Dieta odchudzająca

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ola_la pisze:Ona też nie była do niczego potrzebna. Dla mnie to akurat niewielka różnica, czy jestem "za gruba" z powodu wody, czy czegoś innego, jeśli tej wody też nie mogę się pozbyć w normalny sposób i "noszę" ją miesiącami :).
To dobry i motywując początek. Powodzenia! :)
Na 1 g cukru magazynowanego w mięśniach w postaci glikogenu ma się odkładać ok. 3 g wody. Ta woda nie jest bardzo potrzebna, ale odpowiada pewnie za jędrny kształt mięśni, więc jakby nawet była pożyteczna. W każdym razie utrata tej wody, która następuje razem ze zużywaniem magazynowego cukru, nie świadczy o pozbyciu się niechcianej wody np. podskórnej, która może powodować opuchnięcie.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
amnesia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 13:27
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: amnesia »

A no właśnie więc trochę potrzebna jest. Pani dietetyk u której byłam bodajże w listopadzie poradziła mi żebym piła ok 1,5 litra wody oprócz innych płynów tj. zup, kaw, herbat ale ja nie jestem w stanie wypić nawet pół butelki wody ;/ sama zauważyłam że ogólnie mało piję. Tylko kawę do śniadania jakiś sok do obiadu i herbatę do kolacji. Rzadko się zdarza żebym była naprawdę spragniona. Myślicie że to o czymś świadczy czy po prostu tak mam ?
Celiakia zdiagnozowana w 1990 roku.
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

amnesia,


Za dużo się nie doszukuj, pilnuj bezglutenowej diety, komórki i tkanki się lepiej odżywią i zobaczysz czy wzrośnie zapotrzebowanie na płyny , a na chwile obecna szklanka wody na biurku i co jakiś czas łyczek napoju .
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kawia »

Porada kardiologa (chudego;)) ale wydaje mi się słuszna. Nie jesć wieczorem owoców, ani węglowodanów - bo organizm nie zdąży się uporac z podniesionym cukrem. Rezultat - wilczy głód rano i wzbogacone nocą zapasy tłuszczu. Owoce najlepiej do południa, zeby zdążyć spalić w ciągu dnia, wieczorem wyłacznie produkty niskoglikemiczne - zje się ich mniej, żeby się nasycić.
Obrazek
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Ja polecam na kolację białko z warzywami, podobnie obiad. Na śinadanie węglowodany :)
amnesia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 13:27
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: amnesia »

Zastosowałam się do waszych rad i waga sama spada :D z 69.5 teraz jest 66.4 :) Tylko mam jeden problem odkąd jestem na diecie czyli 3 tygodnie odczuwam po jedzeniu takie dziwne bóle brzucha... wcześniej nawet kiedy nie trzymałam diety nic takiego mi się nie przydarzyło. Czytałam że może to być przez bardzo wyniszczone jelita które teraz kiedy się regenerują mogą dawać takie objawy. Ale pewności nie mam bo nie sa to jakieś tragiczne bóle ale tak trochę pobolewa.

P.S Dietę trzymam raczej restrykcyjną czytam wszystkie ulotki i eliminuje gluten nawet w znikomych ilościach.
Celiakia zdiagnozowana w 1990 roku.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Te bóle niekoniecznie muszą być spowodowane bezpośrednio glutenem. Możliwe, że jeśli przestałaś jeść gluten, w ramach zastępowania zaczęłaś spożywać w większej ilości jakieś produkty, na które jesteś wrażliwa, a o których nie masz pojęcia, że Cię uczulają.

To, na ile to sytuacja odwracalna z odnowieniem jelit, pozostaje kwestią otwartą.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

Fajny wątek. Ja generalnie na diecie od roku, schudłam wtedy 4 kg i stoję z wagą.
mam w planach udać się do dietetyka co robić z reszta kilogramów.
gorzka6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 28 kwie, 2013 18:11
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: gorzka6 »

Ciekawe porady. Ja na diecie jestem od jakiegoś czasu, miewam wpadki, najgorzej, bo mlecznych produktów też nie mogę. Trochę mnie to dziwi, bo wcześniej piłam mleko i jadłam różne mleczne produkty, a odkiedy nie jem glutenu to po mlecznych rzeczach biegam do wc.
anelka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 22:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: anelka »

Faktycznie dziwne, ale musi to mieć jakieś uzasadnienie o.O
izek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 28 paź, 2013 11:25
Lokalizacja: gdansk

Post autor: izek »

ja schudłam dopiero przechodząc na weganizm i odstawiając gluten. kupuję tylko nieprzetworzone produkty, najlepiej BIO. jem duzo rzeczy 'sytych' (orzechy, wszystko pelnoziarniste, rosliny strączkowe, ziemniaki, awokado, banany, dodaje duzo zdrowych olejów do zup i sałatek) co sprawia ze nie muszę duzo jesc aby sie najesc i w ogole rzadko jestem glodna. ograniczyc cukier i uzywki (nawet zieloną herbatę... teina czy kofeina wprawia nasz organizm w stan 'strachu' przez co gromadzi on zapasy na ciężkie czasy :P ) i nie szalec z wysiłkiem fizycznym. wysypiać się!
go vegan!
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: salcia »

Jest program nazywa się C 9.W tej chwili go zakończyłam.Produkty naturalne na bazie aloesu.Schudłam około 4 kg w 9 dni.Super sprawa przy celiakii,sprawdzone produkty.Czuję się świetnie .
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
ODPOWIEDZ