Produkty do przebadania - propozycje

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Guma do żucia firmy Orbit.
irer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw 27 wrz, 2012 11:02
Lokalizacja: wrocław

Post autor: irer »

koniecznie lody, może KORAL, albo NESTLE
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

Również jestem za przebadaniem lodów proponowałabym firmę Algida NP BIG MILK
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

big milk jak najbardziej:)
macialek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 12 cze, 2013 10:54
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: macialek »

1. Ptasie mleczko Wedel
2. Płatki owsiane górskie- Mlyny w Stoisławiu.
3. Żelki złote misie Haribo.
4. Kiełbaski Wiedeńskie PIKOK z Lidla
5. Gin Seagrams
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Na płatki owsiane to bym nie liczyła, ze wyjdą dobre wyniki :) W Polsce owies jest zanieczyszczony ze względu na specyfikę upraw i dalszą obróbkę
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Z lodów proponowałabym Grycana, bo deklaruje, że są bezglutenowe (jakiś popularny sorbet i jakiś mleczny).
Dobrym pomysłem wydaje mi się badanie produktów z Lidla - kiełbasy Myśliwskiej, jakiejś szerokiej podsuszanej, szynki gotowanej Dulano, koreczków śledziowych, chałwy, złotych miśków harribo itp. i innych produktów ze sklepów, do których nie trzeba organizować wyprawy na pól dnia.
Moją propozycją są też wyroby SuroVital, bo informacja o ich bezglutenowości zniknęła z opisów, ale nie ma odwrotnej - o kontakcie.
Chętnie zapoznałabym się z wynikami badania bułki tartej niskobiałkowej i ekstra uniwersalnego koncentratu mąki Bezglutenu, pieczywa (np. Pan Care), bądź słodyczy - np. delicji Schara...
Cały czas uważam, że badanie produktów, na których jest informacja o kontakcie z glutenem, jest bezcelowe - pewność będziemy mieli tylko w odniesieniu do badanej partii produkcyjnej i będzie sytuacja, jak z kakao Wedla (inna sprawa, że badanie "bezglutenowego" kakao bardzo by się przydało - np. Surovital, Van Houten, czy jak ktoś zna inne, bo Celiko może być zanieczyszczone przez kontakt z kawą zbożową). Przy tak skromnym budżecie, jaki Stowarzyszenie ma na badania w mojej ocenie lepiej skupić się na produktach, które wg producentów powinniśmy móc jeść. Opieranie się na informacjach ze sklepów zagranicznych też jest nietrafione, bo produkty tej samej firmy są czyste w Niemczech, a produkowane lub konfekcjonowane w Polsce są zanieczyszczone. Informacja, czy bezglutenowy produkt ma 19ppm, czy poniżej 3 (albo czy w ogóle odleciał pod 200) np. dla mnie jest na wagę złota, bo mi dziecko reaguje na "bezglutenowe" wpadki.
pozdrawiam, Magda
Magmil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 23 maja, 2013 15:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Magmil »

Danonki, danio, smietana np. Piatnica, jajko niespodzianka, kinder czekoladki, nutella, lizaki chupa chups...
Magmil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 23 maja, 2013 15:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Magmil »

I Kubus do picia.
Ewa48Ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewa48Ewa »

Popieram zgłoszenie do badania produktów z Lidla, które są w miarę tanie i smaczne, m.in.: wędlin Dulano, koreczków śledziowych, chałwy i innych produktów oznaczanych jako bg.
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

taki oto makaron:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt 09 lip, 2013 11:00 przez dmx, łącznie zmieniany 1 raz.
gosia.p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt 28 wrz, 2010 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gosia.p »

Jak dla mnie badania akurat jakiegoś tam makaronu jest zupełnie bez sensu, szczególnie, że jednak jest trochę makaronów bezglutenowych. Ja proponuję zbadanie sosu do makaronu, bo praktycznie ich nie ma, np Łowicz jakiś sos do spaghetti. Jest w każdym sklepie, więc nie ma problemu, żeby wszyscy znależli.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

gosia.p pisze:Jak dla mnie badania akurat jakiegoś tam makaronu jest zupełnie bez sensu, szczególnie, że jednak jest trochę makaronów bezglutenowych.
A dla mnie akurat sens ma, bo gotowe makarony bezglutenowe kompletnie mi nie smakują, a wietnamskie ryżowe (niekoniecznie akurat ten na zdjęciu, ale pokrewne) o wiele bardziej.
Natomiast gotowych sosów nie używam i osobiście nie za bardzo widzę sens używania takowych - tak więc - dla każdego coś innego ma sens :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
doron125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob 19 lut, 2011 16:24
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: doron125 »

proponuję produkty dostępne w całej Polsce i w przystępnych cenach:
- szynka z wędzarni - dostępna w biedronce
- jogurty jogobella
- płatki nestle
- lody algida
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Część produktów przez Was zaproponowanych już badaliśmy, wyniki na stronie w dziale "Badamy produkty".

Szykujemy się właśnie po wakacjach do kolejnej tury badań, przyjmujemy ostatnie propozycje. Zastanówmy się wspólnie co warto zbadać - muszą to być produkty powszechnie dostępne w całej Polsce. Przejrzymy propozycje i wybierzemy to co się najczęściej pojawiało.
Obrazek
ODPOWIEDZ