Produkty do przebadania - propozycje

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Produkty do przebadania - propozycje

Post autor: Małgorzata »

Proponuję tu zgłaszać Wasze propozycje produktów, które jako pierwsze będą przebadane pod kątem zawartości glutenu. Powiedzmy, że na początek zrobimy listę 20 produktów, które w ostateczności wybierzemy drogą głosowania jeśli pojawi się więcej propozycji. Ja na początek zgłaszam to nasze "nieszczęsne" piwo (jakiej marki???) i płatki kukurydziane, chciałabym zbadać także różne serki topione, a tak bardziej ku przestrodze (i podniesieniu ogólnej świadomości) jakąś szynkę czy polędwicę. Niech każdy zgłosi maksymalnie 5 dowolnych produktów (przy większej ilości trudniej będzie to opanować). Tak więc - do dzieła! :D
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

to do dzieła!
1. piwo (może ten okocim własnie - mielibyśmy przy okazji dowód na prawdomówność producenta;-)); a inne argumanty za tą marką - to ogólnodostępność, nawet nie tyle że ogólnopolska marka, ale w każdym pubie jest, a z innymi piwami - różnie; kolejny - cena : średnia
2. jogurty campiny (w szczególnosci pitny śmietankowo-waniliowy)
3. szynkę np. sokołowa - (ogólnodostępna, bo taki np konspol na kurpie nie dojeżdża:-))
4. majonez hellmans albo pudliszki
5. kostki rosołowe winiar
to tyle - trzymam sie limitu :D
pieniądze już wpłacamy? jakie konto? bo może coś przegapiłam
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Z produktów, nad którymi zastanawialiśmy się na forum proponuję przebadac:
- piwo Okocim lub Carlsberg (rozlewane w Polsce)
- śmietanę (używam Jogo ale chętnie przystanę na badanie bardziej rozpowszechnionej)
- jogurt np. Zott Jogobella lub Bacoma
- cukierki np. firmy Storck (Nimm2 lub Wether`s Original) albo Alpenliebe
- batony Snickers.

Popieram propozycje koteczka dot. szynki i majonezu.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

-piwo
z Okocimia polecałbym jednak Carlsberga lub Zagłobę, Harnaś to piwo "napędzające" popyt tak jak Tatra, niska jakość, a co za tym idzie niska cena. Z innych wziąłbym pod lupę Tyskie, Żywca Lub Lecha - dostępne w każdej mieścinie Polski. Dobra jakość poparta medalami :P
-ketchup
Pudliszki, Helmans Lub Kotlin, a może bezglutenowy Develey - także dla sprawdzenia deklaracji producenta
-parówki Morliny
chociaż tutaj budzi się mój wewnętrzny sprzeciw, aby komukolwiek polecać parówki ze względu na składniki :D
-czekolada
np. Milka? albo Snickers? Mars? no chyba coś słodkiego też można przemycić do pierwszej 20-stki :wink: ...Tylko, jest kłopot z produktami, które "mogą zawierać śladowe ilości" glutenu czy białek pszenicy - mogą, czyli raz są, a raz ich nie ma, raz więcej, raz mniej - badanie może okazać się nieodpowiadające realiom
-płatki kukurydziane
takie ze słodem jęczmiennym, ale takie bez słodu też!!! cholera wie, co oni z nimi robią....
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ja proponuje:
- Ocet spirytusowy, bo to związane jest z produkcją musztardy, majonezu, chrzanu, ketchupu
hmmm, na razie tyle :)

To ja dopisuje:
- Vegeta
- Żubrówka
- Lody Schoellera, Algidy
Ostatnio zmieniony wt 26 wrz, 2006 21:37 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
jawek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 19 lip, 2006 18:40
Lokalizacja: Leszno

Post autor: jawek »

- PIWO - Carlsberg, Okocim (niby nie maja i dlatego bym je przebadal) i cos z Lecha Tyskie bo sa wszedzie
- Snickersy
- wodke ;] bo wkoncu niewiadomo czy mozna czy nie
- parowki jakiejs ogolnodostepnej firmy
- chipsy Laysy zielona cebulka - nie ma napisane na opakowaniu nic podejrzanego ale lepiej sie upewnic
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

To ja najpierw w kwestii formalnej: proponuję żeby produkty podawać z pełnym opisem, żeby Małgorzata nie musiała potem zgadywać albo doprecyzowywać za wnioskodawców - np. jak jogurt, to od razu nazwa, producent, smak, pojemnosć - pamiętacie z odpowiedzi producentów, że ten sam jogurt może być glutenowy lub bez w zależności od wielkości opakowania. Podobnie dobrze by było określić rodzaj płatków kukurydzianych np. ze słodem "Nestle", a bez słodu - sorki, ja takich nie znalazłam... To tak przy okazji, żebyśmy dokładnie wiedzieli co badamy i dlaczego.

A to propozycje:
1. Ocet winny Kamis 240 ml
Potrzebny do sałatek, marynat, mniejsze ryzyko niż przy spirytusowym, ale trzeba sprawdzić czy nie dostają się zanieczyszczenia przy produkcji no i czy producent nie ułatwia sobie dodając pokątnie octu spirytusowego. A gdyby przyłapać na nierzetelnej informacji taką dużą firmę - nie wyłgaliby się od sponsoringu Fundacji..

