ryż bezglutenowy

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

marcellinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob 02 maja, 2009 19:02
Lokalizacja: Koszykowice

ryż bezglutenowy

Post autor: marcellinka »

Robiłam zakupy i ze zdziwieniem zobaczyłam na półce w sklepie ze zdrową żywnością wśród bezglutenowych "ryż bezglutenowy" No i zgłupiałam. Sądziłam do tej pory, że ryż nie ma glutenu. O co chodzi?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Na yerba mate też jest znaczek, że jest bezglutenowa. Przerost formy nad treścią i tyle, moim zdaniem.
marcellinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob 02 maja, 2009 19:02
Lokalizacja: Koszykowice

Post autor: marcellinka »

Już zaczęłam się zastanawiać, czy styka się gdzieś z glutenen. A to po prostu tak, jak piszesz.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

RYŻ

Post autor: PUMA »

Bezgutenowy jest tylko ryż biały krótki. Podejrzane są ryże długie, trzeba uważać, bo są mocno modyfikowane i niepewne są kolorowe... A jest zbożem "RYŻ DZIKI" i zawiera gluten!!! Mam to napisane wyraźnie w materiale dołączonym do wyników badań z Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Ten "dziki ryż" jest z trawy rosliny chyba kanadyjskiej. Jestem uczulona na gluten i nie wolno mi jeść ryżu dziekiego...

Zapraszam na mój bloog:

http://blog-alergia.bloog.pl
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

PUMA, przeczytaj ten post: viewtopic.php?p=44717&highlight=#44717
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Ryż bezglutenowy

Post autor: PUMA »

Rafale, dziekuję za wiadomość. Ale... Na różnych stronach w Internecie jest masa wiadomości "mętnych" na temat ryżu. Wprost nie ma nigdzie wyjaśnień. Ale nie o to chodzi.
Tak jak pisałam we wczesniejszym komentarzu, mam wyraźne wskazanie w opisie wyników badań krwi Testem ImuPro 300, że mogę jeśc ryż, /nie mylić z "ryżem dzikim"/, jest to zboże, które z ryżem nie ma wspolnego i on zawiera gluten.
Warto wspominać o różnicy w interpretacji okreslenia "ryż dziki". Te gliadyny, prolaminy i inne szczegółowe okreslenia, które są w poście poleconym od ciebie to jeszcze bardziej zaciemnia problem, a nie rozjaśnia.
Co raz częściej widzimy, że określenie "ryż dziki"j est używane do ryżu tak samo jak do tej tej rośliny ryżopodobnej.
Są też ryże amerykańkie, japońskie...itd. Mam dystans do tego ryżu...
Pozdrawiam serdecznie :)
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Jeszcze o ryżu dzikim...

Post autor: PUMA »

DZIKI RYŻ

Dziki ryż nie jest ryżem, tylko jest zbożem. W ziarnach tej trawy /owies wodny/jest gluten.

Ryż dziki - w rzeczywistości nie jest ryżem, tylko zupełnie inną trawą (o nazwie zizania wodna, owies wodny), pochodzącą z Ameryki Północnej.
Rośnie dziko na brzegach Missisipi, w jej górnym biegu. Jest dość drogi, gdyż jego zbiór jest bardzo trudny. Gotuje się dość długo. Ma szarobrązowy kolor, po ugotowaniu staje się purpurowy, a jego smak przez niektórych jest porównywany do karczochów. Bardzo często łączy się go z ryżem białym.
Mnie tego ryżopodobnego cuda nie wolno jeść. Przed tym ostrzegałam. Jeszcze raz pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Możesz oczywiście zrobić z tą wiedzą co chcesz, ale najważniejsze jest to, że w celiakii odpowiedź immunologiczna dotyczy nawet nie samego glutenu lecz KONKRETNEGO łańcucha białek. Gluten to nazwa umowna. Znajduje się on, czy też raczej można go pozyskać nie tylko z naszych zbóż, ale także z ryżu i kukurydzy. Te dwa ostatnie jednak nie mają nic wspólnego z celiakią oraz z całym związkiem przyczynowo-skutkowym występującym w tej chorobie.
gatta18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 11 sie, 2010 21:55
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: gatta18 »

Są wafle firmy SONKO z dzikim ryżem, oznaczone jako produkt bezglutenowy, więc chyba można je bezpiecznie jeść?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Pewnie je przebadali przed oznakowaniem...
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

I właśnie o tym pisałam, tzn., że okreslenie dziki jest używane w stosunku do ryżu i do amerykańskiego owsa wodnego. Prawdziwe ryże mogę jeśc a ten ryzopodobny nie. Może tylko ja mam taki problem...
Firma Sonko wydaje sie być wiarygodna. Ale, jak pokazują dwie tury badania produktów przez Stowarzyszenie nic dla nas nie jest pewne... Gluten znajduje sie nawet tam, gdzie go nie powinno być: w kaszy gryczanej firmy KUPIEC i mące kukurydzianej i w bezglutenowym "Chlebie morskim z amarantusem" firmy Glutenex.
Kupiłam sobie dziś firmy Sonko, "Ryż amerykański" krótkoziarnisty, to ten dla nas najlepszy. Zobaczymy.
Pozdrawiam :)
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

RYŻ AMERYKAńSKI firmy SONKO

Post autor: PUMA »

Wczoraj kupiłam, dziś ugotowałam. Jest pyszny jak dawnije. Normalny a nie jakieś twarde łupki... Jak ktos lubi krótkoziarnisty, kleisty ryż to ten taki jest. PYCHA!!!
wiolta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010 21:00
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: wiolta »

Gluten znajduje sie nawet tam, gdzie go nie powinno być: w kaszy gryczanej firmy KUPIEC


Naprawde?????kasza firmy Kupiec jest glutenowa??Ja ja podaje corce,prosze o jakies potwierdzenie. <hmm>
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Wyniki II tury badań produktów znajdują się w tabeli pod tym linkiem, na stronie głównej strony Stowarzyszenia:
http://www.celiakia.pl/index.php?option ... &Itemid=28

Pozdrawiam :)
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

wiolta, kaszę gryczaną przed użyciem trzeba rozsypać np. na stole i przebrać. Wszystkie nasiona zbóż wyrzucić i wtedy kasza jest już OK.
Nadmieniam jednak, że ten wątek jest o ryżu :)
ODPOWIEDZ