Komunia bezglutenowa - jest opłatek!!!!!!!!

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

U nas jest to świetnie rozwiązane - syn zgłaszam przed mszą, że przystępuje do komunii, jego opłatek jest układany na ołtarzu na osobnej paterze. Gdy podchodzi do komunii to przypomina, że przyjmuje komunię bg (choć większosć księży go kojarzy) i ksiądz idzie do ołtarza - bierze komunikat z patery i podaje synowi. Księża sami na to wpadli i jest ok.
Asia
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Od dzisiaj w Świętochłowicach w Kościele Matki Boskiej Różańcowej jest dostępna komunia bezglutenowa.
Przed mszą wystarczy zgłosić się do zakrystii aby ksiądz przygotował taką komunię (osobno kładziona na paterze) no i aby wiedział komu ją podać.
Bardzo dziękuję księdzu proboszczowi, który ją sprowadził, szczerze zainteresował się problemem ludzi na diecie bg oraz ogłaszał po każdej mszy iż jest taka komunia już dostępna
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

W Nowym Sączu kościół pw św. Krzyża (na Helenie podpowiedź dla sądeczan) jest możliwość pzyjmowania bezglutenowej komunii należy przed mszą św. zgłosić się do księdza w zakrystii i umowić się na podanie komunikantu bg - są one przechowywane w osobnym naczyniu :) polecam bo sama już korzystam
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

a nasz proboszcz się oburzył jak zapytalam go o bezglutenowy opłatek powiedział,że jestesmy juz tak nowocześni,że nie wiemy co mamy wymyslić!!!,że jeden oplatek nikomu nie zaszkodził(pomijajac,że nie jeden bo przeciez biały tydzien itd)żebym nie przesadzała bo on mial juz tyle dzieci z celiakia...chore to jakieś co mam zrobic???moja córka ma komunie w maju...
:/
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Moje dziecko było u komunii rok temu i przyjmowało pod postacią wina.
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

moim zdaniem jeszcze raz porozmawiaj z proboszczem jeżeli nie pomoże to porozmawiaj z jego przełożonym np. dziekan dekanatu lub biskupem - nie można lekceważyć takiej sprawy, ksiądz powinien wiedzieć, że nie powinniśmy szkodzić swojemu zdrowiu
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

dzis rozmawialam z ksi,edzem,który przygotowuje dzieciaczki nasze do komunii-bardzo miły i odrazu sam zaproponowal,ze sprowadzi tak opłatek dla moje córci :)
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

no i proszę udało się :) dobrze dla dziecka
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

mój mały bezglutek chory-raczej bezglutka poszla do przedszkola i tak tydzien w przedszkolu tydzien w domku...straszna ma biegunkę :((

//Moderatorka: prosze trzymac sie tematu, to jest oplatka bezglutenowego
Ostatnio zmieniony pn 06 lut, 2012 17:49 przez anetabb, łącznie zmieniany 1 raz.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja miałam problem z byłym proboszczem, który dalej często prowadzi msze. Wiem, że to starszy człowiek ale ... moja komunię dodał do kielicha z pozostałymi no i straszna afera bo ja już przy ołtarzu a tu bach ... No i w zakrystii po mszy po raz kolejny tłumaczę, że każdy okruch szkodzi no i w jednym kielichu nie mogą być ... ech a całą mszę leżała ta hostia osobno w końcu po 15 min chyba zrozumiał ale afera była, wstyd przed całym kościołem normalnie ręce opadły
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

no to pieknie!!!nie maja pojęcia a oburzaja się i nie potrafią zrozumieć innych
Rawcu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 00:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rawcu »

Jeśli chodzi o Kraków to Komunię bg można przyjąć także w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na osiedlu Pychowice (ul. Wzgórze 33) - standardowo, wystarczy podejść przed Mszą i poprosić.
OLASKA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 16 sty, 2012 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Gdańsk - Zaspa

Post autor: OLASKA »

Właśnie jesteśmy po I-szej Komunii naszego syna - jako pierwszy w parafii jest czynnie przyjmującym komunię bezglutenowcem. Ogłaszam więc wszem i wobec - w Gdańsku na Zaspie w kościele Opatrzności Bożej jest dostępna komunia bezglutenowa. My mamy tak dogadane że przed mszą syn idzie i przypomina się i jest dla niego przygotowywany komunikant na osobnej patenie. Komunię przyjmuje jako pierwszy bezpośrednio przy ołtarzu (jest ministrantem więc księdzu jest tak łatwiej).
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

A czy można kupić opłatek bezglutenowy? Wyprzedzam o kilka miesięcy, bo do Wigilii troszkę czasu, ale bardzo mnie to ciekawi... (jeśli przegapiłam info o tym, przepraszam)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
jolo72
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: ndz 15 kwie, 2012 17:14
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: jolo72 »

ODPOWIEDZ