Fundacja w Warszawie..a reszta miast ??

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Fundacja w Warszawie..a reszta miast ??

Post autor: renatka84 »

Ile razy wchodze na formu, a musze przyznać ze to wcale nie jest tak często, spędzam tutaj mnóstwo czasu. Ale do rzeczy... Wszystko jest super poza tym że forumowicze nie są tylko z Warszawy i przypuszczam ze wiekszosc nawet nie ma mozliwosci tak poprostu sobie tam pojechac na jakiekolwiek organizowane spotkania. Chyba dobrym pomysłem byłoby nie tyle stworzenie czegos podobnego w innych miastach ale może chociaz czegos w rodzaju oddziałów. Wtedy każdy wpadałby do najbliższego wiekszego miasta, spotykalibyśmy sie i na żywo wymieniali swoje poglądy. Myśle również że zamiast czekac na pojawienie sie ogłoszeń o organizowanych wyjazdach koloniach itp z dieta bezglutenowa można by takie organizować samemu.
Osobiście utrzymuje stały kontakt z jedna osoba ktora jest na diecie i bardzo fajnie zorganizowałysmy sobie w tym roku wakacyjny wyjazd.
Czekam na ewentualne głosy poparcia i jestem otwarta na propozycje.
Z chęcia skontaktuje sie z osobami z Krakowa ;)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Wydaje mi się, że taką rolę spełnia TPD. Nie ma sensu mnożyć bytów. Stowarzyszenie będzie miało trochę inne zadania, choć nie wiadomo, czy nie będzie zajmować się także organizowaniem wyjazdów.

PS. Pozdrawiam z Krakowa Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 15 paź, 2006 20:19 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Racja. Poza tym najpierw Stowarzyszenie musi powstać oficjalnie. I po to właśnie jest ten zjazd z całej Polski. Nie da się tego inaczej załatwić. Musimy się spotkać w jednym miejscu, logiczna wydaje się Warszawa. Ja też bym chciała mieć "pod nosem" filię i nie musieć tułać się po kraju, ale cóż. Jak mus to mus. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Ależ nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze stowarzyszenie posiadało oddziały w innych dużych miastach Polski! Zapiszemy to nawet w statucie. Tylko najpierw musi powstać samo stowarzyszenie! Do stworzenia oddziałów potrzebni są poza tym ludzie - zapraszam do współpracy renatko84 :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Marko Ramius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt 29 sie, 2006 10:02
Lokalizacja: Kościan

Post autor: Marko Ramius »

Jestem pewien , że oddziały powstaną, ja tez do miasta stołecznego Warszawy :D mam spory kawałek, ale zdaje sobie sprawę, że trzeba troszkę czasu i oczywiście dużego zazngażownia wielu osób. W Poznaniu jest silna grupa, na pewno sie uda. Powodzenia, jestem z wami.
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Chciałabym odświerzyć temat. Z tego co się doczytałam Stowarzyszenie powstało, więc chciałabym zapytać co z oddziałami w innych miastach? Ja akurat z rodzicami dzieci chorych na cukrzycę prowadzę ogólnopolskie Stowarzyszenie Osóch Chorych na Cukrzycę "Diabetycy". Z tego co zdążyłam się zorientować to w Siedlcach i okolichach jest mnóstwo osób chorych na celiakię i taki oddział bardzo by się przydał.
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Z Warszawy nie da się otworzyć oddziału w Siedlcach, ani w żadnym innym mieście. Jeśli będą chętni (grupa, która się zorganizuje) wtedy powstanie oddział. Ale to wszystko jak zwykle zależy od ludzi....
Obrazek
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

To znaczy nie bardzo rozumiem #-o Piszesz, że z Warszawy nie może powstac oddział w Siedlcach,ani w żadnym innym mieście ale jak znajdzie się grupa chętnych osób to oddział powstanie. Czy w statucie Stowarzyszenia macie coś na temat oddziałów? I czy to jest Stowarzyszenie ogólnopolskie czy też jedynie działające na terenie jednego miasta?
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

moniśka pisze:Czy w statucie Stowarzyszenia macie coś na temat oddziałów? I czy to jest Stowarzyszenie ogólnopolskie czy też jedynie działające na terenie jednego miasta?
Tak, w statucie zostało przewidziane tworzenie oddziałów, co - jak zauważyła Małgorzata
Małgorzata pisze:Ale to wszystko jak zwykle zależy od ludzi....
(grupy inicjatywnej 8) )
A stowarzyszenie jest jak najbardziej ogólnopolskie - co wynika choćby z nazwy "Polskie....". Z tego co pamiętam, założyciele są od Wrocławia po Białystok.
Przy okazji- pozdrowienia dla Założycieli :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Grupa inicjatywna to dla mnie najmniejszy problem, jak również wpis do KRS jako oddział itd. Mam doświadczenie w prowadzeniu Stowarzyszenia i to oddziału głównego. Tylko ciekawe czy będzie inicjatywa z drugiej strony aby "rozbudować się".

[ Dodano: Nie 19 Lis, 2006 13:52 ]
Aha i jeszcze jedna sprawa, na stronie napisane jest Fundacja Celiakia a potem, że zostało założone Stowarzyszenie :?: Jedno wyklucza drugie, bo Fundacja rządzi się innymi prawami niż Stowarzyszenie...Czytam Statut i widzę, że jest to Fundacja, natomisat na stronie głównej Fundacji jest napisane o Stowarzyszeniu #-o #-o Bardzo to wszystko zakręcone, dla kogoś kto dopiero zaczyna "przygodę" z tą chorobą i bardzo nieczytelne...
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Stowarzyszenie jest na etapie rejestracji. Fundacja - na etapie likwidacji. Małgorzato, czy dobrze mówię (piszę)?
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Gdybyście potrzebowali jakiejś pomocy prawnej w rejestrowaniu Stowarzyszenia to służę pomocą.
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Małgorzata pisze:Z Warszawy nie da się otworzyć oddziału w Siedlcach, ani w żadnym innym mieście. Jeśli będą chętni (grupa, która się zorganizuje) wtedy powstanie oddział. Ale to wszystko jak zwykle zależy od ludzi....
A myślałam, że jaśniej już nie można napisać... Chodziło mi o to, że wiele osób chce, żeby ktoś z Warszawy przyjechał, stworzył im oddział, najlepiej żeby przyszli na gotowe. A przecież to jest niemożliwe. Oczywiście, że będą oddziały, ale muszą je sami stworzyć LUDZIE, oczywiście z naszą (Zarządu) pomocą. Ale na Boga, pozwólcie nam najpierw stworzyć Stowarzyszenie!

Nie piszę tego oczywiście personalnie do moniśki:) Raczej do tych, którzy chcą mieć swój oddział za tydzień i najlepiej, jakby tam już wszystko było za nich zrobione:)

Jeśli chodzi o problem Fundacja/Stowarzyszenie jest tak jak pisze Koteczek.
A ze sprawami prawno-urzędowymi sobie radzimy, jakieś doświadczenie też mamy:), ale dzięki za dobre chęci:)
Obrazek
ODPOWIEDZ