Jesień, katar, przeziębienie...

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Małgorzata pisze:Kurczę, to ja chyba też mam celiakię, bo u mnie to samo - bladość, ciśnienie jak tuż przed zapaścią no i marznięcie, nogi i ręce nieboszczyka....
A robiłam przeciwciała :?
Kiedyś zawsze dawano mi mniej lat niż mam w metryce...
Oj... :?
Małgosiu, wszystko dokładnie mam to samo co u Ciebie!!!
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Oj tak. Ja już jakiś czas chodzę po domu w wielgachnych grubych skarpetach, w pracy podkręcam kaloryfery, bo zimno a od wczoraj noszę dwie pary rękawic, zawsze potwornie bolą mnie palce.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Zgłasza się kolejny zmarżluch! Nawet w lecie nie nadążam za modą w sensie gołych nerek, pępka itp., a zimą fizycznie cierpię chłód i nieustannie spieram się w pracy, czy można nieco przymknąć okno :lol:
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

kabran pisze:A na co dzień na zimowe dni polecam skarpety narciarskie, są naprawdę dobre, cieplejsze i lepiej się "noszą" niż zwykłe np. wełniane. Poza tym wełna często uczula. I w ogóle różności narciarskie (takie fajne podkoszulki nie wiem z czego, ale suuper ciepłe). Gorrrrąco pozdrawiam.
Genialny pomysł, czemu ja na to prędzej nie wpadłam :-k :=D>:
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

że też wyzej zapomniałam! skarpety do łóżka oczywiście niemal cały rok. nawet je nazywam - skarpety spalne :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Marko Ramius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt 29 sie, 2006 10:02
Lokalizacja: Kościan

Post autor: Marko Ramius »

Dłonie, zawsze miałem zimne, ale od niedawna nastapiła poprawa. Za to serce mam gorące :D szkoda, że żadna go nie chce :(
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Teraz sypiam w dresach i bluzie, zdarza się że zakładam skarpetki, bo jak się odkryję w nocy, to katar i chore gardło murowane. Na drzemki też muszę uważać, bo nawet latem marznę i potem dłuuugo dochodzę do siebie :wink:
Dopisuję się do klubu niskociśnieniowców - 120/80 to dla mnie absolutne maximum. To które zwykle mam w połączeniu z uczuciem zimna i niską masą ciała predysponuje mnie do noszenia miana "człowiek widmo", ale nie radzę mnie tak nazywać :D
ola26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 09:43
Lokalizacja: kutno

Post autor: ola26 »

Jestem osobą, która bardzo rzadko choruje, ale niestety przyszedł czas kiedy wreszcie i mnie (chyba grypa) złapała. Przychodnia jest dziś zamknięta, a ja leżę i nie mam siły na nic. Przeczytałam wasze rady dotyczące domowych sposobów na chorobę i już wysłałam domowników do sklepu, ale mam pytanie jakie leki mogłabym wziąć, żeby wytrzymać do poniedziałkowej wizyty?
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Cóż, jeśli to naprawdę grypa, to niewiele można poradzić poza złagodzeniem objawów. Grypa jak wiadomo - to wirus, a na wirusa lekarstw nie ma. :039: A już na pewno nie antybiotyki.... No więc herbatka z sokiem malinowym (najlepiej lipowa) + ciepły kocyk, coś rozgrzewającego (mam na myśli maść jakąś ;) , np. Wick Vapo Rub) na klatkę piersiową, kark i stopy (a te w skarpetach ciepłych). Przy katarze lub jego zapowiedzi dobrze robi jakiś preparat z rutyną. Moje dziecię w sezonie grypowym pociąga sobie z gwinta syropek pt. Rutinacea Junior. Nie wiem, czy jest skuteczny, ale panna nie choruje (póki co...). Na gorączkę (ale taką wysoką tylko) polecam jakiś paracetamol (ja biorę zawsze Panadol, inne jakoś mi nie leżą). To tyle tak na gorąco. Pozdrawiam i trzymaj się ciepło!
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ola26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 09:43
Lokalizacja: kutno

Post autor: ola26 »

Dzięki wielkie za rady! Weekend jakoś przetrwałam i jutro wybieram sie do lekarza. Obawiam się jednak, że będzie chciała mi dać antybiotyk nie wiedząc nawet jakie leki może przepisać osobie na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

Witajcie wszystkie bezglutkowe zmarzluchy:) oczywiście przyłączam się do wszystkich zimnych stopek i łapek bo ja mam tak samo cały okrągły rok:P fajne te wszystkie domowe sposoby ale ja mam pytanko czy my możemy coś łykać kiedy w domu pełno kaszlących i kichających osób żeby też się nie zarazić??? pytałam w aptece i pani powiedziała że raczej nic z takich do rozpuszczania w saszetkach:( a witaminy??? co nam może zaszkodzić a co niee??? pomóżcie bezglutki:( taki mróz że od razu łapie!!! pozdrawiam:****
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Jak mnie coś łapie, albo jak jest taka pogoda jak teraz to piję wodę z cytryną i z miodem, pomaga też herbatka z majeranku. A moja właścicielka mieszkania poi mnie herbatką z kwiatów bzu z nalewką z bursztynu (ohyda, ale pomaga). Do tego naświetla mnie lampą Bioptron i omija mnie lekarz. Tak właściwie u lekarza z grypą to byłam 12 lat temu. Przez ten czas to raczej nie przyjmowałam żadnych leków zawsze wyleczyłam się sama.
Obrazek
madllene
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob 01 mar, 2008 14:21
Lokalizacja: Kunin

Post autor: madllene »

Mój sposób na przeziębienie to wapno z witaminką C :) ostatnio odkryty sposób na bolące gardło, podwyższoną temperaturę i złe samopoczucie to "mikstura" imbirowa (nie wierzyłam w jej skuteczność ale pomogła). Jest to wywar z imbiru z dużą ilością miodu (należy pamiętać żeby nie dodawać miodu do gorących płynów bo traci swoje właściwości).
Życie pędzi jak karetka.....
aga3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw 20 lis, 2008 11:49
Lokalizacja: woj.opolskie

Post autor: aga3 »

Ja też, ja też.....zmarzluch okropny-czy to lato czy zima dłonie i stopy jak lody.Moje ciśnienie to 90/60,a puls skacze czasami do 114.
Do łóżka zabieram.....termofor :D
pozdrawiam cieplutko :)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Czosnek, czosnek, czosnek!
Tyle ile rodzina jest w stanie z nami wytrzymać :D :P
Obrazek
ODPOWIEDZ