2. Musztarda Delikatesowa Kamis 200g
Potrzebna... Skład teoretycznie "czysty" z wyjątkiem octu winnego co do którego wątpliwości j/w, no i stały problem ewentualnych zanieczyszczeń. Ale że Kamis to dobra marka, więc szansa na wynik bezglutenowy obu w/w produktów jest spora.

3. Makaron ryżowy nitki Tao Tao - niby nic z glutenem, ale licho wie jak oni to robią. a producent milczy w tej sprawie jak chiński mur.

4. Mąka z amarantusa "szarłat" - pogłoski o jej zanieczyszczeniu bardzo mnie zmartwiły, bo jest fajnym urozmaiceniem do pieczywa i naleśników, dlatego mmmuuszę wiedzieć, jak jest na prawdę.

5. Napój instant "Cykoria" prod. Alcor ( skład: cykoria palona instantyzowana) który byłby świetnym zamiennikiem Inki, gdyby tylko było wiadomo, czym ją instantyzowali. Dostępny w sprzedaży na stoiskach ze zdrową żywnością, widziałam to i w Słupsku i w Szczecinie. A gdyby się okazał faktycznie bezglutenowy - to mógłby się pojawić i w naszym sklepie internetowym...

... i tu mi jeszcze brakuje miejsca na zamieszczenie paru innych rzeczy, takich jak np. ten nieszczęsny słonecznik łuskany ( z mąką czy nie?), kawa rozpuszczalna dobrej marki, szyneczka Rolmięsu, który niby jest bez glutenu, ale organizm mówi co innego... i tortille Delecta, które mają sprzeczne informacje na opakowaniu, a pan z firmy mówi, że są tylko z mąki kukurydzianej... Powideł śliwkowych Kotlin (skład:śliwki, cukier) i koncentratu pomidorowego Pudliszki w małych puszeczkach...
Może ktoś się ulituje i zgłosi te specjały...

A wyrazów poparcia udzielam dla: octu spirytusowego, piwa Okocim, majonezu Hellmans, szynki, kostki rosołowej Winiary, wódki (tylko której?), ketchupu Delaway i jogurtu naturalnego(Bakoma lub Danone).
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Popieram Wasze propozycje:
1. jogurty Bakomy
2. parówki np. morlinki, berlinki
3. czekolady np. Milka; cukierki typu Nimm2
4. płatki kukurydziane (koniecznie) np. Nestle
5. makaron ryżowy Tao Tao - bo jest ogólnodostępny i nieco tańszy niż te z Glutenexu i Bezglutenu

Acha, i jeszcze dobrze by było sprawdzić płatki ryżowe Bifoodu - dostępne w sklepach Lider Price.Na opakowaniu twierdzą,że płatki są wyprodukowane z surowców nie zawierających glutenu.Ale pewności nie ma...
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

no i jeszcze można sprawdzić soki zawierające cukier lub syrop glikozowo-fruktozowy...
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Gosiuuunia pisze:no i jeszcze można sprawdzić soki zawierające cukier lub syrop glikozowo-fruktozowy...
Oczywiście, ale wg mnie w drugiej kolejności. W pierwszej dwudziestce widziałbym produkty popularne, wzbudzające popłoch (jak piwo :D ), potrzebne na codzień lub w czasie oddalenia się od miejsca zamieszkania. IMHO mineralka wypycha soki z z syropem poza ligę :D
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Moje propozycje to:
1) spirytus (wiedzielibyśmy czy możemy ocet, a co za tym idzie musztardy, majonezy i ketchupy) lub konkretną wódkę np. Luksusową
2) jogurty Jogobella
3) szynkę Sokołowa
4) piwo (może być Okocim choć wolę Tyskie)
5) płatki kukurydziane

pozdrawiam i nie mogę się doczekać pierwszych testów
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Moje propozycje to:
1) jogurty
2) czekolady
3) piwo
4) soki
5) płatki kukurydziane
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Moje propozycje:
1/ Kubuś
2/ Jogurty
3/ Majonez dekoracyjny Winiary
4/ Serek topiony śmietankowy Hochland
5/ Lody - ogólnodostępnej firmy.
Paulito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr 18 sie, 2004 00:51
Lokalizacja: Ruda Slaska

Post autor: Paulito »

- Przecier pomidorowy Pudliszki
- Piwo Carlsberg(butelka)
- Piwo Okocim mocne
- Wódka Luksusowa 0,5l
- Palace Vodka 0,5l
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

1) Piwo - i tu mam zagwózdkę, bo najchętniej marki Żywiec lub Tyskie, ale z drugiej strony - po co wydawac pieniądze na te marki, skoro mamym pogłoski że okocim jest bezglutenowy. A na razie chyba nie stać nas na przeprowadznie badania większości dostępnych gatunków w Polsce.
2) kostka rosołowa Knorra (bo na winiarach już pisze, że może zawierać śladowe ilości)
3) Kawa rozpuszczalna popularnej i dobrej firmy (na przykład Nescafe Gold)

na pewno jeszcze coś dopiszę, ale muszę się dobrze zastanowić w tak poważnej sprawie.
ODPOWIEDZ