Wasze historie

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gabszton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 06 sie, 2007 12:39
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: gabszton »

Nastka, dziękuję bardzo :) Na pewno zrobię tak, jak radzisz i to możliwie jak najszybciej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Witaj Gabszton.
Celiakia to choroba, o której nawet gastrolodzy wiedzą mało. Jest trudno wykrywalna bo objawy podobne są do innych chorób. Ja też uważam, że powinnaś wstrzymać się z dietą do momentu diagnozy. Znajdź dobrego gastroenterologa i zrób potrzebne badania włącznie z pobraniem wycinka z jelita cienkiego. Poczytaj nasze forum, a dowiesz się więcej o tej chorobie i oczywiście o diecie. A jak już się okaże, że rzeczywiście masz celiakię to zapraszamy do naszego stowarzyszenia.
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
Trillion
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: śr 30 lis, 2005 14:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Trillion »

Witaj Gabszton,

jesli Twoje objawy byly takie jak piszesz, to tak szybko po przejsciu na diete bezglutenowa Ci sie to wszystko nie zregeneruje... Szczesliwym kosmki jelitowe regeneruja sie po miesiacu, innym po 3 miesiacach, u mnie to byl rok... Przy stosowaniu diety (restrykcyjnej)! Uwazaj na ukryte zrodla glutenu!!!
Celiakia od maleńkości; ponownie zdiagnozowana 2005 (Marsh III)
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

przede wszystkim życzę dużooo zdrowia i radości z życia rób jak najszybciej badania w kierunku celiaki odstawiaj gluten i powoli ale skutecznie wracaj do zdrowia :D
trzymam kciuki pisz jak sie czujesz i jak przebiega proces leczenia :!:
kaha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 10:02
Lokalizacja: Grodz. Górne/Rzeszów

Post autor: kaha »

Witaj Gabszton
Gutek ma racje zrob najpierw badania bo pozniej mozesz uslyszysz od lekarza ze byc moze ma Pani racje, moze to byc celiakia niebedzie niczego pewny nie zrob takiego bledu
powodzenia
kaska
Alinka:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 30 kwie, 2006 16:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Alinka:-) »

Witam!po przeczytaniu postów doszłam do wniosku, że warto coś napisać jak się żyje z celiakią :( Od urodzenia chorowałam ale wtedy lekarza nie nazywali tego "celiakią" (zapewne nie znali jeszcze tego pojęcia) tylko określali to jako "zespół złego wchłaniania". I tak do 6 roku życia byłam na diecie bezglutenowej ;/ Później zaczęłam jeść tak jak moi rówieśnicy bo lekarze uważali, że z tego wyrosłam i jest wszystko w porządku. Ale moje dolegliwości nie dawały mi żyć! Bóle brzucha, biegunki, anemia, niedowaga, szara cera, wypadanie włosów i łojotokowe zapalenie skóry głowy ... :/- to objawy jakie miałam. W 1 klasie liceum coś zaczęło się dziać...mdlałam bo ból brzucha był tak nieznośny-nie pomagały żadne leki. Trafiłam do szpitala i okazało się, że mam zapalenie błon śluzowych żołądka, przewlekłe zapalenie dwunastnicy i niewielki stan zapalny w jelitach :galy: Narazie o celiaki nie było mowy...ale Bóg miał mnie w swojej opiece bo lekarz prowadzący wyjechał na urlop a ja dalej będąc w szpitalu czekałam aż mi się poprawi... Moimi dolegliwościami zainteresował się inny lekarz i po zrobieniu badań postawił trafną diagnozę!! - CELIAKIA! Początkowo byłam zrozpaczona bo kompletnie nie wiedziałam co mi jest.Szukałam materiałów wszędzie! Trochę zajęło mi czasu zanim zgromadziłam wiedzę na temat celiakii. Dziś wiem o niej dość dużo. Czuję się dobrze tylko denerwują mnie pewne sytuacje związane z tą chorobą! Moi rówieśnicy nie rozumieją mojego problemu-a ja mam dość mówienia i tłumaczenia dlaczego nie piję piwa czy nie idę z nimi na pizzę. Moi przyjaciele wiedzą o mojej chorobie ale czasem smutno mi i przykro, że muszę rezygnować z niektórych rzeczy a tym bardziej tych wszystkich pyszności, które są wokół nas! Tak więc trudno mi się z tym pogodzić ;( :029:
Ala
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Moja córka jest na diecie bezglutenowej i bezmlecznej od 3 lat. Ma teraz 10 lat.Zorganizowałam urodziny w pizzerni na Bazyliańskiej . I bez problemu przyniosłam pizzę bezglutenową dla Ani i zrobili dla niej specjalnie.
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Ciekawa jestem czy zachowali w tej pizzerni bezglutenową czystość, jak np: wyczyszczenie pieca i packi do wyciągania pizzy.
Na diecie od 15.03.2011
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Pizza była położona na specjalnym papierze do pieczenia i nie było możliwe , by zetknęła się z innymi okruchami , jakiekolwiek by były.

