Gluten Free EXPO 2015

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: Leeloo »

Co do napojów to były darmowe 2 lata temu (jak nie byłaś to mogłaś nie wiedzieć)
byłam, byłam. napoje były, na degustacjach, tak jak i w tym roku.
rok temu na spotkaniu członków stowarzyszenia również kawa, herbata, woda,były dostępne za free
MDC, jak napisała Daria, to zupełnie inna bajka, inne cele i zadania.

W sumie czemu mnie to nie dziwi, że zawsze znajdzie się ktoś kto będzie marudził. Ludziom to się jednak nigdy nie dogodzi.
nic dodać.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: GOSIASIT »

Tak tak Adrian przesadzil z tym,ale cena kawy zawaliła mnie z nóg,dopiero jak przy czwartej uświadomiłam sobie ile wydalam na kawę,za jedną zapłaciłam 7zł czarna bez cukru,pani jak zapytałam czy wleje mi łyżkę mleka bo kawa trochę za mocna zaśpiewała mi kolejne 2 zł!!!no według mnie to lekka przesada.co do wody nie musiała być za darmo ale fajnie jakby można gdzieś było kupić,nie było takiej możliwości,wieczorem po targach pedzilam 2 km na cpn po wodę,bo czułam się odwodniona!

Ogólnie podsumowując było MEGA ZAJEBIASZCZO!!!Brawa dla organizatorów,tak naprawdę wszystko było dopięte na ostatni guzik,o wszystkim pomyślano.

Zapomniałam wspomnieć,byłam świadkiem GŁUPIEJ sytuacja,ale tu zarzuty do hotelu,dziewczyna z dzieckiem w wózku zapytala gdzie może przewinąć dziecko,pani w recepcji zrobiła wielkie oczy zadzwoniła gdzieś i dowiedziała się że nie ma w całym hotelu takiego miejsca!
to było w piątek,w sobotę udostępnili łazienkę dla niepełnosprawnych tam koło kawy.
jakby mi ktoś powiedział że nie ma takiego miejsca to przed ladą recepcji rozwinelabym się na kocyku i dziecku na kocu na podłodze zmienilabym tą pieluche a jeszcze lepiej jakby mega śmierdząca kupa była hehe,no bo jak może nie być takiego miejsca?rodzic na morgi karzą a później przewinąć nie ma gdzie!żenada!zresztą co do pokoju i obsługi mam dużo uwag,ale zachowam dla siebie!
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: Adrian »

GOSIASIT pisze:Tak tak Adrian przesadzil z tym,ale cena kawy zawaliła mnie z nóg,dopiero jak przy czwartej uświadomiłam sobie ile wydalam na kawę,za jedną zapłaciłam 7zł czarna bez cukru,pani jak zapytałam czy wleje mi łyżkę mleka bo kawa trochę za mocna zaśpiewała mi kolejne 2 zł!!!no według mnie to lekka przesada.co do wody nie musiała być za darmo ale fajnie jakby można gdzieś było kupić,nie było takiej możliwości,wieczorem po targach pedzilam 2 km na cpn po wodę,bo czułam się odwodniona!

Ogólnie podsumowując było MEGA ZAJEBIASZCZO!!!Brawa dla organizatorów,tak naprawdę wszystko było dopięte na ostatni guzik,o wszystkim pomyślano.

Zapomniałam wspomnieć,byłam świadkiem GŁUPIEJ sytuacja,ale tu zarzuty do hotelu,dziewczyna z dzieckiem w wózku zapytala gdzie może przewinąć dziecko,pani w recepcji zrobiła wielkie oczy zadzwoniła gdzieś i dowiedziała się że nie ma w całym hotelu takiego miejsca!
to było w piątek,w sobotę udostępnili łazienkę dla niepełnosprawnych tam koło kawy.
jakby mi ktoś powiedział że nie ma takiego miejsca to przed ladą recepcji rozwinelabym się na kocyku i dziecku na kocu na podłodze zmienilabym tą pieluche a jeszcze lepiej jakby mega śmierdząca kupa była hehe,no bo jak może nie być takiego miejsca?rodzic na morgi karzą a później przewinąć nie ma gdzie!żenada!zresztą co do pokoju i obsługi mam dużo uwag,ale zachowam dla siebie!
To fakt ceny za napoje były z kosmosu, byłem pewien że będzie za darmo tak jak na poprzednich targach, 2 lata temu był ekspres z kawą, herbata, woda, filiżanki każdy kto chciał sobie podchodził i nalewał, tego nie wątpliwie brakowało na targach...ale cóż mam nadzieję, że w następnej edycji będzie lepiej... :okulary2:
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: sandyy »

