Jak sobie poradzić z dietą?

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Jak sobie poradzić z dietą?

Post autor: violla »

Dzięki.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak sobie poradzić z dietą?

Post autor: Derwid »

pleomorfa pisze:http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... Esbit.html
Ale reklamę robię, ale muszę przyznać, że jestem zadowolona :)
Łał, ale zarąbisty termos!
Przydałoby mi się coś takiego na zupę...
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Jak sobie poradzić z dietą?

Post autor: violla »

Dziewczyny, czy ciasto fermentowane to nie są przypadkiem zwyczajne niedorobione drożdże? Takie coś w składzie ciasteczek przeczytałam.

Termos kupiony (tylko większy niż w linku). Już przetestowany :D .
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Jak sobie poradzić z dietą?

Post autor: violla »

Sheep pisze:Jajka! :)
A poza tym, jak mówi Leeloo, człowiek głodny, zwłaszcza po porządnym wysiłku na szlaku, na powietrzu i w lesie, zeżre wszystko :)

Okazało się, że faktycznie zjadła wszystko co miałam przygotowane. Po 7 godzinach makaron w termosie już był letni, ale zjadła ;). Kanapki, tortille szykowała sobie sama więc nie było na kogo zepchnąć, że coś nie smakuje :P . Taki mój trik ;) .
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Jak sobie poradzić z dietą?

Post autor: Leeloo »

No i super viollu :) człowiek na powietrzu inaczej funkcjonuje. I do wszystkiego potrafi się dostosować. Nawet najbardziej uparty ;)
incola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr 26 sie, 2015 22:05

Re: Jak sobie poradzić z dietą?

Post autor: incola »

Na szlaku zjada się wszystko, święta prawda. Próbowałaś może musli? Odmiana bezglutenowa wraz z jogurtem naturalnym, dodatkiem twarogu i suszonych owoców smakuje wyśmienicie i jest bardzo sycąca :)
bartek.drozd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn 16 maja, 2016 23:50

Re: Jak sobie poradzić z dietą?

Post autor: bartek.drozd »

Pamiętajmy że choroba nie musi dawać objawów a jedynie symptomy o których warto pomyśleć. Ale jeśli mamy diagnozę taka a nie inną to nie wolno nam tego lekceważyć nawet jak nie ma objawów. Nie najważniejsze jest czy nas coś boli czy nie boli ważne jak w środku nasz organizm walczy z choroba i to jest priorytet. Więc nie zawsze to co nie odczuwalne jest złe i nie ma sensu. zdrówka dla wszystkich :0
Obrazek
ODPOWIEDZ