[ Dodano: Sob 18 Sie, 2007 12:51 ]
Polecam blaty pizzy firmy Schar kosztuje 16 zł ( w środku są dwa+papier do pieczenia) I oni piekli mojej córce na tym papierze i nie możliwe,żeby tam jakieś okruchy były.
Justyna W
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 27 lis, 2007 09:51
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Badania i dieta

Post autor: Justyna W »

:) Witam wszystkich!!!Opowiem nasza historie,moją i mojego synka.Synek Piotruś ma dwa latka i 3 mies,waży 11 kg i wzrost 86(3 centyl).Zaczęło sie,że jest drobny i szczupły,zdażaja sie też dni,ze Piotrus robi więcej niż jedna kupke(nie zawsze).Nie jest to biegunka tylko normalna kupka,nie ma dziecko również wymiotów.Trafiliśmy do gastroenterologa,tam zalecone mial badania z krwi na przeciwciała(4 tyg czekalismy),noi wyszlo,przeciwciała IgGEmA dodatnie miano >lub =20,od razu pani doktor zaleciła diete na 3 mies.Dieta trwala miesiac,i nie dawało mi to spokoju,pojechalismy do drugiej pani doktor specjalisty,tam dr byla zszokowana ,ze na podstawie takich wynikow ,jakie posiadało moje dziecko mozna wprowadzic diete,dodam,ze morfologia i posiew moczu mial ok ,rowniez usg tez w porzadku,jedynie te przeciwciała.Doktor kazała natychmiast zerwać diete i jesc normalnie wszystko,tzn produkty zawierajace gluten,po dwóch miesiacach zaleciła badania tj.endoskopie i na przeciwciala,boje sie tego badania mimo znieczulenia ,prosze kto z WAS miał robione,jak to jest,jak sie czuje dziecko po badaniu,wogóle powiedżcie mi co myslec o tym wszystkim,pozdrawaim wszystkich na forum,szczególnie pragne podziękowac Gosi M,to ONA mi pomogła przetrwac diete od poczatku,dzieki wielkie! :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Justyna W, poczytaj, jak było w przypadku mojej córci, miała wtedy ponad 2 latka: topics8/cierpliwy-i-nie-tylko-vt1030.htm#23127
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Historia mojego dziecka:



Moj syn Juliusz mial gastroskopie i biopsje gdy mial rok i dwa miesiace ( w 1998 r.).
Od urodzenia mial ciagle biegunki, kupa byla zgnilo-zielona i kwasna. Czesto wylewala sie z pieluchy. A przeciez do pol roku karmilam go wylacznie piersia. Slabo przybywal na wadze, gdy mial 2 lata wazyl z ledwoscia 10 kg.

Lekarz ( oddzialowy szpitala wojewodzkiego) uparl sie na gastroskopie poniewaz przeciwciala IgA byly zawyzone. Ja uwazam, ze to badanie bylo bez sensu, bo Juliusz nigdy nie jadl potraw glutenowych. Chcialam mu je wprowadzic dopiero jak skonczy rok.

Oczywiscie badania nie wykazaly zadnych nieprawidlowosci. Lekarz zalecil profilaktycznie diete bg i bezmleczna na rok.

Poniewaz biegunki i bol brzucha nie ustepowaly, zrobilismy badania raz jeszcze. I tak w wieku 6 lat przeciwciala IgG wyszly 48.
Pediatra ( z Bulgarii) zalecila diete bg od razu. Biegunki i bole brzucha ustapily juz na drugi dzien. W ciagu trzech miesiecy przytyl 3 kg.
Nadal jest na diecie bg, ma 10 lat i przy wzroscie 137cm wazy zaledwie 25,5 kg.

Nie wiem co robic dalej, wlasciwie nie mamy diagnozy. Kazdy lekarz mowi co innego.

