Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Jeśli chodzi o proces ważenia tego piwa, to nic nie możemy zrobić. Jeśli producent zapewnia, że jest ono BG, a składniki temu nie przeczą, to musimy wierzyć. Jest tu co prawda słód, ale producent twierdzi, że białka są usuwane... Można ewentualnie poprosić go o udostępnienie badań w kierunku zawartości glutenu.
Aczkolwiek zaczynam mieć wątpliwości. Amerykanie żywność BG tworzą zgodnie z zasadą Zero Tolerancji, czyli w produkcie ma NIE BYĆ glutenu wcale, nie może być "odgluteniony". Jeśli wierzyć w to, co piszą w tym referacie piwa powinny być wytwarzane więc ze składników naturalnie bezglutenowych.
Ewentualnie zostaje przebadanie piwa w laboratorium CZD, ale chyba nie można tego zrobić prywatnie.
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

mysle jednak ze jest przynajmniej jakis procent ze w jakis sposób bede przestrzegal diety.juz mam namiary na to piwko i w dosc przystepnej cenie jak na warszawe nawet z dowozem do domu.Jakos przezyjemy.
A co z whisky?bo nie otrzymalem odpowiedzi odnosnie tego produktu?bo rozne sa opinie i juz sam sie gubie.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

My też :)
Teoretycznie jeśli jest to zwykła whisky, robiona bez upiększania, to nie widzę kłopotu. Amerykańce piją. Nie wiem, czemu w broszurze Schaera jest w zabronionych.
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

chodzi mi oczywiscie o normalna np.Johnny Walker.wlasnie czytalem artykul amerykanski ze jest dozwolona.ok tak wiec jestem uratowany:-)
dziekuje za informacje
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

chcialbym tez wrzucic watek na temat piwa bezglutenowego.nawiazalem kontakt z firma BIOPLANET www.bioplanet.pl ktora ma w swojej ofercie piwko bezglutenowe jednak produkcji niemieckiej -sa w stanie dowiezc nawet do domu w dobrej cenie 6,71 (cena dotyczy warszawy)-w sklepach w okolicy 11zl.tak wiec jeszcze jest to do przelkniecia.
b00m3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 08 maja, 2009 20:35
Lokalizacja: Białystok/Bruxella

Witam

Post autor: b00m3r »

Cześć mam 23 Lata jestem bezglutenowy od 2-3 roku życia czyli już sporo trzymałem prawie cale życie dietę teraz trochę szarżuje... nie mam już żadnych obiawow robiłem 3 lata temu badania, bo myślałem ze wyzdrowiałem (nie miałem żadnych objawow) robiono mi wszystkie badani byly pozytywne, ale "biopcję z wycinkiem z dwunastnicy" pokazała ze nadal jestem bezglutenowy i nie będę miał żadnych objawow teraz ale mogę dostać raka i jakieś tam... Chciałbym się zapytać, bo nie mogę się Połapać co końcu można pic...
Piwo na pewno Odpada (Piłem bezglutenowe mala butelka 3Euro)
Wino każde można :D no z winogronek
A vodka :) wiem ze Sake bo z ryżu a jakąś inną można pic ? Cos tam wyłapałem Luksusowa, jakieś Koniaki ?
Prosze o Pomoc :D
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

b00m3r kieruje na ta stronke http://www.celiac.com/articles/222/1/Gl ... Page1.html
jednak na pewno znajdziesz inne opinie i tak naprawde ciezko jest powiedziec jednoznacznie ze to w 100 mozna a tego nie
b00m3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 08 maja, 2009 20:35
Lokalizacja: Białystok/Bruxella

Post autor: b00m3r »

...z tego co polatałem już trochę to można na pewno pic.

