Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
namecky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 28 cze, 2013 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: namecky »

Ja mam wstręt do wódki ale to może i lepiej :)
Pozdrawiam, Adam
http://pwsz-tarnow.edu.pl
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

ja jestem zdania, że destylacja wyklucza białka, więc poza piwem próbuję różnych alkoholi.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

barbieri pisze:ja jestem zdania, że destylacja wyklucza białka
To nie jest kwestia "zdania", tylko fakt - destylacja białka wyklucza.
Pozostawia jednak "jakieś coś", co działa na osoby reagujące na zboża jako takie, a nie tylko gluten.
Więc jeśli ktoś musi unikać skrobi pszennej bezglutenowej i reaguje na syrop g-f z pszenicy, to lepiej jeśli będzie unikał wódek zbożowych.
Przetestowane na własnym organizmie, nie tylko moim (jak już wiem).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
icoverty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 10 lip, 2013 19:59
Lokalizacja: Marklowice

Post autor: icoverty »

Nie wiem czy wiecie, ale od paru miesięcy w większych sklepach Tesco i Auchan, można kupić bez problemu cydr marki Fizz w litrowych butelkach oraz w puszkach 0,5l w wydaje mi się atrakcyjnej cenie. Do wyboru mamy chyba 4 smaki :) W Tesco jest jeszcze parę innych marek do wyboru, m.in. KISS :) na zdrowie :D

Mam pytanie co do whisky, bo niby przechodzi proces destylacji, a kolor bierze się z leżakowania, więc glutenu teoretycznie nie ma, a jak to wygląda w praktyce?
Czy pił ktoś np. whisky Jack Daniel's, albo jakąś konkretną wypróbowaną markę? :)
Ostatnio zmieniony śr 10 lip, 2013 20:12 przez icoverty, łącznie zmieniany 1 raz.
martalinsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 23:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: martalinsa »

Ola_la pisze:
barbieri pisze:ja jestem zdania, że destylacja wyklucza białka
Więc jeśli ktoś musi unikać skrobi pszennej bezglutenowej i reaguje na syrop g-f z pszenicy, to lepiej jeśli będzie unikał wódek zbożowych.
Przetestowane na własnym organizmie, nie tylko moim (jak już wiem).
Potwierdzam, mam tak samo. Reaguję bardzo silnie na skrobie pszenną bezglutenową i syrop g-f z pszenicy, więc wódek ze zbóż się nie dotykam...
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

A mnie ciekawi sprawa Rumu, czy jest on dozwolony na diecie bezglutenowej :?:

"Rum – napój alkoholowy o wysokiej zawartości alkoholu (37,5%-81%) wytwarzany ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej, koncentratu tego soku lub melasy."

Źródło:Wikipedia

Czytając ten wpis na Wikipedii wydaję się że tak...
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Post autor: pentlik »

Byłem dzisiaj w Auchan w Gdańsku i nigdzie nie mogłem znaleźć owych piw co podajecie, w Tesco tez ich nie ma;/;/ Czy ktoś z okolic Gdańska wie gdzie można kupić jakieś bezglutenowe piwko?:P
hejka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr 21 sty, 2009 19:14
Lokalizacja: suwalki

Post autor: hejka »

Adrian pisze:A mnie ciekawi sprawa Rumu, czy jest on dozwolony na diecie bezglutenowej :?:

"Rum – napój alkoholowy o wysokiej zawartości alkoholu (37,5%-81%) wytwarzany ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej, koncentratu tego soku lub melasy."

Źródło:Wikipedia

Czytając ten wpis na Wikipedii wydaję się że tak...


Rum jak najbardziej można dla nas.smacznego :)
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

hejka pisze:
Adrian pisze:A mnie ciekawi sprawa Rumu, czy jest on dozwolony na diecie bezglutenowej :?:

"Rum – napój alkoholowy o wysokiej zawartości alkoholu (37,5%-81%) wytwarzany ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej, koncentratu tego soku lub melasy."

Źródło:Wikipedia

Czytając ten wpis na Wikipedii wydaję się że tak...


Rum jak najbardziej można dla nas.smacznego :)
To dobrze :!: :)
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

icoverty pisze: Mam pytanie co do whisky, bo niby przechodzi proces destylacji, a kolor bierze się z leżakowania, więc glutenu teoretycznie nie ma, a jak to wygląda w praktyce?
Czy pił ktoś np. whisky Jack Daniel's, albo jakąś konkretną wypróbowaną markę? :)
musisz sprawdzić sam na sobie jak czujesz się po whisky. jack daniel's moim zdaniem jest przereklamowany, ale to tak jak z kawą, trzeba próbować różnych by dobrać indywidualnie najlepszy smak.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

pentlik, cydr to nie piwo, to cydr :]
zatem moze byc na innych pólkach niz piwo.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
forma123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 13:46
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: forma123 »

i dalej nie wiadomo co z whisky i burbonem czy brendy : (
forma123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 13:46
Lokalizacja: Ciechanów

piwo ryżowe

Post autor: forma123 »

Coś nowego na naszym rynku ale czy dla nas ?

http://przypiwku.blogspot.com/2013/06/k ... skiej.html
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

forma123 pisze: http://przypiwku.blogspot...wowarskiej.html
nie dla nas - sprawdziłam, oprócz słodu ryżowego zawiera też słód jęczmienny.
po co?
:(
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
karoolpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 29 lip, 2013 16:15
Lokalizacja: z internetu

Post autor: karoolpl »

forma123 pisze:i dalej nie wiadomo co z whisky i burbonem czy brendy : (
Wiadomo i to sporo na ten temat, z rozmowy z moim lekarzem (jestem na diecie już 6 rok) oraz po dogłębnym analizowaniu tematów w polskim i angielskim języku dowiedziałem się że whiskey jak najbardziej można w większości przypadków m.in : Johny Walker (wszystkie etykiety, od czerwonego do niebieskiego), chivas regal, jim beam, oczywiście nie każde bo nie jest tak że w 100 % wszystkie nie będą zawierały glutenu, ale jeżeli chodzi o te lepsze marki to można (sam lubię bardzo whiskey i wypróbowałem już wiele rodzajów) co do jacka danielsa to też można z tym że ja akurat tego za whisky (nazwę dostał od stanu tennessey za swoja popularność, a jest to najzwyczajniejszy burbon) nie uważam :)

Co do burbonu zdania sa rozbieżne jedni uważają że można inni że nie, to zależy głównie od składu, możesz spróbować na własna odpowiedzialność. Jeżeli chodzi o brandy to samo czyste też nie jest zakazane do spożywania, problemy mogą pojawiać się gdy trafiasz na jakieś smakowe/zabarwiane ale to wtedy głównie zależy czym jest "doprawiony ten alkohol".
Ostatnio zmieniony pn 29 lip, 2013 17:53 przez karoolpl, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