kostka masła

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

kostka masła

Post autor: Gosiuuunia »

mam pytanie, macie w domach osobne kostki masła, garnki itp. dla bezglutka? Ostatnio zastanawiał mnie fakt masła... Czy na kostce masła zostaje gluten po posmarowaniu chleba zawierającego gluten? No bo ja w domu nie dziele masła, ale jeśli to by szkodziło... no ja nie wiem...
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Ten temat już był ,ale pokrótce - wiele osób praktykuje osobne masło ze względu na okruchy, które można do niego wprowadzić na nożu.
Cornelia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 26 wrz, 2006 13:51
Lokalizacja: Z daleka

Post autor: Cornelia »

N o tak ja nie wiem ale chyba jednak też będe mieć osobną! :roll:
Wcale nie ma na imię Cornelia , ale tak na mnie mówcie!!!
Mona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: czw 11 mar, 2004 19:42

Kostka masła

Post autor: Mona »

Posmaruj normalny chleb masłem, a potem spójrz na niego - zawsze zostają okruszki :frown:
Garnki, patelnie, talerze itd. syn ma takie samo jak my, ale produkty które rozprowadzamy na naszym chlebie to już ma oddzielne: masło, dżem, majonez, miód... 8)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

U nas córka też ma osobno: masło, dżem, miód, majonez jest jeden ale używamy do niego tylko czystych sztućców.
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

ktoś napisał w jednej książce Pokonaj Alergię,że nie da się utrzymać diety bezglutenowej gdy w domu jest 1osoba na tej diecie,chodzi pewnie też o sterylność narzędzi.
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

To może zależeć od liczby domowników w obrębie jednej kuchni - im więcej osób [w mieszkaniu], tym większe prawdopodobieństwo zanieczyszczenia glutenem i zarazem trudniej o taką wymaganą sterylność.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Ja mam pojedyncze masło, pojedyncze sztućce, deski, patelnie...
Dżem mam swój, ale nie z powodu glutenu, dzieciaki jedzą zwykły, a ja z fruktozą.

Ale chciałam powiedzieć, że szefem w mojej kuchni jestem ja i nie łączę "linii technologicznych" ;)
Masła nie używam dla siebie, a jak mam potrzebę do jajecznicy dodać, to zawsze biorę z drugiej strony kostki, tam, gdzie nie było szans na okruszki. Jeśli robię coś glutenowego, to NAJPIERW dla siebie bez glutenu, a potem glutenożercom.
Zmywam w zmywarce, deski mam szklane...

Tylko sprzęty, których nie ma szans domyć w zmywarce mam osobne dla siebie i dla reszty - foremki na muffiny, opiekacz, patelnię teflonową do naleników.

Masło - gdy jeszcze używałam do pieczywa swojego, miałam osobne - kostka na pół i do dwóch maselniczek :)
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

dorciap1975 pisze:ktoś napisał w jednej książce Pokonaj Alergię,że nie da się utrzymać diety bezglutenowej gdy w domu jest 1osoba na tej diecie,chodzi pewnie też o sterylność narzędzi.
U mnie w domu jest 1 osoba na diecie (czyli 100 % domowników) i gluten na co dzień nie ma wstępu.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Najgorsza jest deska drewniana do krojenia, dlatego u mnie w domu ja z niej nie korzystam. Mieszkam z siostrą i tylko ja stosuję dietę bezglutenową.
Szafkę na swoje produkty mam oddzielną, deskę szklaną mamy razem, ale wątpię, żeby tam był gluten. Jestem czyściochem i zawsze myję dokładnie deskę i noże.
Co do masła... z siostrą kroimi go na pół i ja mam swoją część masła, a ona swoją :p
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

U mnie w rodzinie tylko ja jestem na diecie.Nie mam osobnego masła, deskę do krojenia chleba mamy wspólną i to drewnianą.Jak coś na niej kroje to najpierw przemywam.Garczki, patelnie i sztućce też są wspólne.Wystarczy dobrze umyć i gluten znika.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

@Monisiaczka

Masło też myjesz? Czy bierzesz z drugiej strony?
Ostatnio zmieniony czw 29 wrz, 2011 07:45 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Z jednej i z drugiej strony :) no i koniecznie wrzątkiem :053:

Monisiaczka - mam taką samą sytuację w domu co Ty - moje chłopaki raz na jakiś czas przypomną sobie, że jak włożą nóż do nutelli, czy gdzieś tam co mamy wspólne to tak jakby już zjedli całą nutellę. Więc wszytsko co mamy wspólne a co można "ubrudzić" obklejam jaskrawymi karteczkami z napisem- PRODUKT BEZGLUTENOWY. Czasem raz jeszcze się zastanowią, zanim włożą tam nóż.
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

:)

Post autor: Monisiaczka »

titrant bardzo śmieszne
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: :)

Post autor: titrant »

Monisiaczka pisze:titrant bardzo śmieszne
Nie śmieszne, tylko ciekawe. Nie ma możliwości, żeby uniknąć przenoszenia okruchów, jeżeli smaruje się tym samym nożem i tym samym masłem. Dlatego pytam jak radzisz sobie z problemem masła.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