Duhring i cukrzyca typu 1 szukam dietetyka / kraków

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RitaK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 16 maja, 2021 19:12

Duhring i cukrzyca typu 1 szukam dietetyka / kraków

Post autor: RitaK »

Witam Kochani
jestem tutaj zupełnie nowa, szczerze mówiąc założyłam profil by szukać pomocy.
Wiosną tego roku po wieloletniej walce zdiagnozowano u mnie chorobę Duhringa (dzięki biopsji immunofluorescencyjnej).
Jestem także cukrzykiem typu 1 od przeszło 10 lat. Dla ludzi znających problem cukrzycy, z pewnością zrozumiałe będą moje dylematy związane z koniecznością zastosowania nowej diety (to co wolno przy cukrzycy nie wolno bezglutenowcom i na odwrót..)

Z moją cukrzycą radzę sobie całkiem przyzwoicie, dużo schudłam, niestety sytuacja się zmieniła od momentu przejścia na dietę bez glutenu.
Czuję, że sama sobie nie poradzę, za dużo pytań, za dużo gdybania i po prostu już chyba nie mam siły.

Kochani, potrzebuję namiary na naprawdę dobrego dietetyka znającego się na chorobie Duhringa w okolicach Krakowa.
Obawiam się, że jeśli udam się do kogoś kto prowadzi celiaków, a nie zna Duhringa, to po prostu sobie nie poradzi.
Jeszcze ta nieszczęsna cukrzyca..
2011 - cukrzyca typu 1
2021 - Duhringowy świeżak
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Duhring i cukrzyca typu 1 szukam dietetyka / kraków

Post autor: pleomorfa »

Witaj :)
Początki są zdecydowanie najtrudniejsze, w każdej diecie i również przy łączeniu dwóch, pozornie wykluczających się wzajemnie.

Jestem dietetyczką, mieszkam w Krakowie, sama jestem na diecie bezglutenowej i znam chorobę Duhringa. Przynaję, że z samą cukrzycą t. 1 nie miałam okazji dotychczas prowadzić Podopiecznych, ale mam podstawy teoretyczne. Aktualnie poradnictwo prowadzę wyłącznie przez internet, ale jeśli potrzebujesz pomocy zapraszam na priv, na ile będę mogła chętnie pomogę w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Niekoniecznie w ramach typowej współpracy dietetycznej. Zależy jaka jest potrzeba :).
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