Nasze ulubione książki

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gundi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 29 cze, 2006 09:28
Lokalizacja: nidom

Nasze ulubione książki

Post autor: gundi »

Ja na razie wychodze z forum
ale najpierw dla was temat: ulubiona książka?
Moja to Molly Moon, a wasza?
Cześć
odezwe sie już niedługo, chyba w poniedziałek.
Ostatnio zmieniony pt 30 cze, 2006 11:08 przez gundi, łącznie zmieniany 2 razy.
liwia to ja
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Jonathan Caroll "Kraina chichów" i "obłęd" Krzysztonia bodajże.

i milion innych, których nie wymienię :P

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2006 13:12 ]
Jonathan Caroll "Kraina chichów" i "obłęd" Krzysztonia bodajże.

i milion innych, których nie wymienię :P
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Ana pisze:Jonathan Caroll "Kraina chichów"
uwielbiam wogóle Caroll`a...do tego "mąż i zona" Zeruya Shalev oraz "przedwiośnie" i "ludzie bezdomni", do tego dużo innych ale za dużo by opisać.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

O rany, Vixi!! Lubisz Żeromskiego????? Daj spokój, nie mogłam przebrnąć przez jego prozę, a akurat magisterkę z polonistyki pisałam u profesora, który uwielbia Żeroma :D No i całe seminarium musiało cytować Dzienniki, bez względu na temat pracy :lol: Ja pisałam o Zapolskiej, ale też cytowałam "Wielkiego Stefana".
A jeśli chodzi o moją ulubioną książkę, to jest nią "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa. Chociaż lubię też inne...Ale "Mistrza..." czytałam już wiele razy i pewnie jeszcze kilka przeczytam :wink:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Anna Frączek pisze:O rany, Vixi!! Lubisz Żeromskiego?????
uwielbiam...
Anna Frączek pisze:A jeśli chodzi o moją ulubioną książkę, to jest nią "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa
tą książkę też lubię

a oprócz tego uwielbiam poezję i sama też troszke piszę. :P
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Vixi, a może coś pokażesz??

Ja ostatnio zaczytuję się w wierszach księdza Twardowskiego - niedawno kupiłam książkę "czas bez pożegnań" - to jego cytat mam w opisie "jest miłość wariatka egoistka gapa"... Do tej pory "ratowałam" się jego "modlitwą na każdy dzień"...
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Ana pisze:Vixi, a może coś pokażesz??


ale dopiero jak pojawi się bezglutenowe piwko bo na trzeźwo się nie odważę :D a serio no może kiedyś się zdobędę.
Ana pisze:Ja ostatnio zaczytuję się w wierszach księdza Twardowskiego
Twardowskiego uwielbiałam i uwielbiam dobrze że tyle po nim zostało.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Tu nałogowiec słowa pisanego. czytam wszystko, włącznie z wszelkimi instrukcjami montażu i obsługi.I nie potrafię nazwać książki swojego życia :( Aktualnie czytam "Laleczkę" J. Fielding, "Narrenturm" Sapkowskiego, oczekują Secretum i Imprimatur. Bardzo polecam z ostatnich "Ptaszynę" Holeman :=D>:
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Asiar bardzo ciekawe pozycje muszę sięgnąć po nie jak najszybciej skoro godne polecenia.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

I jeszcze bardzo modny ostatnio Brown - ja polecam wcale nie "Kod...", według mnie dużo lepsze są "Anioły i demony"
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Asiar już Cię lubię ;) "anioły" są o wiele lepsze 8) ale to i tak takie czytadło ...
uwielbam czytać i czesto czytam książki po kilka razy: kocham: Marqeza (nan naj sto lat samotności), Tolkiena, Sapkowskiego, le Guin, Kosińskiego(ale musze miec nastrój) oczywiście Carolla ostatnio zachwycił mnie Houellebecq a wczęsnie Cień wiatru i Gnój Kuczoka...oczywiscie kjako stary "psiarz" cenie Fishera Corena, Fennel
i polecam na dobry hum,or marka raczkowskiego przygody Stanisława z Łodzi :D
oj musże swkończyc bo mogłabym tak dlugo ...
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

