CIDER

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

dokładnie, ten w stokrotce to "cydr lubelski".
adrian- nie spotkałam się z "glutenowym" cydrem.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
note4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob 16 cze, 2012 23:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: note4 »

co sądzicie o cydrach FIZZ i REKORDERLIG ? bezglutenowe ?
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

jesli jeszcze raz ktos sie zapyta, czy cydry sa bezglutenowe to wstane i wyjde :okulary:

jesli cydr ma w nazwie cydr to tylko trzeba spojrzec na sklad czy przypadkowy producent nie dodaje np. syropu gl z pszenicy. Taki producent bylby imbecylem jednakze.

Smakowe cydry maja w skladzie przerózne E, ale cydr jablkowy to cydr jablkowy i ani w Anglii, ani w Irlandii, ani w Finlandii nie spotkalem sie, zeby moglo zawierac gluten.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

pawelski pisze:jesli jeszcze raz ktos sie zapyta, czy cydry sa bezglutenowe to wstane i wyjde :okulary:

jesli cydr ma w nazwie cydr to tylko trzeba spojrzec na sklad czy przypadkowy producent nie dodaje np. syropu gl z pszenicy. Taki producent bylby imbecylem jednakze.
Są niestety i tacy - Sun Kiss Cider (bodajże) - skład dłuższy niż na Coca Coli, na drugim miejscu syrop z niewiadomoczego, aromaty i inne syfy. Ale powinni zakazać im nazwy "cydr", bo jabłkowego niemal nie uświadczysz, same porzeczkowe, gruszkowe, i inne dziwactwa. No ale na puszce stoi "cydr" jak byk.

Poza tym - zanim powszechnie pojawiły się u nas w sklepach cydry, próbowałam znaleźć jakiś w warszawskim Marks&Spencer - i nie znalazłam ŻADNEGO (a było ich tam przynajmniej kilka w litrowych, eleganckich butelkach, wyglądających i kosztujących jak "z wyższej półki"), w którym nie byłoby syropu g-f.

Więc albo wstaniesz i wyjdziesz (jak grozisz) albo pogodzisz się z tym, że jest więcej imbecyli, niż przypuszczałeś.

Oczywiście nie mam pewności, że owe cydry z M&S były glutenowe - może nie - ale nie było napisane, z czego jest syrop w nich, a ja nie tykam niczego, co ma nieopisany syrop, bo po pszenicznym cierpię okrutnie.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ola_la pisze:Oczywiście nie mam pewności, że owe cydry z M&S były glutenowe - może nie - ale nie było napisane, z czego jest syrop w nich, a ja nie tykam niczego, co ma nieopisany syrop, bo po pszenicznym cierpię okrutnie.
Nie wiem, jaki opis miał cydr z M&S, ale polskie produkty, które zawierają syrop g-f z pszenicy, powinny mieć to napisane na etykiecie. Jeśli jest po prostu "syrop g-f" albo "skrobia modyfikowana" to producent deklaruje, że są bezglutenowe.
Oczywiście, może kłamać, ale przy takim założeniu czytanie składów nie ma sensu.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Magdalaena pisze:ale polskie produkty, które zawierają syrop g-f z pszenicy, powinny mieć to napisane na etykiecie.
Czy to jest jakiś nowy przepis?
Bo np. Jutrzenka/Goplana jeszcze jakiś czas temu z całą pewnością nie miała napisane, że syrop jest z pszenicy.
A był - powiedział mi to mój brzuch, a potwierdziła przedstawicielka firmy.
Kolejna sprawa - jeśli to nawet nowy przepis (OBY wreszcie!), to pytanie, ile mają jeszcze starych opakowań, na których to nie jest napisane? Bo raczej nie ma obowiązku przy wejściu takiego przepisu wycofywania produktów ze sklepu ze starym opisem?
Przy najbliższej okazji sprawdzę czekolady i galaretki Goplany.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Dziś w hipermarkecie auchan kupiliśmy piwo ze znaczkiem przekreślonego kłosa i info że jest gluten free w kilku językach, zawartość alkoholu 5,4%vol. Nazwa to DAURA jest importowane z Australii-jak dobrze odczytałam. Piwo jest butelkowe o pojemności330ml kosztowało coś ponad 7zł.Kupiłam je z ciekawości bo na diecie mam 8letnią córkę więc i tak go nie wypije ale może komuś z was przyda się taka informacja.Skład podany na butelce:woda,słód,drożdże,chmiel.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ola_la pisze:Czy to jest jakiś nowy przepis?
Nie - to są przepisy sprzed kilku lat dotyczące informowania o alergenach. Kiedyś wrzucałam na forum dokładne dane na ich temat.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Magdalaena pisze: Nie - to są przepisy sprzed kilku lat dotyczące informowania o alergenach. Kiedyś wrzucałam na forum dokładne dane na ich temat.
No to mogę tylko ze smutkiem stwierdzić, że nie są przestrzegane :(
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

mJulka....hmm. ale słód jest, dziwne....
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Magdula82 pisze:mJulka....hmm. ale słód jest, dziwne....
To jest piwo Estrella Daum Daura, ze słodem jęczmiennym, ale "odglutenowanym", oznaczone jako bezglutenowe. Nawet na kapslu ma znaczek przekreślonego kłosa (tym się różni od niemal identycznego piwa Estrella Daum, które na kapslu ma gwiazdę).
To przyzwoite belgijskie piwo, można spokojnie pić - tylko niełatwo je dostać.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Od 8 sierpnia w Inter marche cydr lubelski 8,99 za 1 l
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Kataszon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 22:00
Lokalizacja: Warszawa

Cydr Lubelski

Post autor: Kataszon »

Czyli Cydr Lubelski mogę spokojnie wypić w nadchodzący długi weekend bez obawy, że będzie źle ?
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Cydr Lubelski jest cudny - można pić na zdrowie :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kaczmi »

Pojawił się cydr z Kampanii Piwowarskiej - Green Mill Cider. Promowany jako 100-procentowy, naturalny cydr, nie miałem natomiast jeszcze okazji przyjrzeć się etykiecie ze składem.
ODPOWIEDZ