FAQ - celiakia w pytaniach i odpowiedziach

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

FAQ - celiakia w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: kabran »

Temat wg pomysłu Magdalaeny.
Zapraszam wszystkich do redagowania.

P: Czy alergia na gluten i celiakia to to samo ?
O: Nie. Są to dwa różne schorzenia, przy których konieczne jest stosowanie diety bezglutenowej.

P: Zjadłem jakiś glutenowy (wątpliwy) produkt i czuję się dobrze. Czy mogę go jeść ?
O: Nie - brak objawów nie świadczy absolutnie o tym, że dany produkt jest bezpieczny. Przy celiakii negatywne skutki spożywania glutenu mogą być różne w przypadku różnych chorych. Nie zawsze są możliwe do zaobserwowania przez chorego.

P: Czy celiakię można wyleczyć ? czy jest to choroba na całe życie ?
O: Według współczesnej wiedzy medycznej, celiakii nie można trwale wyleczyć. Jednak dieta bezglutenowa usuwa wszelkie objawy i pozwala choremu na normalne życie.
(Autor: Magdalaena)

P: Jaka minimalna ilość mi szkodzi? Czy mogę zjeść coś glutenowego bez pogorszenia stanu mojego zdrowia?
O: Nie można jeść produktów zawierających gluten. Nawet taka mała ilość jaką zawiera opłatek Komunii Św. jest szkodliwy dla organizmu celiaka. Minimalne, nieszkodliwe ilości glutenu występują np. w żywności bezglutenowej, określa je: 1. europejska norma zawartości glutenu oraz 2. CODEX ALIMENTARIUS

P: Czy można zrezygnować na jakiś czas z diety?
O: Spożycie produktu zawierającego gluten powoduje od razu reakcję organizmu, który produkuje swoiste przeciwciała. Są one przyczyną choroby i zaniku kosmków, a co dalej idzie - pogorszenia zdrowia w krótkim lub dłuższym odstępie czasu. Tylko ściśle przestrzegana dieta daje poprawę zdrowia i ogólnego samopoczucia.

P: Czy celiakia wpływa na psychikę?
O: Tak, jest to problem prawie równorzędny z dietą. Z obserwacji medycznych wynika, że osoby chore na celiakię NIE przestrzegające diety MOGĄ mieć problemy z usposobieniem, np. mogą być drażliwe, niespokojne, łatwo wyprowadzane z równowagi, podatne na depresję. W czasie przestrzegania diety u niektórych osób mogą występować załamania psychiczne związane z koniecznością ścisłego przestrzegania diety, niemożliwością korzystania z żywności lub innych produktów dostępnych dla zdrowych osób oraz częstym występowaniem glutenu w żywności i w produktach, których nikt nie kojarzy ze zbożem czy mąką (np. niektóre śmietany, chipsy...)

P: Czy celiakia jest chorobą dziedziczną?
O: "Cytując np. za dr Rujner:" celiakia jest chorobą wrodzoną(..), występuje u osób z predyspozycją genetyczną. (...) Ryzyko wystąpienia choroby u drugiego z bliźniąt jednojajowych wynosi 75%, u pozostałego rodzeństwa 18%, u rodziców 8,8%, u dziecka 11%".
Niestety celiakia JEST chorobą o podłożu genetycznym, dlatego powinno się badać przeciwciała całej rodzinie każdego celiaka. Z drugiej strony ryzyko wystąpienia choroby u dziecka jednego z chorych rodziców nie jest porażające, tak więc nie trzeba się martwić na zapas (...) nie ma tu żadnych reguł. - cytuję Małgorzatę z naszego forum.
(Autor: Rafał-tata)

P: Czy mogę pić piwo? Czy można jeść parówki? Czy skrobia w preparacie Centrum jest bezpieczna?
O: Odpowiedzi na te pytania są już na forum. Wystarczy użyć górnego menu: SZUKAJ
Wszyscy wspólnie pracujemy nad tym, aby zdobyć jak najwięcej informacji od producentów i staramy się, aby były jak najrzetelniejsze. Każdy z forumowiczów na swój sposób próbował skontaktować się z odpowiednim działem producenta, by zadać pytanie o bezpieczeństwo produktów. Jeśli jakiejś informacji nie ma, załóż nowy wątek, lub sam spróbuj dowiedzieć się czegoś od Działu Jakości danego producenta.

