Dwulatek na diecie

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sylwia mama Filipka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 07 paź, 2016 09:43

Dwulatek na diecie

Post autor: Sylwia mama Filipka »

Witam, jestem mamą dwulatka chorego na celiakie. Syn został zdiagnozowano w wieku 11msc. Od tamtej pory jest na diecie bezglutenowej. Syn waży 14,3 kg. Czy są tutaj mamy które tez mają dzieci na diecie bg
? Ile ważą wasze pociechy?
md573
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: ndz 16 lut, 2014 20:29
Lokalizacja: Mielec

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: md573 »

Witaj. Jest tu dużo mam dzieci na diecie bg. U mojego syna zdiagnozowano celiakie w wieku 4 lat, ważył wtedy 12 kg. Teraz ma 7 i waży 19 kg.
Sylwia mama Filipka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 07 paź, 2016 09:43

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: Sylwia mama Filipka »

A jak sobie radzi z dieta? Ciężko było wprowadzić dietę? Myślisz że dzieci na diecie bg zawsze będą wolniej przybierać na wadze i będą szczuplejsze?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: Anula80 »

Mój syn ma 7 lat, 124 cm wzrostu, 24 kg. Na diecie prawie od 4 lat
Przed diagnozą wzrost i wagę miał w normie, wcale nie przestał rosnąć
Teraz też mieści się w widełkach
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: monisiak81 »

Mój ma 3 lata i 2 miesiące, waży 13 kg w porównaniu do współ przedszkolaków rośnie wolno, i czasem mnie to martwi.
dieta b/g i bezmleczna
Sylwia mama Filipka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 07 paź, 2016 09:43

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: Sylwia mama Filipka »

Widzę że każde dziecko inaczej przybiera na wadze będąc na diecie. Jednak naszym dzieciaczkom jest trudniej i wagowo i ilością glutenowych art.spozywczych w sklepikach szk.i przedszkolach.
karnila
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 08:54
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: karnila »

W jaki sposób u tak małych dzieci (np. 11 miesięcy) udało się zdiagnozować celiakie?
Sylwia mama Filipka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 07 paź, 2016 09:43

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: Sylwia mama Filipka »

Syn miał gastroskopie i biopsje jelita, diagnoza celiakia. Mało przybiearal na wadze, wzdety brzuszek "cuchnace" kupki brak apetytu, w nocy płacz. Z krwi nic nie wyszło więc lekarz skierował nas na badania. ( całe leczenie, badania odbyły się w Norwegii ponieważ tutaj mieszkamy).
romantycznaona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 28 paź, 2016 20:20

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: romantycznaona »

Ja mam to samo, pierwsze objawy w wieku 11 miesięcy, bezsenne noce, kwaśne kupy, zero włosów na głowie, diagnoza dopiero w wieku 20 miesięcy. Mała ma 2,5 roku wazy 11,5 kg, na tle innych dzieci zawsze jest najchudszą i najmniejsza.


Moja córka po najmniejszych ilościach glutenu ( okruszek chleba) nie śpi cała następna noc, jest nerwowa, gryzie, drapie, wali głowa w ścianę, jak po jakiś dopalaczach, nie sprawdziła się kuchnia glutenowa i bezglutenowa w jednym domu, wszyscy jemy bezglutenowo, nikt nie przynosi nic glutenowego do domu i jakoś to wszystko funkcjonuje. Ostatnio chciałam ja posłać do przedszkola, własne posiłki robiłam ale i tak były przebicia glutenu. Nie spała cały tydzień i dałam spokój. Nie wiem jak to będzie dalej, zaczynam się martwić, pewnego rodzaju kalectwo to jest, u niej działa najbardziej na układ nerwowy gluten. Dostałam lek hydroksyzyne ale jak jest po glutenie to i cała butle bym mogła jej dać a i tak nie będzie spała. Masakra jakaś.
Sylwia mama Filipka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 07 paź, 2016 09:43

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: Sylwia mama Filipka »

Widzisz u nas badanie miał w wieku 11 msc i od razu dieta. Na początku był chaos w kuchni jak i z posiłkami ale teraz jest ok. Ale gdy zje choć odrobinę glutenu to ma wzdety brzuszek i " cuchnace " czarne kupki i do tego zerwane nocki. Teraz byliśmy na bilansie i jestem pod wrażeniem bo synek wazy 14,7kg i ma 91,5 cm wzrostu jest super. głowa do góry na pewno będzie dobrze. I córcia pomalutku będzie przybierać na wadze ☺
bezglutenowa_mama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 31 lip, 2016 20:28

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: bezglutenowa_mama »

Witam, jestem mamą prawie 2-letniej dziewczynki. Mała od pierwszych urodzin praktycznie nie przybierała na wadze (min8kg max 9kg) wyglądała strasznie bledziutka, podkrążone oczka, chudziutkie rączki, nóżki, bardzo wzdęty brzuszek, biegunki śmierdzące i w ogromnych ilościach, słaba kondycja. Gdy miała 1,5roku stwierdzono u niej celiakię. Po wstępnych badaniach z krwi gastroenterolog skierował nas na badania do szpitala. Genetyczne plus gastroskopia z biopsją jelita stwierdzono celiakię. Przy wypisie waga 8,6kg. Od lipca córka przytyła do 12kg urosła 5cm. Gdy zje coś glutenowego (kiedyś kawałek parówki przypadkiem i niby bezglutenowe płatki cheerios ale z owsem) pojawia się biegunka, śluz w kupce i gorączka do 39*C. Na diecie córka czuje się dobrze coraz chętniej je nowości. Ja jako mama nauczyłam się gotować bezglutenowe potrawy, dbać o to by nic córka nie wzięła co mogłoby jej zaszkodzić. Łatwo nie było ale najważniejsza jest systematyczna praca i stanowczość w działaniu a to zaowocuje szybkim rozeznaniem w nowej sytuacji.
Sylwia mama Filipka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 07 paź, 2016 09:43

Re: Dwulatek na diecie

Post autor: Sylwia mama Filipka »

A co wasze pociechy najbardziej lubią jeść?? Mój synek kocha zupy domowe zupki. Bardzo lubi kasze z sosem i do tego mięsko oczywiście obowiązkowo buraczki. Obiad zjada ładnie gorzej z kanapkami tutaj toleruje tylko żółty ser i rybkę w sosie pomidorowym.. Oczywiście owoce, warzywa ( brokuły, szpinak brukselka, groszek) też lubi. A jak u was??
ODPOWIEDZ