Ja ze swojej strony chcialam podziekowac za tak fajna impreze :)
Pierwszy raz moglam poczuc sie zupelnie normalnie i najzwyczajniej w swiecie nie pyta, czy na pewno i czy aby na pewno i na 100% nie ma glutenu? :D choc przy pierwszych ciastkach bylo zawahanie - moge/nie moge.

Full osob wlozylo w to tyyyle pracy i naleza sie Wam podziekowania za to :)
Dla mnie organizacja super, duzo wystawcow, mozliwosc kupienia w zasadzie wszystkiego.

Nie bylo wody/kawy/herbaty za free? Ludzie, nie robmy problemu i nie psujmy za te 7zl wrazen/wspomnien po expo. zawsze mozna bylo zrobic kilka podejsc pod cydr, kupic marwit i na miejscu wypic itp itd


Ze swojej strony DZIEKUJE jeszcze raz <3 i czekam na kolejne <3
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: pawelski »

Leeloo pisze:Co Wam się najbardziej podobało?
No to jedziemy… (wybaczcie brak polskich liter)

Nie zaglosowalem na najlepszy produkt. Nie miałem pojecia co za taki uznac, w takim natloku pysznosci.
Na spokojnie jednak wydaje mi się, ze… páczki. W koncu slodycze to mój jedyny nalóg :okulary:
Z ograniczonym zaufaniem do nich podszedlem (pierwsza mysl: a może jednak cos tam przypadkiem dodali z glutenem) – pierwszego zjadlem na parkingu pod sklepem ABC przy krajowej 7-mce kilka km za Radomiem. Malo co się nie poplakalem, ze kupilem tylko 4. Zjadlem dwa (przy kazdym gryzie zamykalem oczy w zachwycie). W przyplywie endorfin poza energetykiem dla siebie kupilem jeszcze piwo panu wygladajacemu na stalego „podsklepowego” bywalca.
http://sklep.margita-bezglutenowo.pl/

Idac dalej tropem nalogu
Tzw “makaroniki” dla mnie po prostu ciastka/markizy – pyszne, delikatne, przeslodkie, kruche, kremowe w jednym. Szkoda, ze również tylko w Warszawie, ale kurierem można zamówic ponoc dowolna konfiguracje smaków.
http://sucre.pl/pl/

i jak mawiaja zagraniczni „last but not least” w temacie slodkosci:
Dla mnie na plus, ze to cukiernia spod Krakowa. Zachwycily mnie wafelki, mini babeczki i rurki i swojska atmosfera. Zarówno wlasciciel cukierni, jak i pan cukiernik/technik(?) to fajne chopy! :)
http://www.biomar24.pl/

Schaer jak zwykle klasa. Szkoda, ze nie wiedzialem o mozliwosci zalogowania się przed targami, wiec nie zalapalem się na paczuszke, ale – choc może wstyd się przyznac – nie stracilem czasu na obiad/lunch. Pojadlem sobie kilkoma kawalkami pizzy  a przy okazji dowiedzialem się, ze gotowa pizza mrozona jest dostepna m.in. w Kauflandach.

No to jeśli mowa o pizzy – Bohaterem dnia była pani ze Szwecji prezentujaca firme FRIA. Sama dzielnie i cierpliwie starala się wytlumaczyc jakie produkty oferuja, a oferuja naprawde fajna alternatywe dla wyzej wymienionego Schaera. Nie znalazlem w necie ulotki, którá prezentowala, ale ponoc za nie dluzej niż miesiac (zakladam lipiec(?)) produkty będą dostepne w sieci Carefour. Nie było degustacji pizzy, ale brownie… wybitne.
http://fria.se/en/

A skoro Szwecja, to i Finlandia i firma MOILAS. Nie spotkalem się w Polsce do tej pory z ich oferta. Jeśli dobrze pamietam, wiekszosc ich wyrobów to produkty mrozone. Chleby, buleczki ok.
http://www.moilas.fi/eng/?ID=1936

