Czy zdrowe jest jedzenie hipsow i innego typu jedzenia z USA

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

madziarka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 06 lip, 2006 15:21
Lokalizacja: goraniec

Czy zdrowe jest jedzenie hipsow i innego typu jedzenia z USA

Post autor: madziarka »

Powiedzcie mi czy wy lubice jesc hipsy... ja uwielbiam ale czy takie obzerani sie ym jest zdrowe... ja to jem od czasu do czasu bo wkoncu mam cukrzyce...
madziarka®
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

madziarka pisze:czy takie obzerani sie ym jest zdrowe.
Pytasz serio??? :shock: Oczywiście że niezdrowe, nawet bardzo. Jedna z głupszych rzeczy, które można zrobić chorując jednocześnie na celiakię i cukrzycę, to jedzenie takiego śmieciowego jedzenia made in USA. [-X Zresztą sami amerykanie już dawno przerazili się tym, co się dzieje z ich stanem zdrowia. 60% populacji amerykańskiej ma nadwagę... Zastanów się na czym Ci zależy... zresztą, młoda jesteś, to może nie myślisz w takich kategoriach, ale warto czasem pomyśleć o tym, co będzie za kilka lat. A takie jedzenie zdrowia Ci nie doda...

[ Dodano: Czw 06 Lip, 2006 22:28 ]
A tutaj ciekawy artykuł, w sam raz na temat:
http://portalwiedzy.onet.pl/4868,11123, ... pisma.html
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
gundi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 29 cze, 2006 09:28
Lokalizacja: nidom

Post autor: gundi »

ja też mam celiakie i cukrzyce.
jedzenie takie nie jest zdrowe
liwia to ja
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

amerykańskie jedzenie jest jedzeniem śmietnikowym nie bez powodu tak nazywanym...nie jeść olaboga nie jeść - poza tym my nie możemy praktycznie żadnych chipsów...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

praktyczie znam jedne które możemy :) (solone z Lidera maja tez nowe wafelki ryzowe z oznaczeniem bezglutenowe)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

a jak one wyglądają - pierwszy raz słyszę o tych chipsach czy są one spotykane w marketach? czy gdzie?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

lider price - ta dziwna sieć częsc produktów nie jadalnych częśc naprawdę wysokiej jakosci w paskudnych opakowaniach ... te chipsy sa w takim przezroczystym opakowaniu z wzorkiem w kratkę jeszce napiszę do producenta czy na 100% nic w nich nie ma ... ale na opakowaniu nie ma nawet śladowych zresztą nawet smak mają jak robione metoda domową ale tylko te solone sa "czyste"
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

dzięki znam tą firmę
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Lucik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt 07 cze, 2005 09:57
Lokalizacja: Slowacja, Preąov

Post autor: Lucik »

Dlaczego nie mozemy chipsy? Napr. te solone? - Przeciez tam tylko ziemniaki, sol i olej... albo nie?
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

trzeba czytać skład czy nie ma innych dziwnych dodatków nawet ukrytych pod symbolami E coś tam
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

w tamtych nie ma "NIC" ;) .... A "TRADYCYJNE" CHIPSY Są NAFASZEROWANE chemią i dodatkami ...
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Ja jadłam tonami lay`s. a teraz mam czasem straszne bóle brzucha. Mama mówi że własnie od nich... więc staram się nie myśleć o tej pysznej (a zarazem strasznie neizdrowej) przekąsce. podobno zawierają 72 skladniki rakotwórcze :P :D
Awatar użytkownika
silverka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: czw 13 kwie, 2006 22:52
Lokalizacja: Szaflary

Post autor: silverka »

Ja uwielbiałam jeść chipsy serowo cebulowe z Biedronki :] .. tylko czasami zastanawiałam się dlaczego tak potwornie po nich boli mnie brzuch? Zdarzało mi się też wymiotować, ale tylko wtedy gdy popijałam piwkiem.
Jedzenie chipsów jest baaardzo niezdrowe!!!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

oj a piwka przecież też nie wolno ...no no...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Jadłem chipsy dawniej w dosyć dużych ilościach. Do pewnego wieczoru. Na koncercie w krakowskiej Rotundzie sponsorem był któryś z producentów chipsów, nie pamiętam który. Przed wejściem na salę za darmo można było sobie ich nabrać garściami ile kto udźwignął. Niestety nie było żadnych kubków, talerzyków, czy misek, więc wziąłem z żoną te chipsy na jakąś gazetę, i siedząc pałaszowaliśmy je oboje. Kiedy zjedliśmy wszystkie zauważyłem, że CAŁA gazeta jest przesiąknięta na wylot tłuszczem.... Nie zdawałem sobie wcześniej sprawy, że TYLE go zawierają, a że zawsze miałem problemy z nadwagą, to był mój ostatni wieczór z chipsami 8) Teraz jem je bardzo sporadycznie, ze dwa na rok :D
ODPOWIEDZ