Komunia bezglutenowa - jest opłatek!!!!!!!!

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Jako ciekawostkę wklejam link do tekstu ks. Artura Stopki na temat komunikantów niskoglutenowych: http://stukam.pl/2009/04/17/wiosna-i-ni ... we-hostie/
Obrazek
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Chyba jestem mało bystra, bo nie rozumiem o co chodzi autorowi w tym artykule. Takie bleblanie bez sensu.
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

Bez konkretów, bez określania się konkretnie - powiedzieli, pomyślałam...
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

No właśnie. Autor nawet nie napisał jasno, o co mu chodzi.

Zresztą przecież celiak przyjmujący komunię w postaci hostii bg też jest wyróżniony. W paulinów podchodzi do innego księdza, w zwykłej parafii pewnie też musi pamiętać o swojej odrębności.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
kaha_83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 15 paź, 2010 22:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kaha_83 »

ja niedawno brałam ślub w małej miejscowości i powiedziałam o tym problemie mojemu proboszczowi, który stanął na wysokości zadania i znalazł i kupił hostie bezglutenową oraz ogłosił to na wszystkich mszach i okazało się, że znalazło się parę osób na diecie i sie zgłosiły do księdza, a ksiądz sie zaczął bardziej tym interesowac :)
mama Karolina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 21 cze, 2009 14:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mama Karolina »

Wczoraj rozmawiałam z księdzem z Parafi Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie przy ul. Bulwarowej (księża pallotyni), mają już tam komunikanty bezglutenowe :) Trzeba podejść 5 minut przed mszą św. i zgłosić zapotrzebowanie. Bezglutki przystępują do komunii jako pierwsze, z tego co wiem to na razie tylko jedna osoba korzysta z tej możliwości, a od maja moja córka będzie druga :)Księża serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane bezglutki :D
Słoneczko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 15:50
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Kolejne parafie przyjazne dla celiakowców

Post autor: Słoneczko »

Witam! Z radością informuję, że w Czechowicach-Dziedzicach (między Pszczyną a Bielsko-Białą) już w dwóch parafiach można przyjmować Komunię bezglutenową: w par. św. Andrzeja Boboli (jezuici) oraz w par. św. Katarzyny. Przed Mszą (10 minut) należy zgłosić się w zakrystii i pokazać kapłanowi. Najlepiej podejść do Komunii zaraz na początku rozdawania do poinformowanego przez nas księdza. Zapraszam i pozdrawiam!



------------------------------------
Na diecie bezglutenowej od siódmego miesiąca życia
Ostatnio zmieniony wt 26 kwie, 2011 16:32 przez Słoneczko, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

W Krakowie przy ul. Dobrego Pasterza, kościół św. Jana Chrzciciela
http://maps.google.pl/maps?oe=utf-8&rls ... CB8QnwIwAQ
wystarczy zgłosić się przed mszą, mają hostie BG.
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

Witam! przekazuję informację iż w Częstochowie przy ul. Michałowskiego 28A, parafia NMP Częstochowskiej http://www.nmp.com.pl/ można bez problemu przyjąć komunię BG, wystarczy zgłoszenie przed Mszą Św, choć starają się zawsze mieć zakonsekrowane również komunikanty bezglutenowe :)
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

Dzisiaj informacja z parafii warszawskiej NMP Matki Kościoła ul. Domaniewska (metro Wilanowska), chęć przyjęcia komunii BG należy zgłosić przed Mszą Św. Rozmawiałam z Księdzem Proboszczem, bardzo serdecznie nas zaprasza :) :)
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
Nikola5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 03 mar, 2008 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Nikola5 »

Koleżanka z klasy mojej córki przyjmowała komunię bezglutenowa.Musiała zanieść prośbę do Kurii i uzyskac pozwolenie -tego wymagał proboszcz naszej parafii , zachowywał się tak jakby mama tej dziewczynki miała jakieś fanaberie i uwazał że jeden opłatek zjedzony przez dziewczynkę nie zaszkodzi. Po przyniesieniu zgody na komunię bezglutenową rodzice musieli sami kupić opłatki i przynieść opłatek przed mszą aby został poświęcony. Ksiądz katecheta posadził dziewczynkę w ławce jako pierwszą żeby nie pomylić opłatka.Teraz przed każdą mszą przynoszą opłatek do księdza wczesniej i przyjmuje jako pierwsza opłatek bezglutenowy bez problemu. Tak jest w Krakowie Płaszowie na ulicy Saskiej.
Ostatnio zmieniony pt 12 sie, 2011 16:00 przez Nikola5, łącznie zmieniany 2 razy.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

a co w moim przypadku, kiedy nie mogę nawet tych nisko-glutenowych, bo nie toleruje w ogóle skrobi pszennej bezglutenowej?
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Moje dziecko też nie toleruje skrobi pszennej bezglutenowej i pierwszą komunię Św. i przez cały biały tydzień przyjmował pod postacią wina .Nie było żadnego problemu tylko raz poinformowałam o tym 2tyg. przed komunją .
Polonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2008 19:51
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Polonka »

W Gliwicach w kościele św. Anny w Łabędach też już można przyjąć komunię bg:) trzeba tylko przed mszą św. zgłosić chęć przystąpienia do komunii bg i w trakcie stanąć obok chrzcielnicy:)
Przyznam że nasz ksiądz proboszcz stanął na wysokości zadania i bardzo mu za to dziękuję:)) nawet nie musiałam pokazywać zaświadczenia że jestem chora:))
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

mlobko pisze: Komunikant oczywiście był konsekrowany w oddzielnym naczyniu i przynoszony przez księdza w palcach tak aby nie stykał się z innymi.
Bardzo dobre rozwiązanie - polecam.
Już dawno chciałam poruszyć ten temat, ponieważ większość księży nie ma
pojęcia jak podejść do tego 'naszego' pojedynczego komunikantu.
Co z kwestią czystych rąk, które nie dotykały hostii i innych komunikantów?
Jak to rozwiązać, gdy jest tylko jeden ksiądz?

Kiedy już myślałam, że w mojej parafii jest wszystko super elegancko
nagle mój opłatek wylądował w naczyniu z innymi,
i jedyne o czym myślałam po udzielonej Komunii
to czy trafił mi sie te bezglutenowy.
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
ODPOWIEDZ