Czym zastąpić cukier

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Czym zastąpić cukier

Post autor: violla »

Ja mam za sobą 4 m-ce diety i leczenia suplementami. Sama dieta nic by nie dała-to prawda. Pierwszego owoca w postaci kilku winogronek i 1/4 jabłka zjadłam chyba po 2 m-cach. Ogólnie nie jadam żadnych owoców do nadal, ani warzyw z wysokim IG, a jeśli to zrobię to staram sie trzymać się sumarycznej wartości IG czyli nie więcej niż 50 na posiłek. Bananowiec lub babeczki bananowe stały się wyjściem awaryjnym imprezowym od niedawna. Zjadam z 2 kawałeczki dziennie- nie więcej, by nie dostarczyć organizmowi zbyt wiele cukru na raz. Wiem, ze banany jak i marchew mają wysoki IG. Piekę takie ciasto, porcjuję i zamrażam. To wygodne rozwiązanie, gdyż z ciastem na bitej śmietanie/masie tego nie zrobię.

Nawet stewii i ksylitolu nie używałam w czasie pierwszych 2,5 m-ca. Schudłam 5 kg w 2 m-ce. Odzwyczaiłam się jeść ziemniaków (teraz mi nawet nie smakują ;) ). Dopiero od niedawna wprowadzam stewie i ksylitol, głównie ze wzgl na dziecko. ja nie musiałabym już jeść słodkiego. Dziecku trochę jeszcze żal słodyczy, to czasem jej upiekę jakieś ciasteczka na ksylitolu lub stewii.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Czym zastąpić cukier

Post autor: Anula80 »

Do poczytania, przed chwilą znalazłam:
http://pinkcake.blox.pl/2015/02/Ksylito ... ralny.html
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