Celiakia a ciąża 2

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aneczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 26 kwie, 2006 17:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: aneczka »

dzięki Patka, ja też już potrfię odróżnić bóle po zjedzeniu glutenu od innych dlatego to było dla mnie zastanawiające, przypuszczam że teraz może stałam się bardziej "wrazliwa" na chemię w pokarmach tak jak Ty to napisałaś. Pozdrawiam :)
Maciuś jest z nami od 3 września!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

a pilnujesz poziomu żelaza :)
katarzynak81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt 15 maja, 2007 13:54
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: katarzynak81 »

Ja byłam w ciązy w 2005, ale jeszcze pamiętam :> że źle się czułam ( było mi niedobrze ) po witaminach w tabletkach. Żadnych innych dolegliwości nie miałam, ale bardzo pilnowałam diety.
mamusia - celiaczka ;)

[ Dodano: Pią 18 Maj, 2007 15:41 ]
apropo całej tej dyskusji - ja o swojej chorobie wiedziałam już od najmłodszych lat, na początku podbno bardzo przestrzegałam diety, ale już w podstawówce zaczeły sie eksperymenty Przez ten cały okres - do teraz - na zmianę miałam biegunki, zaparcia, bóle brzucha, anemię i co dziwne, kłopoty z nadwagą ( niewielką ale jednak ). Można powiedzieć że w ciąże zaszłam "przypadkiem" , dlatego żadnego "roku" nie musiałam się przygotowywać. W czasie ciąży diety przestrzegałam ( jak narazie tylko wtedy ) a i wyniki miałam lepsze niż kiedykolwiek ( i to lepsze od niektórych zdrowych ciężarnych ), fakt że przez cesarkę, ale urodziłam ważącego prawie 3 kg, zdrowego synka. Teraz ma 2 latka ( w czerwcu ) i nie ma najmniejszych nawet podejrzeń że też będzie chory.


www.danielk.bobasy.pl
Ostatnio zmieniony pt 18 maja, 2007 15:43 przez katarzynak81, łącznie zmieniany 1 raz.
aneczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 26 kwie, 2006 17:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: aneczka »

jeżeli chodzi o żelazo to tak kontroluję je jak najbardziej bo juz miałam niedobór ale brałam tabletki i jakoś ostatnie wyniki były lepsze dodatkowo łykam witaminy dla kobiet w ciąży Feminatal i dziś robiłam badanie z glukozą i morfologię więc zobaczę co tam wyjdzie
ale musze przyznać że ostatnio jest mi niedobrze szczególnie po jedzeniu

Katarzynak81 moja ciąża to tzw planowany przypadek bardzo się z niej oboje cieszymy tym bardziej że moja pani gastrolog powiedziała mi trzy lata temu( jak zaczynałam dietę w związku z "wykryciem" celiakii ), że w związku z chorobą nie będę mogła mieć dzieci..... :) :) :)
Maciuś jest z nami od 3 września!!!
Obrazek
katarzynak81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt 15 maja, 2007 13:54
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: katarzynak81 »

Ja też słyszałam te teksty :053: już od ok. 16 roku życia. Straszyli mnie też poronieniami, upośledzeniem płodu itp. Na szczęście to się jakoś nie sprawdza !!
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

My jesteśmy w 33 tygodniu ciąży i mój maluszek też rozwija sie prawidłowo. Poza normalnymi dolegliwościami ciążowymi nic mi nie dolega :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

a czy feminatal jest bezglutenowy zerknij na skład ja wiem tylko o prenatalu ...
keyt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 20 maja, 2007 22:13
Lokalizacja: podkarpacie

macierzynstwo z celiakia

Post autor: keyt »

witam ,tu keyt.czytam wasze posty -wiadomosci i łezka mi się kręci w oku...bo ja z moim męzem takze zamierzamy miec dzidziusia zdrowego i slicznego,,,a człowiek nawet nie ma czasu wkoncu się wybrac do tego ginekologa zeby sprawdzic czy wszystko ok,takze wkoncu muszę nalezy się tam przejsc,i mam nadzieje ze powie mi same dobre wiesci a przede wszystkim ze moja celiakia nie stanie na przeszkodzie,daj Panie Boze!pozdrawiam wszystkich czytających.jestem chętna na wszelkie emaile itp. na ten temat,notabene jakze wazny dla kazdej kobiety ,tym bardziej dla kobiety z celiakią! jestem tu nowa ale juz się ciesze ze was mam .... :)
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

