS a jednak udało się. Bardzo się jednak boję. Jeśli macie dla mnie jakieś rady będę wdzięczna.

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie :)
Obrazek
beela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 13:42
Lokalizacja: koło

Post autor: beela »

Wilow czy bralas Metformaks na PCOS i w ogole leczylas sie dlugo?Gratulacje :) :) :)
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Może również przyłączę się do dyskusji.. Ponieważ również mam pcos, mój lekarz narazie zalecił mi terapię hormonalną przy okazji łykania tabletkami antykoncepcyjnymi... Nie wiem na ile jest to skuteczne... Ale cykl podczas łykania tabletek jest regularny, bo jakby to inaczej ;) a co do ciąży i celiakii przy okazji pcos... Jakieś specjalne zalecenia przed zajściem w ciążę?
kasandra1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 26 cze, 2008 00:31
Lokalizacja: Cambridge

Post autor: kasandra1981 »

Witam wszystkich!Jestem nowo zalogowana uzytkowniczka i problem moj polega na niiemoznosci zajscia w ciaze,ktory niestety trwa od wielu lat.Jako dziecko chorowalam na celiakie.Do 15 roku zycia bylam na diecie bezglutenowej.W momencie dostania pierwszej miesiaczki lekarz postanowil sprobowac powrotu do normalnego odzywiania sie.Produkty glutenowe zostaly wprowdzone systematycznie i podobno celiakia zostala "zaleczona".Od tego momentu minelo 12 lat,kiedy zapomnialam,ze kiedykolwiek ja mialam.Nigdy nie mialam spadku wagi chiciaz utrzymuje sie na tym samymy poziomie bez wzgledu na olbrzymie ilosci jedzenia,ktore pochlaniam,ogromne zapotrzebowanie na slodycze,oslabienie,zmiany skorne oraz problemy z zajsciem w ciaze daly mi do myslenia.Jestem przed diagnoza,ale mam przeczucie,ze przez moje lekcewazenie wyniszczylam swoj organizm.Odkad pamietam mialam problemy z miesiaczka i nawet zostal zdiagnozowany zespol policystycznych jajnikow przy poziomie hormonow mieszczacym sie w normie i braku nadwagi czy tez nadmiernego owlosienia.Chcialabym sie dowiedziec czy ktorakolwiek z was miala problem z pojawiajacymi sie cystami na jajnikach i czy moge to laczyc z nieleczona celiakia!bardzo dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
Wilow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 13 lut, 2008 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wilow »

Witam ponownie,

Nie leczyłam się na PCOS; brałam tylko tabletki antykoncepcyjne. Lekarz zaproponował odstawienie tabletek i od razu staranie się o dziecko. Miałam obawy że może to być niezdrowe ale podobno to jedna z niewielu szans na zajście (jeszcze przkłuwanie pęcherzyków, wywoływanie jajeczkowania, hormony). Udało się szybko i szczerze mówiąc byłam zaskoczona bo uświadamiano mnie że może to trwać latami. Zwłaszcza że celiakia, włókniaki na piersiach i inne choroby towarzyszące ...
Naczytałam się o poronieniach przy celiaki i strasznie się boję ale mam nadzieję że na strachu się skończy. Na razie wszystko jest ok i niech tak pozostanie. Fasolka ma 4 cm.

Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Wilow TRZYMAM KCIUKI :) pola ma obecnie 10 miesięcy i bardzo rzałuję ze wiedziałam o poronieniach itp początki ciąży starałam się nie cieszyć, bo "wszystko" może się zdarzyć ... i sobie myślę, celiakia czy nie poronić można zawsze ciesz sie !! gratuluje jeszcze raz :D
ODPOWIEDZ