wasze ulubione gwiazdy

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Wspomniałem wcześniej o grupie Faithless - polecam wszystkim zapis koncertu z Alexandra Palace na DVD (Faithless Live At Alexandra Palace).
Z innych koncertów proponuję obejrzeć The Confession Tour Madonny. Świetnie zrealizowany i zmontowany(majstersztyk), uczta dla oczu i uszu. Nawet jeśli ktoś jej nie lubi - warto obejrzeć.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Wspomniałem wcześniej o grupie Faithless
uwielbiam ich :)
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Patka pisze:
Wspomniałem wcześniej o grupie Faithless
uwielbiam ich :)
Grupa słynie z koncertów, ale "Live At Alexandra Palace" jest (chyba) jedynym koncertowym wydawnictwem DVD w historii zespołu. Cóż, pozostaje czekać na następną płytę lub na wizytę w Polsce, np. podczas Heineken Open'er Festival.
ps. a propos Open'er Festival - wybiera się ktoś w tym roku? ;)
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

ja co roku sie wybieram, ale ciągle coś staje mi na przeszkodzie :kosci:
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

W tym roku będzie BJÖRK i Beastie Boys, tyle na razie wiadomo. Z niecierpliwością czekam na resztę składu i na to, że uda mi się tam wybrać :D
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Właśnie ze względu na Bjork najprawdopodobniej się tam w tym roku wreszcie wybiorę :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

...a w czerwcu (lipcu?) Red Hot Chili Peppers w Chorzowie !
:569: :D :P :!!: :diabel: :diabel2: :*jestem głupi*: :one: :kosci: :027: :mikolaj: :galy: :043: :diabelek: :): :okulary2:
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Gdynia, Chorzów, Woodstock gdzieś na zachodzie... Wszędzie mam daleko :/
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

A ja czekam na Rolling Stones :-)
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: Lars »

Nadchodzi lato a wraz z nim wakacyjne piosenki! Czy was one tez tak denerwuja jak mnie? W kolko mecza wszystkie stacje tv i radiowe jakies "a se re che" Last Kechup, "chichua" Dj Bobo albo inne Mandaryny! Te piosenki sa jak dla mnie tak glupie i puste, ze az mnie przetrzepuje! Moze jednak sa ich gdzies fani i tylko ja jestem taki wyalienowany z muzyki popularnej?! Co myslicie?!

Ja dzis slyszalem fajna piosenke regae, ktora wg mnie moglaby byc idealnym hitem letnim. Lekka i bujajaca :-)
http://youtube.com/watch?v=LBzy5E2JtTo
Nie wolelibyscie czegos takiego?
Always Look On the Bright Side of Life :-)
Awatar użytkownika
gundi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 29 cze, 2006 09:28
Lokalizacja: nidom

a ja

Post autor: gundi »

Ja ostatnio słucham Awril i oszczędzam zawzięcie na nową płytę premiera 16 kwietnia
Tytuł płyty The best damn thing Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
liwia to ja
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Moje (nie do końca) ostatnie odkrycie: http://www.myspace.com/beruit - 4 utwory do posłuchania.
Pod znakiem tej muzyki upłynęła mi cała wyprawa na MDC II :D
Jak ktoś lubi bałkańskie klimaty będzie pod wrażeniem tej amerykańskiej nostalgii za starym światem :) Zespół założony przez 20-latka, który kilka lat wcześniej rzucił szkołę, aby wybrać się w podróż po Europie w celu poznania muzyki dawnych nacji, szczególnie bałkańskich.
Merlin.pl : "[...]Ten album to szok, dla każdego kto spodziewa się, że został nagrany przez bałkańską orkiestrę. 11 utworów na akordeon, instrumenty dęte, mandoliny i niezliczone instrumenty perkusyjne [...]"
" Płyta dla włóczykijów [...] Beirut - bałkański projekt z Ameryki. I ostatnia z ważnych płyt, jakie usłyszycie w tym roku. Czy w Meksyku mieszkają Cyganie? Być może. Ale w Nowym Meksyku już z całą pewnością. 16-latek z Albuquerque w stanie Nowy Meksyk uciekł ze szkoły i pojechał, jak to Amerykanie, w podróż życia. Do Europy. Po kulturę, rzecz jasna. Traf chciał, że jako nastoletni backpacker nie trafił najpierw do Luwru ani do Galerii Uffizi, tylko do squatu w Amsterdamie, gdzie mieszkał pewien Serb. Ten miał plecak pełen muzyki bałkańskiej. Możemy się domyślać, że jeszcze charakterystyczne dla regionu napoje, i że to one pomogły nawiązać przyjaźń serbsko-amerykańską. Grunt, że wszystko doprowadziło obywatela USA do kulturowego objawienia. Gdy nasz bohater wrócił do Stanów, otworzył jednoosobowy projekt muzyczny, który nazwał Beirut [...]. Majestatyczne dęciaki bałkańskie spotykają tu ukulele. Rytmy walca - tańce meksykańskie. A sposób śpiewania nieco zbliżony do rockowego Thoma Yorke'a z Radiohead[...]"
Jeśli komuś się spodoba - dysponuję całą płytą. Polecam :)
Ostatnio zmieniony wt 05 cze, 2007 02:22 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 20 sie, 2004 13:10
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Misiu »

Mikrusia pisze:Doda ma niektóre dobre kawałki, ale sama w sobie jest sztuczna i niekiedy naprawdę mogłaby se dać na wstrzymanie
Niestety jest tak na tym światku ze fajne utwory wykonują powiedzmy "niefajni" wykonawcy i bardzo mnie to drażni ;) bo wobec czegoś takiego jesteśmy bezsilni. Moje ulubione gwiazdy to m. in.: U2, Indios Bravos, Sting, R. Kelly, Nelly Furtado, SDM, Grechuta i wielu innych. :)
Gdy woda sięga ust, głowa do góry.
Awatar użytkownika
Black Rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 lis, 2007 16:51
Lokalizacja: Nakło

Post autor: Black Rider »

Coś widzę, że temat zamarł, więc może trochę go rozruszam. Ostatnio w moje łapki wpadły trzy albumy, z czego dwa są dosyć nowe. Mowa tu o najbardziej wyczekiwanej przeze mnie "In Rainbows" zespołu Radiohead, o której jakiś czas temu było głośno, a to za sprawą niestandardowej dystrybucji (zapłać ile uważasz i ściągnij z http://www.inrainbows.com/ - legalnie !!! - ), zniewalającej PJ Harvey i jej "White Chalk", wg. mnie najlepsza płyta roku, nastrojowa, w sam raz na jesienne wieczory oraz "Piosenki Toma Waitsa" w wykonaniu Kazika Staszewskiego - nieźle zinterpretowane utwory mistrza :), ze świetnymi tłumaczeniami oryginalnych tekstów. Samego Waitsa polecam także w oryginale.
Tych, których ciekawi mój muzyczny gust zapraszam tutaj.
Pozdrawiam :D
Obrazek
Hej, ptaszku, mam wiadomość złą:
Twój dom się pali, a dzieci same są!
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Podoba mi się twój awatar i twój profil na last.fm :D
Najnowszej PJ jeszcze nie mam niestety, ale In rainbows katuję od jakiegoś czasu systematycznie :)
Poza tym odkryłam ostatnio Death cab for cutie i też polecam.
Obrazek
ODPOWIEDZ