P: Jakie objawy występują przy celiakii?
O: Najczęstszymi objawami są: bóle i wzdęcia brzucha, biegunki tłuszczowe lub wodniste, utrata masy ciała, chudnięcie, zaburzenia rozwoju u dzieci, w tym głównie zaburzenia wzrostu (niskorosłość), zmiana usposobienia, często depresja, objawy niedoborowe (np. anemia) będące efektem zespołu złego wchłaniania; w niemej postaci choroby: niewyjaśniona niedokrwistość z niedoboru żelaza, podwyższony poziom cholesterolu, afty i wrzodziejące zapalenia jamy ustnej, (bardzo charakterystyczne), niedorozwój szkliwa zębowego, zaburzenia neurologiczne (neuropatia obwodowa, ataksja), uporczywe bóle głowy, wczesna osteoporoza, bóle kostne i stawowe, problemy ze skórą (sugerujące chorobę Dühringa), nawykowe poronienia, problemy z płodnością.


P: Biopsja jelita cienkiego wykazała całkowity brak kosmków, a badania krwi na przeciwciała wyszły negatywne. Czy świadczy to, że mam celiakię?
O: Do innych przyczyn częściowego zaniku kosmków zaliczamy:
- pasożytnicę (G. lamblia) zespół tzw. płaskiej śluzówki
- ostre infekcyjne zapalenie błony śluzowej jelita cienkiego (wirusowe i bakteryjne) - zazwyczaj przyczyną jest niedobór laktazy
- nadmierny wzrost flory bakteryjnej - bakterie rozkładają sole żółciowe oraz metabolizują witaminę B12 i węglowodany
- nadwrażliwość na białka mleka krowiego u dzieci
- tropikalna sprue - tropikalny poinfekcyjny zespół złego wchłaniania
- choroba Whipple'a wywołana przez pałeczkę Tropheryma whippelli, która wywołuje charakterystyczne zmiany w jelicie cienkim
- chłoniak - może znajdować się w każdym odcinku jelita
- niesterydowe leki przeciwzapalne
- enteropatia HIV, która charakteryzuje się biegunką i częściowym zanikiem kosmków błony śluzowej jelita cienkiego, bez innej określonej przyczyny
- głodzenie - powoduje częściowy zanik kosmków (Źródło: artykuły i informacje z forum, wybrane przez Malię -> patrz: viewtopic.php?t=234 oraz
viewtopic.php?p=5148#5148)

Plus artykuł o pomocnym działaniu diety bezglutenowej we wszystkich zespołach złego wchłaniania: viewtopic.php?t=1434

Przy braku przeciwciał i jednoczesnym zaniku kosmków trzeba zastanowić się nad tym, czy:
1. wprowadzona dieta bezglutenowa pomaga - to znaczy czy zauważamy poprawę samopoczucia w przeciągu kilku tygodni
2. czy nie występowały u nas często inne dolegliwości, pozornie niezwiązane z celiakią, takie jak:
* Układ krwiotwórczy: anemia z niedoborem żelaza, hiposplenizm, niedobór witaminy K (trombocytoza), zapalenie naczyń.
* Układ kostny: wczesna osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, niski wzrost, nieosiągnięcie szczytowej masy kostnej.
* Układ nerwowy: autyzm, padaczka, depresje, nerwice, schizofrenia, otępienie, demencja, różnego rodzaju miopatie, zaburzenia równowagi, mowy, oczopląs.
* Nerki i wątroba: pierwotna marskość wątroby, stłuszczenie wątroby, kłębuszkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wątroby.
* Choroby endokrynologiczne: cukrzyca typu I, zaburzenia płodności, skłonność do poronień, schorzenia tarczycy i trzustki, choroba Addisona.
* Choroby płuc: astma, sarkoidoza.
* Inne: wysoki poziom cholesterolu, aftowe zapalenia jamy ustnej, hipoplazja szkliwa zębowego.
Źródło: http://celiakia.pl/index....id=23&Itemid=66
Jeśli istniały/istnieją, to jest duża szansa, że to celiakia. Po dłuższym stosowaniu diety powoli sytuacja powinna się poprawiać.
Oczywiście wszystko to należałoby robić pod kontrolą lekarza, porozmawiać z kimś kompetentnym itd. (Autor: Sheep)


