Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TheLibelle91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 11 kwie, 2012 14:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TheLibelle91 »

Czy martini jest dla nas dozwolone? :)
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

nie przepadam za martini, ale nigdy po nim (niej? :P ) nie mialem problemów.
Ponizej sklad opisany moze nazbyt marketingowo, ale niczego podejrzanego tam nie znalazlem:

Ogrody natury z całego świata dostarczają ponad czterdziestu gatunków roślin - aromatycznych ziół, wonnych kwiatów, świeżych owoców, rzadkich korzeni i urzekających przypraw. To one leżą w sercu MARTINI® i stanowią o jego charakterze.

Zioła - stanowią podstawę inspiracji dla smaku i aromatu MARTINI®. Znajdziemy wśród nich dyptam, od dawna ceniony za swoje lecznicze właściwości oraz zdolność… pobudzania miłości. Roślina ta dostarcza lekkiej, ziołowej nuty, którą wzbogaca zapach uprawianej w Piemoncie bylicy.

Kwiaty - są ręcznie zbierane i starannie suszone, by nie utraciły swych właściwości. Do najbardziej wyczuwalnych należą czerwona róża i fiołek wonny. Ta pierwsza, używana od wieków do przygotowywania aromatycznych kąpieli i produkowania win, dodaje smaku i intrygującego aromatu, zaś fiołek uzupełnia kompozycję swoją słodkością.

Owoce - właśnie nim MARTINI® zawdzięcza swoją świeżość. Gwarantują ją między innymi sprowadzana z Hiszpanii słodka cytryna i soczyste maliny.

Korzenie - twórcy MARTINI® odkryli, że najrzadszych skarbów natury szukać trzeba głęboko pod ziemią. Tam właśnie znajduje się korzeń kosaćca, z którego wytwarzany jest lekki, kwiatowo-drzewny olejek eteryczny, oraz korzeń goryczki, rosnącej we francuskim Masywie Centralnym.

Przyprawy – pochodzący ze Sri Lanki cynamon i goździki z Madagaskaru. Obie przyprawy charakteryzuje nie tylko orient pochodzenia, ale przede wszystkim jakość, mocny zapach i wyraźny aromat.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

A mnie ciekawi czy Żubrówka biała jest również bezpieczna jak zwykła... :?:
Ostatnio zmieniony pt 05 kwie, 2013 12:30 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
jolo72
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: ndz 15 kwie, 2012 17:14
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: jolo72 »

Rozmawialem z panem ze Swiata Piw w krynicy niema CELI ma natomiast SNITCHER brau
ma byc cos nowego niedlugo
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Adrian pisze:A mnie ciekawi czy Żubrówka biała jest również bezpieczna jak zwykła... :?:
Zubrówka to wódka na bazie zyta. Jesli destylacja likwiduje gluten w klasycznej trawiastej, to i biala powinna byc bezpieczna.
Zeby miec 100% pewnosci, nalezaloby ja zapewne przebadac. Ja bym nie panikowal. Wazne zeby nie wypic za duzo, bo potem nie wiadomo czy zatrucie glutenem czy alkoholem ;)
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

jolo72, to Ty w Krakowie na Krowoderskiej wykupujesz caly zapas Celii? :>

Bylem we wtorek, byly 3 butelki w sklepie, jakis czas temu - mieli tylko cztery ;)
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

pawelski pisze:
Adrian pisze:A mnie ciekawi czy Żubrówka biała jest również bezpieczna jak zwykła... :?:
Zubrówka to wódka na bazie zyta. Jesli destylacja likwiduje gluten w klasycznej trawiastej, to i biala powinna byc bezpieczna.
Zeby miec 100% pewnosci, nalezaloby ja zapewne przebadac. Ja bym nie panikowal. Wazne zeby nie wypic za duzo, bo potem nie wiadomo czy zatrucie glutenem czy alkoholem ;)
Żubrówka już została przebadana przez Nasze Stowarzyszenie:

- Żubrówka, 200 ml
Polmos Białystok, KS/BP/1, 2011
3.2 PPM

Więc wydaję mi się, że czysta Żubrówka też jest bezpieczna :)
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Martini to wino. Wódkę z ziemniaków też wolno. Ja bym uważała na żytniówki itp. Ale kojarzę, że ktoś kiedyś na forum pisał, że w procesie destylacji alkoholu białka (czyli szeroko pojęty gluten) ulegają rozpuszczeniu. No może jakiś technik żywieniowy albo znawca tematu by się mógł wypowiedzieć.
Obiektywny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 23 kwie, 2013 02:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Obiektywny »

Czy ktoś może orientuje się jak ma się sprawa z whiskey? Przejrzałem ten wątek mniej więcej, ale nie znalazłem odpowiedzi. Wiem, że to wszystko zależy itd., ale może ktoś wie jakie marki możemy uznać za bezglutenowe, a jakie z marszu wiadomo, że odpadają. Chodzi mi o te raczej bardziej znane, ale jeśli ktoś jest coś w stanie również polecić, będę równie wdzięczny. Z góry dzięki;)
note4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob 16 cze, 2012 23:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: note4 »

Wie ktoś czy ten cydr LINK DO CYDRU ! jest bezglutenowy ?

Pozdrawiam ! :)
kaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 06 lis, 2011 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kaszka »

cydr generalnie jest bezglutenowy, wytwarzany na bazie jabłek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Obiektywny pisze:Czy ktoś może orientuje się jak ma się sprawa z whiskey?
Są whiskey z kukurydzy i tą na pewno można. A tu jest odpowiedź co do innych alkoholi http://celiacdisease.about.com/od/glute ... n-Free.htm
Teoretycznie czysty alkohol nie zawiera glutenu, nawet jeśli zrobiony jest ze zboża.
Awatar użytkownika
rudziutka90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 22 lut, 2012 21:12
Lokalizacja: Będzin

Post autor: rudziutka90 »

Ja mam pytanie odnośnie Canari tiramisu. Szukam w necie i nie mogę znaleźć przyzwoitego składu. W sensie takiego, który mógłby mi jednoznacznie powiedzieć czy można czy jednak nie... Wszędzie jest tylko napisane: likier o smaku najsłynniejszego włoskiego deseru; kompozycja Irish Cream, whisky i kawy cappuccino, wzbogacony aromatem rumu i wanilii.
Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę :)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

W Almie jest piwo bezglutenowy (te które było na targach tydzień temu) Schnitzer Brau za 12 zł, a cytrynowe za 11 zł. Polecam jest bardzo delikatne w smaku :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

rudziutka90 pisze:kompozycja Irish Cream, whisky
to wystarczy, żeby było podejrzenie o gluten (w jednym i drugim jest słód jęczmienny).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