Bardzo szkoda, ze nie było przedstawicieli z branzy piwnej. Degustacji bym wprawdzie nie zaznal bedac samochodem, ale gdzies w duchu liczylem, ze ktos odwazy się wejsc mocniej w rynek, co może otworzyloby oczy rodzimym browarnikom. Wspomniec można o piwie na stoisku Vivere Italiano, ale cena 15zl za butelke 0,33 to już nawet nie przegiecie. To zbrodnia :< Przez oburzenie nie podam linka :P

Hotel Helios Hungary – aktualnie nie wybieram się – ale warto wspopmniec o pysznych torcikach serwowanych przez nich na Expo.

A przy okazji – po kilku latach w koncu zapisalem się do Stowarzyszenia

Calej masy pozostalych wystawców nie sposób przypomniec/opisac. Sory, jesli ktos poczul sie pominiety ;)
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: pleomorfa »

O to ja dorzucę swoje 3 grosze!
Swoją drogą dzięki Pawelski, że mnie uświadomiłeś, że mam tak blisko cukiernię i że napisałeś, gdzie kupić pizzę Schaera, bo mój glutenowy chłopak był nią tak zachwycony, że jak usłyszał, że nie sprzedają na targach to zapomniał zapytać to gdzie w takim razie można ją kupić :D
Jadłeś pączki z jajem czy bez? Ja bez jaja i powiem szczerze, że były suche przeokropnie, ale to może taka partia albo nałóg nie tak wielki :D
Nie spotkalem się w Polsce do tej pory z ich oferta
Rozmawiałam z właścicielką restauracji warszawskiej, która dopiero ma wprowadzić na rynek markę Moilas :). Tortille mają bardzo fajne, a skład taki jak przeciętne gotowce glutenowe (czyli piękności nie ma, ale znośnie).

Skoro już jesteśmy w temacie Margity to uwielbiam ich pierogi z soczewicą oraz świeży chlebek kukurydziano-ryżowy, ta struktura mnie kupiła. Po dwóch dniach był mniej mokry, ale wciąż sprężysty (ale który chleb po dwóch dniach będzie taki sam jak po upieczeniu).

Moim nałogiem są fast foody i przekąski, więc cóż...
Zapiekanka po tylu latach była czymś magicznym. Ukłony dla Mommo Good Food :okulary:
Były pycha, a opcja wegańskiego sera mnie ogromnie zaskoczyła.

W Vievere Italiano zakochałam się w Cantucci firmy Nutri Free.
Twarde, nie za słodkie, ale bardzo migdałowe.

To tak ogólnikowo, co sama sobie mogę przypomnieć :p
Już wiem, że następnych razów nie mogę opuścić :D
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: nula »

To fakt ceny za napoje były z kosmosu, byłem pewien że będzie za darmo tak jak na poprzednich targach, 2 lata temu był ekspres z kawą, herbata, woda, filiżanki każdy kto chciał sobie podchodził i nalewał, tego nie wątpliwie brakowało na targach...ale cóż mam nadzieję, że w następnej edycji będzie lepiej...
Adrian - nie ma czegoś takiego jak darmowa kawa - zawsze ktoś musi za nią zapłacić. I o ile jesteśmy w stanie zrobić to na mniejszych spotkaniach typu warsztaty czy konferencje to nie ma żadnych szans by było tak na kolejnych targach. Chyba, że nam pomożesz?
Trzeba tylko załatwić:
tak ok. 15.000 zł od jakiegoś sponsora na wynajęcie profesjonalnego automatu do kawy, znalezienie odpowiedniej firmy, przywiezienie ekspresu bagażówką i zainstalowanie na terenie targów,
zrobienie zakupów (kawa,mleko, kubki, cukier itp.)i przytachanie ich na teren targów (przy okazji - drobne zadanie matematyczne: ile trzeba mleka na kawy dla np. 3000 osób???)
zorganizowanie ekipy - tak na oko 5-6 osób, które przez 8 godzin dziennie przez dwa dni będą parzyły kawę dla 5000 osób.

