OBIAD DLA CAŁEJ RODZINY...

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

OBIAD DLA CAŁEJ RODZINY...

Post autor: PUMA »

Jeżeli ktoś w rodzinie choruje na celiakię, hipolaktazję czy inną alergię pokarmową, nie da się sprowadzić życia tej rodziny do tego, że osobno gotuje się dla chorej osoby i osobno dla reszty. Właśnie dlatego bardzo nie lubię używania określenia „DIETA". Sugeruje ono, że ten stan będzie trwać krótko, więc się pomęczymy, a potem wszystko będzie jak dotychczas. Szerzej o tym na moim blogu pod adresem:

http://blog-alergia.bloog.pl/id,6468558 ... index.html
Ostatnio zmieniony ndz 05 gru, 2010 18:13 przez PUMA, łącznie zmieniany 1 raz.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Polędwiczki wieprzowe w sosie ...

Post autor: PUMA »

Cały menu obiadowe to: Polędwiczki wieprzowe w sosie, do tego kasz gryczana zapiekana i jako dodatek sałatka seledynowa z ogórków. Wykwintne danie na niedzielny obiad dla całej rodziny. Przepisy znajdują się na moim blogu pod adresem:

http://blog-alergia.bloog.pl/id,6468893 ... index.html
Ostatnio zmieniony ndz 05 gru, 2010 18:13 przez PUMA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

Nas jest pięcioro, tylko jedna osoba na diecie bg (środkowe dziecko), pracuję na 2 etatach, mąż też nie miałabym czasu i chęci gotować osobno dla syna - wszyscy jemy bezglutenowo. Jedynie używamy innego pieczywa i makaronu. Jedzienie jest pyszne, choć nie jestem jakąś wyszukaną kucharką (np z ciast wychodzą mi tylko biszkopty nad czym ubolewam). Grunt to być konsekwentnym i pomysłowym. Syn ostatnio był zdziwiony na komisji jak go pani psycholog zapytała czy celiakia go ogranicza. Na wszystkich imprezach rodzinnych podejmuję gości 100% bezglutenowo - nikt się nie skarży, cześć rodziny się przystosowała i też robią bg jedzenie.
Asia
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Witaj

Post autor: PUMA »

Witaj Mamo Dwójki!

Bardzo się cieszę, że zmieniliście swój sposób żywienia na prawie bg. U nas ja jestem chora i podobnie jak ty, wszystko przygotowuję bg. Na razie chleb jem inny tak jak twój syn, ale kupujemy wypiekacz i reszta rodziny też będzie jeść chleb bg, bo im smakuje ;) Makaron kupuję bg dla wszystkich jednakowy lub robię sama ze skrobi pszennej, mix-u.
Fajnie, że wykryliście, tak wcześnie, że syn jest chory. A ja, o tym, żę jestem na TO chora wiem od sierpnia, a jestem już babcią… Moja wnusia ma 6 lat i prawdopodobnie odziedziczyła mój gen. Dopiero będzie mieć badanie.
Ja jestem na diecie bg i bezmlecznej. Na gluten i mleko mam alergie pokarmową III stopnia, ale w sumie tylko już w mniejszym stopniu jestem uczulona na 25 produktów. Jeszcze kurkuma jest dokuczliwa, bo jest używana często jako barwnik… Pozdrawiam serdecznie małego Bezglutka i cała rodzinę.
Waazkaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 10 mar, 2014 11:33

Re: OBIAD DLA CAŁEJ RODZINY...

Post autor: Waazkaa »

Blog bardzo fajny. Tak sie sklada ze córcia ma celiakię, a druga astme (alergię na drób, ryby i seler) U mnie w rodzinie nikt się nie gniewa, ale obiad zawsze im woże jak jade w odwiedziny. Jest to o tyle mniej problemów niz jakby wystapiły objawy.
ODPOWIEDZ