Komunia bezglutenowa - jest opłatek!!!!!!!!

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

A ja muszę przyznać, że nie cieszę się jakoś specjalnie. Bo dla mnie najtrudniejsze jest pójście do księdza przed mszą i tłumaczenie co i jak. To, że nie mogę po prostu iść do komunii z marszu w dowolnym kościele.
I dlatego tak sobie cenię komunię u paulinów.

A chyba nawet wolę postać wina niż komunikanty bg.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Accipiter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt 15 mar, 2005 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Accipiter »

:) A ja się cieszę - ze względu na wszystkich tych, którzy wolą komunikant od wina, na tych, którzy do Warszawy mają daleko, na sytuacje, kiedy wyjeżdżam poza Warszawę. Komunikant będzie ogromnym ułatwieniem.

Ale z Długiej nie zamierzam rezygnować. Zadomowiłam się i już :D
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Informacje na temat hostii niskoglutenowych pojawiają się w kolejnych czasopismach, np. w "Idziemy".

Ostatnio byliśmy w programie Szymona Hołowni "Między sklepami" - emisja w tę lub przyszłą niedzielę w kanale Religia.TV :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Małgorzato, kiedy będzie dostępne oficjalne pismo Episkopatu? Dzisiaj po raz kolejny rozmawiałam z proboszczem i jak tak dalej pójdzie, to Ola nie dostanie niskoglutenowej komunii... Ksiądz tłumaczy się nieznajomością tematu, niewiedzą skąd wziąć takie hostie...A mnie już ręce opadają. Jeśli będę miała czarno na białym jakieś pismo, to być może zmusi to księdza do działania, bo według pierwszego postu Małgorzaty rodzice nie mogą sami zakupić takiego opłatka.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Wystarczy jeden telefon proboszcza do kurii, najlepiej warszawskiej.
Tu masz pismo biskupa Zimowskiego, w którym pisze o niskoglutenowych hostiach.
http://www.celiakia.org/informacje/BGko ... yfikat.jpg
Wydrukuj mu te informacje.

Gdyby i tego było mało zadzwoń do piekarni Christiana, zostaw namiary na swojego księdza i poproś, żeby sami się z nim skontaktowali.

Niestety nie wiem kiedy ukaże się Anamnesis (chyba nie sądzisz, że mam jakieś "chody" w Episkopacie Polski? :D ;) ), ale nie trzeba na to czekać, sprawa już jest ustalona i tylko od dobrej woli księdza wszystko zależy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

W dodatku poznańskim do Rzeczypospolitej z 29 kwietnia jest artykuł poświęcony komunii bezglutenowej. W artykule jest informacja, że poznańska kuria rozesłała już do parafii pismo z informacją, gdzie kupić komunikanty bezglutenowe. Jest też notka, że piekarnia może sprzedawać komunikanty tylko parafiom.
Może wszystkie kurie zrobiły podobnie.

Anniu, powodzenia w przeprawie z księdzem.

Pozdrawiam
Agniesia
Obrazek
Awatar użytkownika
lucka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pt 27 sie, 2004 17:29
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: lucka »

17 maja mamy I komunię św. tzn. mój Piotrek; byłam w parafii z pismem biskupa Zimowskiego i namiarami na piekarnię i poskutkowało, księża mają zamówić opłatki dla mojego Piotrka i dla mnie, bardzo się cieszę i dziękuję Wam, że uparcie działaliście w tej sprawie :D :053: :gitara: <roza>
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Pokazałam księdzu pismo biskupa Zimowskiego oraz zadzwoniłam do piekarni Christiana. Dowiedziałam się,że niskoglutenowe komunikanty można już zakupić w Kielcach, w Księgarni Katolickiej "Jedność". Ksiądz powiedział, że zakupi. :D <lala>
Ja również serdecznie dziękuję za skuteczne działania w sprawie bezglutenowej komunii
Ostatnio zmieniony czw 07 maja, 2009 16:41 przez Anna Frączek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

A ja dziś już przyjęłam opłatek bg :)
Obrazek
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

Witam wszystkich! Mam świetną wiadomość. Proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu ks. Michał Maciołka ma już komunikanty bezglutenowe :D Zamówił na moją prośbę, więc wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do Kościoła na Boninie w Poznaniu. Można się skontaktowac z proboszczem, przedstawić swoją osobę, a potem to już tylko przed mszą się pokazać i sprawa załatwiona.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Mam zatem następującą propozycję - każdy kto ma to załatwione ze swoim proboszczem jest proszony o zgłoszenie na forum parafii gdzie można przyjmować komunię niskoglutenową. Jeśli będzie więcej tych informacji zrobimy odpowiednią bazę na stronie.

A już ideałem byłoby dogadanie się z księdzem co do godziny mszy, na którą celiacy mogliby przychodzić (i pokazywać się oczywiście wcześniej w zakrystii) - w grupie zawsze jest inaczej :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Zatem komunię niskoglutenową można przyjąć w Kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Skórczu.
Obrazek
Accipiter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt 15 mar, 2005 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Accipiter »

Wczoraj na pl. Piłsudskiego w Warszawie była wielka msza na 30 tys. ludzi. Przyjęłam na niej swój pierwszy w życiu bg komunikant. Piękna sprawa :)
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Fredzia pisze:Witam wszystkich! Mam świetną wiadomość. Proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu ks. Michał Maciołka ma już komunikanty bezglutenowe :D
Dzięki Fredzia za wieści. Potwierdzam, byłam w zeszłym tygodniu, ksiądz zaproponował, że udzieli po mszy.

Jeśli chodzi o Suwałki, będzie można przyjmować u Franciszkanów - Kościół Bożego Ciała na ul. 11 Listopada 6, proboszcz chciał zamówić, ale podobno zabrakło komunikantów :) Póki nie ma komunikantów można przyjmować pod postacią wina. Ojcowie znają się na rzeczy.
Obrazek
Anawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw 13 mar, 2008 15:53
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Anawa »

W Suwałkach również w parafii św. Piotra i Pawła można przyjmować komunikanty bezglutenowe ksiądz proboszcz w maju zamawiał i jak najbardziej jest w temacie ,brawo!!
Czas jest najlepszym nauczycielem,
ale nieczęsto ma dobrych uczniów.


Obrazek
ODPOWIEDZ