To co załatwiasz bezpłatną kawę na następne targi???
Obrazek
arti
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pn 14 kwie, 2014 19:20

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: arti »

Pierwszy raz byłem na takiej imprezie , no i muszę przyznać że było naprawdę mega fajnie :sylwester:
Wielkie podziękowania dla wszystkich którzy brali udział w organizowaniu :564: szkoda tylko że raz w roku , cóż...co dobre nie trwa wiecznie.
Teraz z wyczekiwaniem spoglądam na dział spotkań , może jakieś warsztaty kulinarne będą , można by się skumać , coś upichcić , pogadać , zjeść bez obaw , etc . Myślę że sam również bym mógł coś od siebie zaserwować :) , tylko wcześniej musiałbym zapolować , np. na rzeczne potwory...byłaby to moja specjalność.
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: Demeter24 »

czy można gdzieś zakupić taką fajną koszulkę jaką otrzymała Pani Agata? szukałam na targach stoiska ale albo jestem ślepa albo nie zlokalizowałam :)
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: pawelski »

pleomorfa , na smierc zapomnialem i... w koncu nie spróbowalem zapiekanki :zdziw:
planowalem kupic tuz przed wyjazdem, ale bylem tak napchany, ze w koncu zapomnialem. Niepowetowana strata.

i maly suplement:
dzieki targom dowiedzialem sie, ze owies w czystej postaci nie zawiera glutenu. :galy: A przynajmniej ten w produktach firmy Provena. Nie doslyszalem jednak gdzie mozna je kupic, bo akurat dosyc glosno przemawiala Zosia lat 8 :D
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: Leeloo »

pawelski,
Twoja relacja jest mistrzowska :gitara:
no nie mogę z tym pączkiem i Zosią, lat 8 :hahaha:

Nie zaglosowalem na najlepszy produkt. Nie miałem pojecia co za taki uznac, w takim natloku pysznosci.
ja też miałam duuuuuży problem, ale w końcu walka rozegrała się pomiędzy piramidkami, makaronem shirataki i wspomnianymi przez Ciebie genialnymi wyrobami Biomaru. :okulary:
W przyplywie endorfin poza energetykiem dla siebie kupilem jeszcze piwo panu wygladajacemu na stalego „podsklepowego” bywalca.
:hahaha: :hahaha:
:564:

pizza Schara faktycznie dała radę, nie szczędzili głodomorom za co ukłon, można się było posilić.
Bohaterem dnia była pani ze Szwecji prezentujaca firme FRIA......brownie… wybitne.
dokładnie tak! Kobitka dała radę! chociaż w razie czego smak produktów też by je obronił :burger:
Przez oburzenie nie podam linka :P
g:D

A przy okazji – po kilku latach w koncu zapisalem się do Stowarzyszenia
witaj Bracie :drunk:
i koniecznie wróć na zapiekanki!

Nie doslyszalem jednak gdzie mozna je kupic, bo akurat dosyc glosno przemawiala Zosia lat 8 :D
Zosia dała decybelami, mnie też skutecznie ogłuszyło :kosci:
Provenę najszybciej dostaniesz w internecie (np. singluten), powinny być też w Organicu i warto poszukać w sklepach ze zdrową żywnością.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: GOSIASIT »

o co chodzi z tą Zosią, bo nic nie słyszałam, albo jakoś mi umknęło???
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: Leeloo »

Gosiu,
była sobie Zosia lat 8, która pod nieobecność opiekunów, skorzystała z okazji i uroczo zaprezentowała stoisko swojego Taty- z czekoladowymi pocztówkami -> http://czekoladowypocztylion.com/
z tym, że odległość mikrofonu od buzi Zosi była stanowczo za mała i uszy zwiedzających nieco zwiędły. także założę się o wszystko, że:
bo nic nie słyszałam, albo jakoś mi umknęło???
jednak to drugie- umknęło Ci, bo jeszcze nie dotarłaś na halę wystawową ;)
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: GOSIASIT »

Hehe a to dobre! No to musiało mnie nie być wcale w tym momencie :)

A to nie była przypadkiem Zosia Bezglutenowej Mamy? Bo to chyba jej tata ma tę pocztówki.
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Gluten Free EXPO 2015

Post autor: Leeloo »

tak to w istocie TA Zosia, świetna dziewczyna g:D
ODPOWIEDZ