Luksusowa
Siwucha
Żołądkowa Gorzka
Rum
tequila
i rożne Cedry

Co do whisky to czytałem ze można ale to śmiech jak jest robiona albo na zbożu albo na jęczmieniu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Whiskey
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

to ze jest robiona ze zboza nie znaczy ze jej nie mozna-gdybys uwaznie przeczytal fragment ze strony ktora podales wiedzialbys ze jest to produkt ktory ulega destylacji:
"Większość gatunków irlandzkich whisky destylowana jest trzykrotnie (szkockie - dwukrotnie, burbony - jednokrotnie), aby zapewnić jak najwyższą jakość i czystość destylatu. Whiskey amerykańskim czystość (czyli możliwie zminimalizowaną obecność metanolu) oraz alkoholów wyższych (propanol, butanol) zapewnić ma filtrowanie destylatu przez warstwy węgla drzewnego, zanim trafi on do beczek."
b00m3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 08 maja, 2009 20:35
Lokalizacja: Białystok/Bruxella

Post autor: b00m3r »

....czyli nie ma w tym glutenu tak ?
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

na to pytanie nikt nie odpowie Tobie w 100%.podczas kilkakrotnej destylacji moga byc jakies zanieczyszczenia i pewne ilosci glutenu moga sie pojawic jednak im wieksza ilosc destylacji tym wieksza pewnosc ze produkt jest dla nas czystszy.Ja uwielbiam Whisky jednak ograniczam picie.
b00m3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 08 maja, 2009 20:35
Lokalizacja: Białystok/Bruxella

Post autor: b00m3r »

Dziekuje, za pomoc bo ja ciemny jestem :) tez uwielbiam Whisky :) ...wiec moge pic swobodnie :D) bo za piwem nie przepadam... Mieszkam w belgi w bruxelli jakies pol roku temo otworzyli tutaj nowy skep tylko bezglutenowy maja chlepy prosto z piekarnika cos pieknnego jeszzce takiego nigdy nie jadlem... Wogle tutaj dozo sklepow jest zaopatrzonych w podstawowe produty takie jak chleb bezglutenowy, inne...
http://www.allergoshop.com/achat/index.php?catid=48
Carlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 15:35
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Carlo »

Jakiś dietetyk powiedział mi, że piwa słodkie, dodatkowo słodzone typu cooler czy redsy mają miej słodu jęczmiennego niż zwykłe piwa. Ja może od czasu do czasu skuszę się na takiego zimnego redsa czy coolera w lipcowy skwar :), sprawdzić co się dzieje. Ale są to zapewne piwa glutenowe, (w najlepszym przypadku mniej glutenowe:p) dlatego nie namawiam, a tylko informuję i decyzję pozostawiam spragnionym piwa ceilakom :)

Papierosy też szkodzą heheh dlatego rzuciłem palenie :D
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

pamietaj ze brak objawów nie oznacza , iz dany produkt możesz spożywać.tak naprawdę nie przestrzegasz diety.Ciekawe skąd ten dietetyk wie takie rzeczy?jeśli ma to poparte badaniami to wrzuć to na forum myśle że może być ciekawe.
Carlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 15:35
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Carlo »

nie wiem skąd dietetyk miał te informacje ale wiem że był dietetykiem :) podkreślam, że nie powiedział że te smakowe piwa są BG. powiedział tylko że mają mniej słodu jęczmiennego bo więcej innego mają. czyli są mniej glutenowe przez to. co do przestrzegania diety to z pewnością nie da się jej przestrzegać, można się strać przestrzegać (ostatnio dr Gregorek powiedziała że gluten był przez nią wykryty w suszonych morelach - obtaczano je w glutenie by się nie kleiły - oraz w twarożku jakimś). Ja staram się więc przestrzegać, ale swego czasu morelali się trochę objadałem, podobnie jak twarożkiem :/.

pytanie do szanownych forumowiczów: ile przytyliście na diecie?? ja w ciągu 10 m-cy 7 kg od chwili zanim trafiłem do szpitala (z 69 na 76), w szpitali spało do 64 więc łącznie 12 kilko obywatela więcej jakby nie patrzeć :)

jak jest z tym u Was?
ODPOWIEDZ