Artykuły w internecie

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Artykuły w internecie

Post autor: Anula80 »

http://dzieci.pl/gid,17285213,img,17285 ... leria.html

Wiedza autora tego artykułu poraża. "Osoby uczulone na tę substancję (fachowo mówimy, że cierpią na celiakię)" :okulary2: Chodziło o uczulenie na gluten
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Artykuły w internecie

Post autor: Anula80 »

Jakaś nagonka ostatnio na naszą dietę:
http://magazyn-kuchnia.pl/magazyn-kuchn ... nowej.html
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Artykuły w internecie

Post autor: kaczmi »

Ostatnio zmieniony pt 13 mar, 2015 10:11 przez kaczmi, łącznie zmieniany 1 raz.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Artykuły w internecie

Post autor: qrzysztof »

Anula80 pisze:Jakaś nagonka ostatnio na naszą dietę:
http://magazyn-kuchnia.pl/magazyn-kuchn ... nowej.html
Ja tu nie widzę żadnej nagonki. Artykuł jest wyważony i obiektywny.
Czego nie można niestety powiedzieć o tym. Autor twierdzi, że dieta bezglutenowa może być tak samo wartościowa jak tradycyjna. Ma rację, ale kluczowe jest tu słowo może. Skomponowanie takiej diety wymaga dużo więcej nakładów czasowych i finansowych. Może amerykańscy celebryci (i niektórzy na tym forum) mają czas, żeby piec sobie własny chlebek, robić makaron i przebierać kaszę ziarnko po ziarnku, ale większość ludzi nie ma. A więc co z tego, że jakiejś części osób pozostających na diecie uda się ułożyć wartościowy jadłospis, skoro w ujęciu statystycznym osoba na diecie spożywa mniejsze ilości niezbędnych składników odżywczych? To tu jest pies pogrzebany. Nikt nie twierdzi, że nie można. Można, ale jest trudniej! A jeśli jest trudniej, to nie każdemu się uda. Proste.

W odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule ("Komu przeszkadza dieta bezglutenowa") można poruszyć co najmniej dwie kwestie. Po pierwsze, jeżeli jakaś grupa osób celowo niszczy sobie zdrowie a koszty leczenia obciążają społeczeństwo, to nie ma się co dziwić, że ludziom to przeszkadza (podobnie jest na przykład z paleniem). Po drugie rezygnacja z najbardziej wydajnych upraw (do których niewątpliwie należy pszenica) ma bezpośrednie przełożenie na wzrost cen żywności. I znowu - amerykańscy celebryci na tym nie ucierpią, gorzej będzie z krajami "trzeciego świata".
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Artykuły w internecie

Post autor: Anula80 »

Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuły w internecie

Post autor: Leeloo »

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuły w internecie

Post autor: Leeloo »

qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Artykuły w internecie

Post autor: qrzysztof »

Nie lubię modnego ostanio w pewnych kręgach słowa, ale tu pasuje jak ulał: ewangelistka Davisa. Swoją drogą czy to jest jeszcze artykuł? Bardziej wygląda na reklamę i próbę wyciągnięcia od ludzi pieniędzy. Coś jak cudowny "błonnik beta" za jedyne 98zł.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuły w internecie

Post autor: Leeloo »

Nie lubię modnego ostanio w pewnych kręgach słowa, ale tu pasuje jak ulał: ewangelistka Davisa
to już wszyscy qrzysztofie dawno zauważyliśmy, nie dajesz o tym zapomnieć.
Coś jak cudowny "błonnik beta" za jedyne 98zł.
szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co to, pierwszy raz słyszę..nie zamierzam sprawdzać, link usunęłam, reklam nie potrzebujemy.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Artykuły w internecie

Post autor: qrzysztof »

Leeloo pisze:link usunęłam, reklam nie potrzebujemy.
O bardziej nachalną reklamę niż ta u Gurbackiej chyba już trudno. W adresie url "artykułu" jest nawet słowo sklep. Forum jest od wymiany opinii i każdy może tu wklejać, co chce. Ale warto by się zastanowić nad poziomem tego, co się wkleja. Zwłaszcza, jeśli jest się moderatorem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuły w internecie

Post autor: Leeloo »

otóż to qrzysztofie, wymiana opinii- o poziomie tekstu każdy sam wyrobi sobie zdanie po jego przeczytaniu. także proszę Cię: nie obrażaj i nie narzucaj.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Artykuły w internecie

Post autor: qrzysztof »

Leeloo pisze:otóż to qrzysztofie, wymiana opinii- o poziomie tekstu każdy sam wyrobi sobie zdanie po jego przeczytaniu. także proszę Cię: nie obrażaj i nie narzucaj.
Bardzo przepraszam, że Cię obraziłem. Jeżeli chcesz tego uniknąć w przyszłości, napisz proszę jeszcze czym. Bo chyba nie tym, że ośmieliłem się skrytykować artykuł/reklamę Gurbackiej albo tym, że mam na pewne tematy inne zdanie.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuły w internecie

Post autor: Leeloo »

bezglutenowo - często niezdrowo, przykładowy przegląd produktów bg z półek sklepowych :

http://www.facetikuchnia.com.pl/index.p ... tropie-xv/
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Artykuły w internecie

Post autor: basiag »

Hmmmm..... taka prawda,co sie bedziemy oszukiwac na podstawie opisanych produktow, sklad nie jest zadowalajacy ale mamy wybor w postaci czystych mak, ja nie ukrywam kupuje produkty shaera ale np. Gdy pieke chleb to maki mieszam ta z shaera z gryczana,owsiana,z amarantusa itp. Czy dodaje do nalesnikow, ciast itd. Nie robie na samych "bialych makach" jakos radzis sobie trzeba ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Artykuły w internecie

Post autor: Pajacynka »

Zgadzam się z tym artykułem. Niestety mam słabość do chleba Ertha Schaera, kupuję czasami ich bułki, blaty do pizzy, słodycze. Ułatwiają życie, kiedy nie ma czasu na siedzenie w kuchni i pieczenie. Na szczęście gotowanie to moja pasja, więc nie jest tak, że "jadę" tylko na gotowcach :)
ODPOWIEDZ