SŁOMA- łodygi i liście np. zbóż

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MałgorzataAnna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 14 paź, 2010 20:33
Lokalizacja: żywiec

SŁOMA- łodygi i liście np. zbóż

Post autor: MałgorzataAnna »

Na wstępie proszę o wyrozumiałość i cierpliwość dla mnie :D

Napewno zaliczam się do grupy zeschizowanych i przewrażliwonych matek, dlatego moje pytanie to: -czy słoma może zawierać gluten, może zagrażać chorym na celiakię?

-czy zabardzo się rozdrabniam i szukam?

Chodzimy czesto do stajni ze zwierzątkami w parku, pełno tam siana, zaiarenek owsa i pszenicy to ja już mam zawał jak to widzę :D

Ciekawi mnie czy ktoś się nad tym zastanawiał czy tylko ja mam korbe.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

MałgorzatoAnno siano nie jest z łodyg zbóż a tylko z trawy :D po drugie przecież ani Ty ani Twoje dziecko nie żywi się tym co podano zwierzątkom chyba koniom bo takowe przebywają w stajni. Przecież nie zaszkodzi nam patrzenie na ziarno owsa, pszenicy czy żyta, chyba jednak trochę przesadzasz ;)
Obrazek
MałgorzataAnna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 14 paź, 2010 20:33
Lokalizacja: żywiec

Post autor: MałgorzataAnna »

Słoma to suche łodygi i liście zbóż, a siano to sucha trawa.

Miałam nigdy nie miec dzieci lekarz powiedział, leżałam 2 ciąże bo były zagrożone i się udało- takze napewno schizuję bo się o nie boję. Schizuję też dlatego, że Kaja po okruszku chleba 2mm na 2 ( nie cm tylko mm:)) dostawała cało nocne czy dzienne ataki wymiotów, dusznosći także temu tak świruje (i tak teraz już mniej :D ).

Zastanawiam się czy poprostui po dotykaniu sobie tych suchych zbóż czy ziarenek pszenicy jak da palce do buzi bo jest mała i wszystko ciśnie do buzi czy jej też to szkodz.

Tutaj nie boję sie ani nie wstydzę zadawć głupich pytań, ważne, że moja ciekawość zostanie zaspokojona :D
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Jezeli jest silna alergia to dotykanie zbóż, a pózniej rączki do buzi może dawać objawy ( ja mam tak po zamieszaniu tą samą łyżeczką kawy z mlekiem, a póżniej mojej bez mleka). Co do celiakii się nie wypowiadam, bo nie wiem
MałgorzataAnna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 14 paź, 2010 20:33
Lokalizacja: żywiec

Post autor: MałgorzataAnna »

Dziękuję
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Z jakichś powodów celiacy unikają np. masła smarowanego nożem przez glutenowców. Okruchy mogą poskładać się na wcale istotną dawkę (za bezpieczną chyba przyjmuje się 100 mg dziennie). Ale może nie ma co wpadać w panikę, a po prostu myć ręce po wyjściu ze stajni?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
MałgorzataAnna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 14 paź, 2010 20:33
Lokalizacja: żywiec

Post autor: MałgorzataAnna »

Mam taka nadzieję, że bedziemy przestrzegac higieny to będzie ok.
ODPOWIEDZ