a co myślicie o "s@motności w sieci" ? osobiście uwielbiam.
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

też mi się podoba
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Dołączam do grona nałogowych czytaczy :D Potrafię doskonale żyć sobie bez telewizji, ale nie umiem się obyć bez książek (no i bez Internetu :D ) Nie potrafię chyba wybrać jednej ulubionej książki. Kiedyś miałam taką fazę, że kupowałam sobie książki, które chciałam przeczytać, ale szybko przestałam, bo zaczęło mi brakować miejsca na półkach :) Wypracowałam sobie lepszą metodę - książki wypożyczam z biblioteki albo od znajomych, a kupuję tylko te, które mi się spodobają (mam straszny nałóg czytania ulubionych książek po n razy, do bólu...)

W ten sposób na moich półkach z ulubionymi książkami mam trochę taki misz-masz: Coelho (uwielbiam "Alchemika"!) Carroll (zaczęło się od fascynacji "Krainą Chichów", a potem poszło dalej :), prewie cała Isabel Allende, "Miłość w czasach zarazy" Marqueza, Kapuściński (zwłaszcza "Imperium" i "Heban"), "Władca pierścieni" Tolkiena (w przeciwieństwie do "Hobbita" do którego miałam parę podejść i zawsze rzucałam nim gdzieś w połowie - nie wiem, to chyba kwestia języka opowieści, ale jest niesamowity przeskok między "Hobbitem" a "Władcą pierścieni"). Poezję też lubię, zwłaszcza Twardowskiego (Ana, twój podpis wpadł mi w oko od razu i wywołał wielki szeroki uśmiech :D) i Herberta. I tak dalej, i tak dalej... :D
A z weselszych rzeczy - nałogowo czytam serię "Świata Dysku" Pratchetta, znam ją chyba już wzdłuż, wszerz, w poprzek i na wyrywki :wink: Uwielbiam jego poczucie humoru :D Polecam wszystkim, zwłaszcza że polskie tłumaczenie jest naprawdę świetne, chylę czoła przed tłumaczem, tym bardziej że jest tam mnóstwo trudnych do przełożenia dowcipów opartych na grach słów - wiem, bo zaczęłam to czytać w polskim przekładzie, potem z ciekawości porównałam z angielskim oryginałem i teraz już z przyzwyczajenia jakoś lecę dalej po angielsku... Podobno nałóg czytania Pratchetta rzutuje na moje słownictwo :D
Kiedyś dla rozrywki czytywałam jeszcze Chmielewską, ale ostatnio popsuła się tak, że od jakiegoś czasu nie kupuję już jej nowości, bo tego nie da się czytać :(
Co do Dana Browna, to na ostatnie urodziny dostałam "czteropak", czyli takie zmyślne wydanie "Kodu da Vinci", "Aniołów i demonów", "Cyfrowej twierdzy" i "Znikającego punktu" we wspólnym kartonowym opakowaniu, i stwierdzam, że dwie pierwsze czytało się świetnie, ale czytania wszystkich 4 po kolei nie polecam, bo gdzieś przy trzeciej człowiek zaczyna zgadywać na początku książki, kto będzie "tym złym" :wink: - mam wrażenie, że pan Brown pisze tak trochę według jednego schematu... Przy czwartej książce czułam się już trochę jak na tych amerykańskich filmach, w których od początku wiadomo, co będzie dalej...
A "S@motność w sieci" czytałam niedawno i też mi się bardzo podobała :)
Ostatnio zmieniony ndz 02 lip, 2006 10:23 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Ja też "zaliczam" Browna - do tej pory najlepsze były Anioły i Demony - w kolejce czeka "znikający punkt", a "cyfrowa twierdza" pożyczona...
Też czekam na pozostałe dwie ksiązki z serii Świata Ksiązki - mam już Imprimatur i Secretum...

W tej chwili pochłaniam "adieu, przypadki księdza Grosera" i drugą część "Trufle, czyli nowe przypadki księdza Grosera" - książki tak prawdziwe, że aż niewiarygodne :D
Jest miłość wariatka egoistka gapa
ODPOWIEDZ