Yerba Mate i kawa

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

No toś mnie zmartwił...
Kupiłem ostatnio kawę Astra - nisko drażniącą. No i efekty żołądkowe też były, choć muszę przyznać, że nieco słabsze. Aczkolwiek nie wiem, czy byłyby inne akurat tego dnia przy innej kawie, bo moje sensacje żołądkowe są raczej nieprzewidywalne i chyba zależne od wielu czynników.
Ostatnio zmieniony śr 23 wrz, 2009 09:15 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Rafal_tata pisze:Aczkolwiek nie wiem, czy byłyby inne akurat tego dnia przy innej kawie, bo moje sensacje żołądkowe są raczej nieprzewidywalne i chyba zależne od wielu czynników.
A nie masz ty czasem celiakii..? <:>>
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Już to przerabiałem przecież :)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Astry niskodrażniącej próbowałem kilku sortów nawet. O ile pamiętam, skutek miała na mnie podobny do innej kawy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
chypre
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: śr 11 cze, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chypre »

Nie mogę pić kawy, próbowałam dwa razy w życiu i efekt ten sam - torsje, dygot, zimny pot. Niedawno namówiono mnie na yerba mate, że pobudza a nie szkodzi - efekt ten sam aczkolwiek dopiero w połowie drugiego kubeczka. Dziękuję, "pobudziło" mnie do rana. Mam całą ledwie otwartą paczkę, jak ktoś chce to przyniosę na Nadzwyczajne Walne bo szkoda, żeby się turlała po szafce. Jakoś daję radę całe życie bez kawy, od dłuższego czasu bez czarnej herbaty, nigdy żadnych redbuli czy innych dopalaczy. Jeśli nie mogę zafundować sobie 10minutowej drzemki to zimna woda na twarz i jakoś odzyskuję rześkość. Przede wszystkim staram się nie zarywać nocy, a że nie mam małych dzieci to się udaje :) To komu herbatę?
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

chypre pisze: To komu herbatę?
Jaką masz?

Ja uwielbiam być pobudzony, zważywszy mój normalny stan sennego odpłynięcia. Niestety z mate podobnie u mnie jak z kawą i herbatą.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
chypre
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: śr 11 cze, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chypre »

Rosamonte Elaborada con palo
tę dokładnie http://www.yerba-art.pl/sklep/product_i ... ucts_id=34
kupiłam na targach medycyny naturalnej

opis tak mnie zasugerował - może powinnam palić i nadużywać, wtedy herbatka by mi się lepiej przyjmowała? :)))
Ostatnio zmieniony sob 31 paź, 2009 12:27 przez chypre, łącznie zmieniany 1 raz.
odiss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 cze, 2008 22:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: odiss »

Witam!
Co do Yerba Mate to też od pewnego czasu popijam ten zacny napitek. Dostępne są jak wiadomo różne smaki/mieszanki, ale dużo też zależy od sposobu przygotowania! Zwłaszcza, że można ją zalewać nawet 7 razy i na rożne sposoby np. latem chłodną wodą z sokiem i wychodzi super orzeźwiający napój. Z negatywnych skutków - co dla wielu może być ogromną zaletą - mogę wymienić brak apetytu.

Jako ciekawostkę znajoma poleciła mi właśnie Arktyczny korzeń syberyjski , który jak go reklamują posiada zalet co nie miara tylko jeszcze nie zdążyłem sprawdzić czy ta roślina jest bezpieczna, może ktoś wie coś na ten temat?
Ostatnio zmieniony pn 26 kwie, 2010 22:34 przez odiss, łącznie zmieniany 1 raz.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Dlaczego miałaby być niebezpieczna?
odiss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 cze, 2008 22:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: odiss »

nie znam tej rośliny, dlatego najpierw chciałbym się upewnić czy np. nie zawiera glutenu i czy będąc na diecie mogę ją spożywać
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Gluten w naturze występuje tylko w czterech zbożach. Jeśli jednak chodzi o jakieś dodatki, to trzeba sprawdzić na opakowaniu.
grubymiś
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 281
Rejestracja: sob 12 gru, 2009 19:33
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: grubymiś »

A ja polecam yerba mate z trawą cytrynową. Z dodatkiem naturalnego olejku cytrynowego.
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Ja lubię Yerba Mate ... wczoraj czytałem o niej czytaj składniki itp ... i zawahałem się i nie kupiłem ... więc można wypić jedną dziennie Yerba Mate czy nie bardzo ? :zdziw:
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

kuyt pisze:Ja lubię Yerba Mate ... wczoraj czytałem o niej czytaj składniki itp ... i zawahałem się i nie kupiłem ... więc można wypić jedną dziennie Yerba Mate czy nie bardzo ? :zdziw:
Czytałeś o jej składnikach? Gdzie czytałeś? Podaj link. Chętnie też się czegoś nowego dowiemy. :)
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Malia pisze:
kuyt pisze:Ja lubię Yerba Mate ... wczoraj czytałem o niej czytaj składniki itp ... i zawahałem się i nie kupiłem ... więc można wypić jedną dziennie Yerba Mate czy nie bardzo ? :zdziw:
Czytałeś o jej składnikach? Gdzie czytałeś? Podaj link. Chętnie też się czegoś nowego dowiemy. :)
Ja czytałem w markecie czytałem co i jak jakie ma składniki jakie dodatki itp .... więc nie kupiłem bo miała jakiś posmak owocowy a czytałem , że herbat owocowych nie można pić więc odstawiłem na półkę ... :)
ODPOWIEDZ