P: Mam pewne objawy sugerujące celiakię. Czy na pewno jestem chory/a ?
O: Nie. Niektóre objawy występują także w innych schorzeniach. Przede wszystkim należy porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu (bądź pediatrą) i omówić wszystkie niepokojące objawy. Polscy lekarze wciąż dość często bagatelizują chorobę, szczególnie w przypadku osób dorosłych, zapominając o rzeczywistej skali jej występowania (1 osoba na 100) i o tym, iż celiakia znacznie częściej występuje w formie ubogoobjawowej, bez charakterystycznych objawów zespołu złego wchłaniania. Lekarz powinien skierować chorego do gastroenterologa lub gastrologa. Należy pamiętać, aby bez konsultacji z lekarzem gastroenterologiem i bez dalszych badań nie przechodzić na dietę bezglutenową, gdyż może to uniemożliwić prawidłową diagnozę.


P: Lekarz zignorował moje sugestie, że mogę mieć celiakię. Jakich badań powinienem się domagać, aby zdiagnozować tą chorobę?
O: Wykonanie zleconych przez gastroenterologa testów z krwi: bada się poziom przeciwciał przeciw transglutaminazie tkankowej w dwóch klasach IgA i IgG (anty-tTG IgA oraz anty-tTG IgG). Bada się także przeciwciała przeciwko endomysium (co najmniej w jednej z klas: IgAEmA i IgGEmA). mp online Są to specyficzne dla celiakii przeciwciała, których obecność we krwi potwierdza chorobę. Należy jednak podkreślić, że ich brak nie wyklucza celiakii, zwłaszcza u osób dorosłych. Dlatego do pełnego jej rozpoznania konieczna jest biopsja jelita. Badanie przeciwciał można wykonać także we własnym zakresie w większych laboratoriach (koszt testu w jednej klasie to ok. 60 zł). posting.php?mode=editpost&p=19023
Biopsja jelita cienkiego jest kluczowym etapem w diagnostyce celiakii. Zabieg nie jest bolesny, choć nie należy do przyjemnych, u małych dzieci przeprowadza się go pod narkozą (obecnie rzadziej - stosuje się czasami wyłącznie badanie krwi). Zanik struktury kosmków jelitowych oraz obecność jednego z dwóch przeciwciał we krwi jest wystarczającym warunkiem do rozpoznania choroby trzewnej.
Jeśli powyższe badania potwierdziły celiakię należy przejść na ścisłą dietę bezglutenową. Poprawa samopoczucia chorego po wprowadzeniu diety jest ostatecznym potwierdzeniem trafnej diagnozy (pełna regeneracja kosmków jelitowych trwa zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy i jest sprawą indywidualną).
(na podstawie CELIAKIA.ORG / O CHOROBIE Rafal_tata)

P: Czy glutaminian sodu zawiera gluten ?
O: Nie. Jest to środek spożywczy, którego związek z glutenem polega wyłącznie na podobieństwie nazw. Tego problemu dotyczy cały temat: topics3/glutaminian-sodu-vt490.htm

P: Czy mączka chleba świętojańskiego zawiera gluten ?
O: Nie. Jakkolwiek słowa "mączka" i "chleb" są niepokojące, substancja ta to inaczej guma karobowa uzyskiwana z rośliny szarańczyn strąkowy. Vide Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szara%C5%8 ... %C4%85kowy
(Autor: Magdalaena)
Ostatnio zmieniony ndz 01 sie, 2010 17:38 przez kabran, łącznie zmieniany 4 razy.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Zablokowany