Justyna W,
W naszym przypadku badanie wygladalo tak:
Zglosilismy sie b.rano w szpitalu. Dziecko musialo byc na czczo.Chyba to w sumie bylo najgorsze. Udalismy sie na sale operacyjna i po podaniu narkozy musialam wyjsc. Niedlugo potem bylam juz w sali wybudzen przy dziecku. Po kilku godzinach moglismy opuscic szpital. Dziecko czulo sie dobrze po badaniu.
Powodzenia.
MK1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 03 gru, 2007 20:42
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki

Post autor: MK1988 »

Witam, no coz, jestem na diecie od połtora roku(mam 19 lat), po tym jak wyniki gastroskopii z biopsją(robionej nota bene bez podejrzenia celiakii, tylko z innego powodu) wykazały, że mam "zmiany zapalne błony śluzowej dwunastnicy, bez zmian destrukcyjnych kosmków, mogące odpowiadac chorobie tzrwnej typ 1 wgMarsha". Pani doktor od razu zaleciła dietę i powiedziała, ze innej rady nie ma. Jednakze nigdy nie mialam problemów z biegunkami, zaparciami, wyniki krwi tez są i były w porzadku, ok-ponoc bardzo czesto zdaza sie niema celiakia.Jednak troche mnie kusilo, by zrobic powtorne badanie, by upewnic sie, że jestem naprawde chora. Miesiac temu zrobilam gastroskopie zz wycinkiem, i wynik byl identyczny jak poprzednio(a diete stosuje scisla, bez zadnych odpustow i sladowych ilosci), przy czym gastrolog zrobil mi test ureazowy i wyniklo ze mam helicobacter pylori(objawow tez nie mialam, tzn zadnych zgag itp.)Przepisal mi serie antybiotykow, a na pytanie czy te moje stany zapalne to nie choroba trzewna, ale moze wynik tej bakterii nie odpowiedzial, tzn nie wypowiedzial sie jasno(czyt. mozliwe, ale nie koniecznie, i nie pokusil sie o zadna rade). Chcialabym prosic Was o pomoc, co o tym sadzicie, i czy moze warto zrobic jeszcze jakies inne badanie, lub wybrac sie do innego lekarza, gdyz mam taka miozliwosc(od 2 miesiecy studiuje w Warszawie, wiec nie jestem skazana na jedynie 2 lekarzy z mojej miejscowosci). Prosze o pomoc i Wasze opinie. Pozdrawiam!!
Evelinecka

Post autor: Evelinecka »

MK1988! Hm.. ja Ci radze isc do gastroenterologa w Warszawie.Ja tam sie lecze od niedawna 3stycznia bede miala gastroskopie..i czekam.. Napewno porada drugiego lekarza Ci nie zaszkodzi...moj pierwszy lekarz postawil mi zla diagnoze..chociaz caly czas mu powtarzam ze mam inne objawy albo nie pomagaja leki itp....Niestety tak jest ze aby byc zdrowym trzeba sie tez nachodzic... czasem niestety trzeba płacic... lekarz prywatny napewno Ci lepiej pomoze bo i wysłucha i skieruje na lepsze badania...Takze idz do drugiego lekarza na konsultacje!zrob badania podstawowe krwi...moczu..kału..itp...(lekarz rodzinny moze dac Ci skierowanie bezpłatne) Ja nie jestem lekarzem ale naprawde idz do innego! :)
barbarabekatorou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 07 mar, 2008 00:40
Lokalizacja: grecja

Re: Wasze historie

Post autor: barbarabekatorou »

Witam wszystkich.bedac dzieckiem bylam na diecie bezglutenowej.Podobno zostalam "wyleczona" i od lat jem chleb i wszystkie inne produkty kiedys zabronione.
Mam jednak duze klopoty z trawieniem(glownie zaparcia,bole zoladka i jelit zawsze tlumaczone stresem) i zaczelam podejzewac ze tak na prawde to ja sie nigdy nie"wyleczylam" tylko przez lata zatruwam swoj organizm.czy ktos moze mi powiedziec czy powinnam wrocic na diete bezglutenowa czy tez powinnam ufac lekarzowi ktory stwierdzil ze moge jesc co chce?
Chcialabym tez dodac ze mialam skaze bialkowa.
czy na prawde ktos moze z tego wyrosnac czy tez powinnam wrocic do "starego"trybu odzywiania?
Ostatnio zmieniony pt 07 mar, 2008 01:07 przez barbarabekatorou, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