W Zabrzu moja ukochana pani dr otworzyła klinikę dla celiaków w ciąży polecam :)
katarzynko a mnie sie plakac chce jak słysze takie teksty jak twoje bez urazy na szczęście trujesz tylko siebie ... poczekaj pare lat a co do celiaki synka zrobiłaś mu badania moze mieć bezobjawową ...
a też słyszałam te teksty :053: już od ok. 16 roku życia. Straszyli mnie też poronieniami, upośledzeniem płodu itp. Na szczęście to się jakoś nie sprawdza !!
mam kontakt z lekarka zajmującą sie poronieniami celiaków i wcale nie jest ich tak mało ...
i co twoje dolegliwości ci nadal nie przeszkadzają? wiesz ze grozi Ci rak jelita ??

keyt życze optymizmu nam udało sie "tak od" ;) bedziemy w połowie sierpnia mieli córeczkę :D idx na wizytę, a potem polecam wakacje i dużo miłości :)
aneczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 26 kwie, 2006 17:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: aneczka »

hej troszkę mnie nie było ale już jestem
czytałam skład tego feminatalu i chyba nic tam nie ma czego nie możemy, uwagi na temat glutenu też nie ma także mam nadzieję że wszystko jest ok tym bardziej że mój lekarz oczywiście wie o chorobie i sam mi te tabletki zalecił no ale z dugiej strony kazdy może się pomylić :029:
Patka czy możesz coż więcej napisać o tej pani doktor bo ja się teraz zastanawiam w sumie Opole nie jest tak daleko od Zabrza ale tez nie wiem bo zaczynam 7 miesiąc i nie bardzo wiem czy teraz warto do niej jechać
pozdrawiam
Maciuś jest z nami od 3 września!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Prof. Dr hab. n. med. Krystyna Karczewska
jedyny link z kontaktem próbuj ... moim zdaniem warto - gdybym mieszkała bliżej :(
http://www.sk1.zabrze.pl/index.php?id=k ... zieciecego
wiem z pewnego źródła ze zajmuje się pacjentkami z celiaką w ciąży, ale nie mam kontaktu do tej poradni ... :/
aneczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 26 kwie, 2006 17:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: aneczka »

dzięki Patka spróbuję tam zadzwonić i może zdażę się jeszcze umówić bo cały czas zastanawiają mnie te bóle w żołądku
Agniesia trzymam kciuki bo Tobie to już tylko miesiąc został!! :)
Maciuś jest z nami od 3 września!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Polecam Panią Profesor - Złota Kobieta :)

Aneczko - jeśli z tymi numerami Ci się nie uda dodzwonić, to mogę Ci podać numery, które ja mam bezpośrednio do Profesor, ale mam je w domu, a klikam z pracy, więc zaczep w razie czego na PW :)

Pozdrawiam Mamusie przyszłe i już zaciążone, a także te, które już pomału zapominają, jak to fajnie jest być z brzuszkiem :) :D
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

o Natko dzięki tak myslałam ze ktoś wie lepiej :D
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Dziewczyny, co takiego ta pani Profesor robi dla nas ciężarówek z celiakią?
Bo tak się zastanawiam co poza dieta powinnam jeszcze zrobić.
Może jakieś specyficzne badania?

aneczko dzięki za kciuki, ten upał nie sprzyja :(
Obrazek
ODPOWIEDZ