Jednorazowa wpadka- bardzo proszę o odpowiedź

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorkub
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 17:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Jednorazowa wpadka- bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: dorkub »

Ostatnio zdarzyła mi się wpadka i od naprawdę długiego czasu zjadłam trochę glutenowego jedzenia. Aby pozbyć się nieprzyjemnego uczucia, popiłam to senesem aby szybciej pozbyć się zawartości z żołądka. Aczkolwiek w międzyczasie biorę tabletki antykoncepcyje. I tak się zastanawiam, czy wpadka z jedzeniem nie spowodowałaby wchłonięcia się leku? Pomiędzy tabletką a sensem minęło 4 h, ale bardziej myślę tu o długofalowych efektach wpadki.
celiakia od lutego 1996 ;)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: pleomorfa »

Skoro masz zagojone jelita to raczej nie powinno to wpłynąć znacząco na wchłanianie się tabletek... chyba, że miałaś biegunkę to tutaj standardowo mogła nie zdążyć się wchłonąć. Senes to nie jest dobry pomysł na pozbycie się zawartości żołądka, bo to jak szczotka na jelita. Druciana ;). Tym bardziej, że z tego co kojarzę Dorkub to u Ciebie sprawa za prosto nie wyglądała.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
dorkub
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 17:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: dorkub »

Teraz było wszystko okejo oprócz tej jednej wpadki. Dzięki za odpowiedź :)
celiakia od lutego 1996 ;)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: pleomorfa »

Rozumiem. No to jeśli nie było biegunki do 4h po zażyciu tabletki to powinno być ok, przynajmniej tak kiedyś twierdziła moja ginekolog.
Zdrówka! :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