Artykuły w prasie

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzys22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 15:17
Lokalizacja: Dobrzyca

Post autor: krzys22 »

Jestem po wstępnej rozmowie z Naczelną. Zgodziła się, a nawet zaciekawiła. :=D>: Jest tylko jeden warunek, ma nie być nudno i drętwo. Co do kosztów diety, to chciałem zrobić z nich jeden z głównych wątków... Czekam na dalsze podpowiedzi. Z góry dzięki.

P.S. Może to pisanie troszkę potrwać, bo mamy wybory samorządowe, więc mam urwanie głowy w pracy. Ale nie denerwujcie się, jak się Naczelna zapaliła, to mi spokoju nie da :lol:
Jest super, jest super :)
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Według mnie, trzeba napisać, że nie należy przechodzić na dietę bezglutenową (nawet jeśli zaleca to lekarz), zanim nie zrobi się badań w kierunku celiakii (test na przeciwciała). Po przejściu na dietę jest już za późno, a szkoda potem niszczyć efekty diety podczas prowokacji.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

krzys22 pisze:Co do kosztów diety, to chciałem zrobić z nich jeden z głównych wątków...
To jest bardzo ważna sprawa. Dobrze by było przy okazji zwrócić uwagę, jak sprawa kosztów diety jest rozwiązywana w innych krajach, szczególnie UE. Zwrócić uwagę na problemy związane z diagnozowaniem; że jest to problem ludzi dorosłych, a nie tak jak KIEDYŚ uważano, problem dzieci; pokreślić liczbę chorych w Polsce.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

pytanie z innej beczki - czy to ten Pleszew można powiedzieć niedaleko szamotuł?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
krzys22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 15:17
Lokalizacja: Dobrzyca

Post autor: krzys22 »

To Pleszew w byłym Kaliskim, niedaleko Jarocina
Jest super, jest super :)
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

W grudniowym magazynie "Twój maluszek" jest artykuł o celiaki. Co prawda krótki, ale zawsze coś. Podany jest nawet przepis na pierożki z mlekopodobnego preparatu zbożowego SINLAC Nestle( preparat zawiera białko pochodzące z mąki ryżowej oraz mączki chlebka świętojańskiego ) tak tu napisali. :wink:
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

We wczorajszym Gościu Niedzielnym - nr 18 z 6 maja 2007 znalazłam artykuł pt."Trudna Komunia". Podtytuł -"Kościół. Dzieci z celiakią."(str.22-23)
(Niestety znowu tylko dzieci)
Tekst - Barbary Gruszki - Zych.

W artykule trochę znanych faktów o samej chorobie , no i o przyjmowaniu Komunii - pod postacią wina.Autorka powołuje się na znaną nam Notę ...z 2004r.i przytacza słowa bp Cichego.
Tekst jest dosyć obszerny i dobrze,że trochę ludzi to przeczyta. Może chorzy przyjmujący Komunię "inaczej", nie będą wzbudzali już takiego , niezdrowego zainteresowania.
Ostatnio zmieniony pt 04 maja, 2007 19:59 przez bogusia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

W dzisiejszym "Echu Dnia" (lokalna gazeta regionu świętokrzyskiego) ukazał się artykuł o celiakii. Pani redaktor pytała o przebieg choroby, dietę, przepisy bezglutenowe, stowarzyszenie, forum itp. Podaję adres strony internetowej, gdzie znajdują się obszerne fragmenty artykułu: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... E/70726003
Autorka zmieniła mi imię na Jolanta, ale to mały szczegół :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Brawo <brawo>
O to właśnie chodzi - gdzie tylko możecie inspirujcie do powstawania takich tekstów.
Jeśli możesz zeskanować artykuł i zamieścić w całości byłoby super :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

W dzisiejszej Polityce na stronie 76 jest rzetelny artykuł o celiakii i celiakach - do kiosków marsz! :D Artykuł dobrze napisany, jedna malutka wpadka, ale możliwe, że to chochlik. Za to dobre zdjęcie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Juz biegne po polityke! A w ogole pozdrawiam wszystkich po bulgarsku, skad wlasnie wrocilam.
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Potwierdzam Sheepku - artykuł ok, wielu moim znajomym oczy otwarły się po raz kolejny - coraz szerzej ;)

Wskaż tylko gdzie ta wpadka, bo wychodi, że ja przeczytałam "po łebkach" :oops:
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Gosia wyszla bardzo ladnie na zdjeciu, poza tym artykul akcentuje to co wzane i jest faktycznie jakby dla meskiej czesci publicznosci, duzy akcent na ceny produktow, dostepnosc produktow, dosc konkretny i zwiezly. Dodam dla pikanterii, ze druga z bohaterek, ktora zdiagnozowana jest dopiero grubo po 30-ce i cale zycie borykala sie z jakimis problemami zdrowotnymi ma mame....pediatre i to nie ona wpadla na to co jest corce....to na prawde daje do myslenia jesli chodzi o perspektywy diagnostyki w naszym kraju....
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Ostatnio moja narzeczona przeglądała kolorowe gazetki w salonie kosmetycznym i natrafiła na cztrostronnicowy artykuł o celiakii w lipcowej Oliwii. Wprawdzie mamy już prawie wrzesień i przeterminowaną prasę można znaleźć praktycznie tylko właśnie w salonach fryzjerskich i kosmetycznych więc coniektóre panie pewnie będą miały nowy pretekst żeby poprawić swoją urodę ;) - przynajmniej w ten sposób można zaoszczędzić na kupnie gazety :D
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

W miesięczniku dla położnych "NATAL" w numerze lipcowym (07.07) trafiłam na dwustronnicowy artykuł o celiakii - głównie na temat różnicy między nieolerancją glutenu, a celiakią i oczywiście w odniesieniu do malutkich dzieci, ale zawsze to coś.
Chociaz może warto by autora/autorkę artykułu poprosić o kilka słów "dodatku", że to nie jest choroba tylko małych dzieci wrrr...




Z drugiej trony kto czyta miesięczniki dla położnych ;) :P Ja dopadłam przypadkiem w gazetniku u ginekologa ;)
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
ODPOWIEDZ