Librus i Stowarzyszenie – ruszamy z kampanią informacyjną

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 7755
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Librus i Stowarzyszenie – ruszamy z kampanią informacyjną

Post autor: Leeloo »

Nasz artykuł na temat celiakii i diety bezglutenowej właśnie pojawił się na Librusie. Podjęliśmy współpracę z tym powszechnie używanym w Polsce systemem komunikacji pomiędzy szkołą, uczniem i rodzicami. Ale Librus to nie tylko e-dziennik. To także portal informacyjny z tematami bliskimi środowisku szkolnemu. Librus jest odwiedzany przez 4 mln rodziców i uczniów oraz 350.000 nauczycieli i dyrektorów z ponad 7 500 szkół.

Stowarzyszenie przygotowało specjalnie dla Librusa pierwszy artykuł informacyjny na temat celiakii, skierowany do rodziców dzieci w wieku szkolnym. Tekst wyjaśnia pojęcie celiakii, pokazuje objawy jej towarzyszące, sposób diagnozy i tłumaczy, dlaczego w leczeniu niezbędna jest dieta bezglutenowa. Wkrótce na portalu pojawią się kolejne informacje przygotowane przez nas w ramach wspólnej kampanii informującej o potrzebach dzieci na diecie bezglutenowej.

Bardzo dużą część członków Stowarzyszenia stanowią rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Także większość osób pracujących w Stowarzyszeniu temat dziecka na diecie bezglutenowej w przedszkolu i szkole zna od podszewki z racji własnych doświadczeń. Bliskie nam są wyzwania i problemy, z jakimi spotykają się dzieci i rodzice i mamy na nie konkretne rozwiązania.

Pracujemy nad nimi, a podjęcie współpracy z Librusem jest kolejnym krokiem w realizacji planów uświadamiania środowiska szkolnego na temat potrzeb dzieci na diecie bezglutenowej. W tym obszarze działamy także przekazując informacje do szkół za pośrednictwem kuratoriów oświaty w całym kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu na Librusie oraz do podlinkowania go tym, którzy Waszym zdaniem mogą być zainteresowani tematyką.

https://celiakia.pl/librus-i-stowarzysz ... ormacyjna/
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
ODPOWIEDZ