Petycja do ściągnięcia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Jestem w szoku pozytywnym, 5 (pięć) osób wzięło ode mnie petycję, powiedzieli, że pomogą zbierać podpisy. Nie wiem co z tego wyjdzie czy to nie tylko ich słomiany zapał ale wydrukowałam i dałam.
Awatar użytkownika
little_devil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 08 wrz, 2006 01:04
Lokalizacja: z domu :P

Post autor: little_devil »

Wybaczcie jesli odgrzewam stary temat, piszę nie w tym dziale czy cus (pozdrowienia dla moderatora ;) ). Chcialbym sie dowiedziec czy petycja moze byc w wersji elektronicznej? Mozna by zamiescic chocby w serwisie www.petycje.pl. Moze cos w tym stylu => http://petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=1624 (L-C i WZJG)??
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Wydaje mi się że to dobry pomysł, ale fundacja powinna o tym zadecydować.. Czy nasza petycja jest do ściągnięcia na innej stronie niż nasza? Dobrze by było żeby na innych stronach internetowych również była możliwość ściągnięcia, np. strony dla alergików, może jakiś portal medyczny itp., z adresem do odesłania.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

a ja mam pytanie... czy tą petycje moga tylko osob chore na celiakie podpisać? Bo ja przecież chodze do szkoły to moge zebrać jakieś 300 podpisów bez problemu :) tylko wytłumaczcie mi co i jak.. czy potem przesłać je do Fundacji? czy jak?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Gosiuuunia pisze:czy tą petycje moga tylko osob chore na celiakie podpisać?
A skądże!!! Każdy, kto Ci dobrze życzy! I taka ogólna propozycja dla zbierających: póki się Małgorzata nie odezwie, zbierajmy i spokojnie czekajmy. Wróci i powie co dalej.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

a czy osoby niepełnoletnie też mogą podpisywać?? i ile potrzeba podpisów?
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ktoś tu kiedyś mówił że niby nie mogą no ale ja na sto procent nie wiem - wiem tylko że na dniach celiakii młodzież niepełnoletnia też się podpisywała...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Tak,dziewczyny ,które były na Dniu Celiakii ze mną(w tym moje córki) podpisywały się pod petycją.Pytałam czy mogą i odpowiedziano mi ,że tak.
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: Lars »

Popieram little_devil, taka petycja elektroniczna by sie przydala.
Ostatnio zmieniony sob 16 wrz, 2006 10:12 przez Lars, łącznie zmieniany 1 raz.
Always Look On the Bright Side of Life :-)
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

widze że si robi troche problemów z tą petycją :P
Awatar użytkownika
little_devil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 08 wrz, 2006 01:04
Lokalizacja: z domu :P

Post autor: little_devil »

Proponuje zeby w sprawie elektronicznej wersji petycji wypowiedziala sie jakas "szycha", fundacja etc.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

A ja nadal nie wiem czy obcokrajowcy popierający naszą akcję mogą się też podpisywać :?: czy te podpisy będą ważne? Ludzie mi uciekają...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie, oznajmiam, że żyję i biorę się do pracy :)))), także w sprawie petycji. Otóż, wyjaśniając kilka wątpliwości, uważam, że:

1. podpisywać mogą się wszyscy, także niepełnoletni (ale oczywiście bez przesady, powiedzmy od jakiegoś 15, 16 roku życia), nie wiem czy są jakieś szczególne uregulowania w zakresie zbierania podpisów pod petycjami, ale nasze nie ma na celu np. poparcia jakiejś osoby na kandydata na posła, gdzie może być weryfikacja tychże podpisów pod kątem pełnoletności, a ma jedynie ( i aż ) uświadomić władzom jak dużym i ważnym problemem społecznym jest celiakia i dieta bezglutenowa

2. bardzo Was więc proszę o drukowanie petycji i zbieranie pod nią możliwie największej liczby podpisów (akcja na pewno jeszcze potrwa, więc jest trochę czasu), a jeśli chodzi o jej wersję elektroniczną - tu muszę jeszcze popytać...

3. osoby, które uznają, że mają już sporą liczbę podpisów bardzo proszę o przesłanie tej informacji do mnie ( gaskaz@tlen.pl lub jako pw na forum), a wtedy podam adres pocztowy, na który będzie można je przesłać do Fundacji (nie podaję go wszem i wobec, bo na razie mieści się ona w moim prywtnym domu:))

4. obiecuję już teraz na bieżąco wyjaśniać wszelkie wątpliwości i szybko odpowiadać na pytania :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Małgorzata
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

List do Ministra

Post autor: tyqua »

Dowiedziałam się od pewnego urzędnika, który mi listę podpisał, że każde takie pismo, pod którym są zbierane podpisy, powinno na końcu zawierać klauzulę o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz że "po wszystkim" zostaną te listy komisyjnie zniszczone. I co Ty na to, Fundacjo?
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Ustalmy wstępnie, że zbieramy podpisy na petycji do następnego MDC czyli 20 maja 2007r. Na imprezie zbierzemy resztę i przekażemy ministrowi. Myslę, że taka data graniczna wszystkim nam się przyda.

A jak idzie zbieranie? Może pochwalicie się kto ile naliczył podpisów?
Obrazek
ODPOWIEDZ