Wrażenia z EXPO 2018

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ewa48Ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Wrażenia z EXPO 2018

Post autor: Ewa48Ewa »

Po raz kolejny mieliśmy cudowne, bezglutenowe święto. Bogaty program i wielość wystawców wywoływała istny zawrót głowy. Co prawda, dużą część oferowanych towarów spotykamy na co dzień w sklepach stacjonarnych i w Internecie. Jednak możliwość osobistego kontaktu z przedstawicielami firm a także możliwość degustacji powodowały niejednokrotnie, że nabieraliśmy przekonania do produktów, które do tej pory omijaliśmy. Poza zakupami można było uczestniczyć w pokazach gotowania, wysłuchać ciekawych prelekcji, wywiadów, a dla dzieci - istny raj, od zabaw, konkursów po specjalne warsztaty kulinarne. Wydawać by się mogło, że dzisiaj, gdy nie ma problemu z dostępem do żywności bezglutenowej i przy tak szerokim wyborze takie targi są niepotrzebne. Nic bardziej mylnego, bo poza zakupami, poznaniem różnych nowinek medycznych, dietetycznych, itp. mieliśmy okazję my Członkowie Stowarzyszenia do towarzyskich spotkań. Często nie pamiętaliśmy nawet swoich imion, wiedzieliśmy tylko, że Ci są z Krakowa, Ci z Gdańska Ci z Wrocławia etc, etc. ….
Takie przedsięwzięcie mogło się udać jedynie dzięki wielkiej pasji wielu osób, dlatego też doceniając ogrom pracy Zarządu i całej rzeszy Członków naszego Stowarzyszenia, którzy wspomagali Zarząd najserdeczniej dziękuję.

P.S. I pomyśleć, że kiedyś „w zamierzchłych czasach„ w Warszawie, w delikatesach na Placu Zbawiciela, funkcjonowało tylko jedno stoisko z żywnością bezglutenową. Najczęściej były to produkty z kukurydzy, sprowadzane z zagranicy, niesmaczne i szybko pleśniejące. Nikomu nawet do głowy nie przyszło aby marzyć o targach żywności bezglutenowej.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 7706
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Wrażenia z EXPO 2018

Post autor: Leeloo »

a o to relacja, zdjęcia i podziękowania!

https://celiakia.pl/gluten-free-expo-iv ... z-za-nami/
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 7706
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Wrażenia z EXPO 2018

Post autor: Leeloo »

Przedstawiamy krótki FILM z Gluten Free EXPO IV – największej imprezy bezglutenowej jaka kiedykolwiek odbyła się w Polsce. Na naszym święcie wszystkich bezglutenowców przybyło około 10 000 osób z całego kraju! Gluten Free EXPO nam, organizatorom, na zawsze pozostanie w pamięci jako wydarzenie pełne emocji. Wszystkie osoby, które chciałyby sobie przypomnieć te chwile, a także te, które nie mogły być z nami serdecznie zapraszamy do obejrzenia FILMU z Gluten Free EXPO IV (trwa 2,5 minuty) :sylwester:

Film jest dostępny na naszym kanale na youtubie:
https://www.youtube.com/watch?v=6ql8FRt ... e=youtu.be

Dziękujemy BeLogic Studio za jego stworzenie <kwiaty>
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
ODPOWIEDZ